Home

Zinātnieki Straujumu lūdz izveidot Latvijas pētniecības un inovācijas stratēģisko padomi

3-04-2014

Rīga, 19.marts, LETA. Inovatīvo uzņēmēju un zinātnieku biedrība BIRTI tikšanās laikā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu lūgusi izveidot Latvijas pētniecības un inovācijas stratēģisko padomi, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Aija Upleja.

Lasīt tālāk...

Valsts prezidents iepazīstas ar Latvijas Tehnoloģiju institūta izveides priekšlikumu

3-04-2014

Ceturtdien, 3.aprīlī, tiekoties ar biedrības „Baltic Institute of Research, Technology and Innovation" (BIRTI) pārstāvjiem, Valsts prezidents Andris Bērziņš iepazinās un pauda atbalstu priekšlikumam izveidot vienotu, atvērta tipa Latvijas Tehnoloģiju institūtu atvasinātas publiskas personas statusā.

Pēdējā atjaunošana 3-04-2014
Lasīt tālāk...

LZA Lielā medaļa 2014. gadā

28-03-2014

LZA īstenais loceklis
Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu 2014. gadā apbalvots literatūrzinātnieks, akad. Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis par izcilu devumu indoloģijā. Viktors Ivbulis ir Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis (1999), LU Moderno valodu fakultātes emeritētais profesors un valsts emeritētais zinātnieks (2002), Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, Latvijas Universitātes 2013. gada balvas laureāts, deviņu monogrāfiju par Indijas un literatūrzinātnes tēmu autors un piecu grāmatu sastādītājs.

Lasīt tālāk...

LZA piedāvājums starptautiskajai sadarbībai ar Vācijas zinātniskajām institūcijām un augstskolām

3-02-2014

Pagājušā gada nogalē viesojoties Berlīnē, lai tiktos ar Vācijas politiķiem, žurnālistiem uzņēmējiem un kultūras darbiniekiem, LZA prezidents pārliecinājās par Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā aktīvo darbību. Tūlīt pēc tam, kad kancleres Angelas Merkeles vadībā bija noformējusies Vācijas jaunā valdība un tā bija definējusi sev veicamos uzdevumus, arī visu pārējo ES dalībvalstu vēstniecības saņēma pamudinājumus aktīvi iesaistīties dialogā ar Vāciju kā vienu no spēcīgākajām bloka zemēm. Rosinājumu aktivizēt Latvijas un Vācijas kontaktus saimnieciskajos, zinātniskajos, izglītības un kultūras jautājumos pauda LR vēstniece Vācijā V.E. Elita Kuzma, vēstniecības vadītājas vietniece Guna Japiņa un arī citi vēstniecības darbinieki.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS