Home

Latvijas Zinātņu akadēmijas sadarbība ar Latvijas Studentu apvienību

23-10-2017

Latvijas Zinātņu akadēmija piedalījās Latvijas Studentu apvienības Zinātnes fonda komisijā Starptautisko zinātnisko konferenču un semināru konkursa pretendentu pieteikumu izvērtēšanā. Šajā gadā tika saņemti un izvērtēti 66 pieteikumi, no kuriem atbalstu saņēma 11 pretendenti.

Lasīt tālāk...

Gunāra Kroļļa izstādes "KONTEKSTS" atklāšana š.g. 31. oktobrī

20-10-2017

Izstādes atklāšana 31.10. plkst. 13.00
Latvijas Zinātņu akadēmija, 2. stāva izstāžu zāle
Rīga, Akadēmijas laukums 1

Pēdējā atjaunošana 20-10-2017
Lasīt tālāk...

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu saņem Inese Vaidere; veicināšanas balvas - Intai Mieriņai un Kristapam Jaudzemam

19-10-2017

Otrdien, 24. oktobrī plkst. 15 Eiropas Savienības Mājā Aspazijas bulvārī 28 norisināsies Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) balvu pasniegšanas ceremonija. Šogad Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balvu jeb Lielo Feliksa balvu saņem Eiropas Parlamenta deputāte, Dr.oec. Inese Vaidere. Balva I. Vaiderei piešķirta par izciliem sasniegumiem Eiropas vienotības un kultūras vērtību attīstībā, tolerantas komunikācijas veicināšanā un Latvijas identitātes nostiprināšanā.

Lasīt tālāk...

Reformācija - materiālās kultūras, mākslas, arhitektūras, mūzikas, arheoloģijas un vēstures aspektos

19-10-2017

Ar priekšlasījumu „Grēksūdze jeb bikts luterāņu liturģiskajā praksē un tās mākslinieciskais ietērps" 18. oktobrī Turaidas muzejrezervāta rīkotajā starptautiskajā konferencē „Reformācijai - 500: jauno laiku vēsmas Latvijā un Eiropā" uzstājās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Dr.habil.art. Ojārs Spārītis, atklājot jaunas atziņas par baznīcas interjera priekšmetu funkcionalitāti un laika gaitā mainīgajiem priekšstatiem par to pielietojumu. Baznīcu biktskrēsli vēl pagājušā gadsimtā tikuši uzskatīti par tā sauktajiem kungu soliem jeb kungu ložām, tomēr tie kalpojuši citam un noteiktam mērķim - grēksūdzes veikšanai, par ko liecina arī dekorējumā izmantotā simbolika un novietojums baznīcas telpā.

Lasīt tālāk...

Sveicam šī gada Ministru kabineta balvas un Atzinības raksta laureātus!

17-10-2017

Šodien, 17. oktobrī, valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām izcilām personībām par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 55 - 63 no 752
Powered by Elxis - Open Source CMS