Home

Jaunais Latvijas Zinātnes padomes sastāvs

8-07-2010


7.jūlijā notika LZP vadības vēlēšanas.

Par LZP priekšsēdētāju ievēlēja Andreju Siliņu, par priekšsēdētāja vietnieku – Ivaru Lāci.


Ministru kabineta rīkojums Nr.365

Rīgā 2010.gada 30.jūnijā (prot. Nr.33 18.§)


Par Latvijas Zinātnes padomes sastāvu

1. Saskaņā ar Zinātniskās darbības likuma 14.panta pirmo daļu apstiprināt Latvijas Zinātnes padomi šādā sastāvā:

B.Andersons – Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta zinātniskās padomes priekšsēdētājs

I.Bondare – Latvijas Zinātnieku savienības valdes priekšsēdētāja vietniece

V.Dzērve-Tāluts – Latvijas Zinātnes padomes Bioloģijas un medicīnas zinātnes ekspertu komisijas loceklis

Pēdējā atjaunošana 8-07-2010
Lasīt tālāk...

Latvijas UNESCO Nacionālajai komisijai

8-07-2010

zv/zv405-1.JPG
Šī gada 21. jūnijā Zinātņu akadēmija sveica savus
Jāņus – Jāni Kristapsonu un Jāni Stradiņu

A.Edžiņas foto
 

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis un Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš ierosina Latvijas UNESCO Nacionālajai komisijai izteikt oficiālu ierosinājumu par latviešu seno Jāņu (Saulgriežu) tradīciju iekļaušanu UNESCO Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. 

Šīs Jāņu svinēšanas tradīcijas pilnībā atbilst Nemateriālā kultūras mantojuma konvencijai (2003), proti, tās ietver valodu (tautas dziesmas, dziesmas), spēles mākslas, rituālus, svētkus, zināšanas un paražas, kas saistītas ar dabu un Kosmosu, ieskaitot paleoastronomijas atziņas. Atzīmējot Jāņus, uzplaukst arī tradicionālās amatniecības un kulinārijas prasmes, gatavojot tautas tērpus, sienot sieru, darot alu.

Pēdējā atjaunošana 8-07-2010
Lasīt tālāk...

Atcelti ierobežojumi valsts emeritētajiem zinātniekiem saņemt atlīdzību

30-06-2010

Līdz ar 2010.gada 1.jūliju atbilstoši Zinātniskās darbības likuma pārejas noteikumu 15.punktam 12.1 pants stājas spēkā 2010.gada 1.jūlijā. Līdz ar to iepriekš noteiktais ierobežojums attiecībā uz valsts emeritētajiem zinātniekiem aizliegto tiesību saņemt cita veida atlīdzību no zinātniskajai darbībai paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem, atbilstoši 1995.gada 7.novembra Ministru kabineta noteikumu Nr.328 “Nolikums par valsts emeritētā zinātnieka nosaukuma piešķiršanu” 3.punktā noteiktajam, vairs nepastāvēs.

No IZM Valsts sekretāra vietnieces nozares politikas jautājumos K. Vāgneres 27.06.2010. vēstules LZA prezidentam

Pēdējā atjaunošana 30-06-2010

Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvu konkurss 2011. gadam

11-06-2010

Par labākajiem zinātniskajiem darbiem atsevišķās zinātņu nozarēs un zinātnes popularizēšanā Latvijas Zinātņu akadēmija piešķir balvas, kuras nosauktas izcilu zinātnieku vārdā. Balvu piešķir par atsevišķiem zinātniskiem darbiem, atklājumiem, izgudrojumiem, kā arī par vienotas tematikas zinātnisku darbu kopumu. Par balvas pretendentu var izvirzīt tikai atsevišķu personu, no autoru kolektīviem – galveno autoru. Uz balvu var pretendēt Latvijas zinātnieki un tie ārzemju zinātnieki, kuru darba tematika saistīta ar Latviju. Balvas laureāti saņems LZA piemiņas medaļu un diplomu.

Pēdējā atjaunošana 22-09-2010
Lasīt tālāk...

Jaunas L’OREAL stipendiātes

21-05-2010
zv/zv403-1.JPG
No kreisās: Elīna Pajuste, Inese Čakstiņa un
Una Riekstiņa
 
Vai viņas izvēlas skaistumkonkursā vai pēc zinātniskiem kritērijiem? Pretēji acīmredza- majam, nākas apgalvot, ka trīs brīnumdaiļās jaunās zinātnieces pasaulsavenās franču kosmētikas firmas L’OREAL Baltijas reģiona pārstāvniecības, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas stingrā žūrija akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā prestižajai stipendijai “Sievietēm Zinātnē” izraudzīja tikai un vienīgi pēc zinātniskajiem kritērijiem. Bet, ka mūsu zinātnieces nav nekādas zilzeķes ar nemazgātiem matiem un nomītiem kurpju papēžiem, kurām bez zinātnes nekas cits pasaulē neeksistē – pie tā jau sen vajadzēja pierast. Vismaz visas līdzšinējās stipendiātes ir bijušas arī košas sievietes, artistiskas dvēseles, sportistes, lieliskas māmiņas – vārdu sakot, nekas cilvēcisks viņām nav svešs. 
Pēdējā atjaunošana 21-05-2010
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 81 82 83 84 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 739 - 747 no 755
Powered by Elxis - Open Source CMS