Home

Latvijas Zinātnes padome informē par 2018. gada otrā FLPP konkursa iesniegšanas rezultātiem

28-08-2018

Latvijas Zinātnes padome informē, ka š.g. 20. augustā noslēdzās projektu iesniegumu iesniegšana 2018. gada 2. fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā.

Lasīt tālāk...

Akadēmiķa Solomona Hillera balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs

22-08-2018

Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr.chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu "(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana". Balvas pasniegšana notika trešdien, 22. augustā, AS "Olainfarm" telpās.

Vairāk šeit

Pēdējā atjaunošana 22-08-2018
Lasīt tālāk...

Intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti

21-08-2018

"LZA sienās esmu visu laiku mudinājis: kolēģi, ejiet politikā, centieties mainīt politisko vidi ar savu intelektu. Jo, ja jums nepatīk šī politiskā vide, kurā jūs saskatāt trūkumus un aplamības, tad vienīgi jūsu asais prāts var līdzēt to novērst. Jā, arī zinātnieks lielā mērā ir individuālists un attieksmē pret sabiedriskajām attiecībām var būt visai inerts. Zinātnieku vidē nav daudz redzamu līderu, kuri ir gatavi atrasties politiskajā virtuvē. Bet viņi ir, un viņi uztur nemitīgu diskusiju ar premjeru, ar Ministru kabineta un savas ministrijas pārstāvjiem. Un labā ziņa ir tā, ka šajās diskusijās zinātnieki pauž skaidru analīzi, sniedz viedu padomu, pret kuru politiskai demagoģijai nav garīga pārsvara, bet tā cenšas izpausties kā administratīva vara."

Interviju ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti lasiet šeit.


Turaidas muzejrezervātam - 30

17-08-2018

Š.g. 7. septembrī ar svētku pasākumu Turaidā tiks atzīmēta Turaidas muzejrezervāta trīsdesmitgade. Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne par muzeja trīsdesmit gadiem iepretim vēstures tūkstošgadēm saka:

Lasīt tālāk...

Latvijas un Lietuvas Zinātnieku savienības pārstāvji tiekas, lai pārrunātu tālāko sadarbību

13-08-2018

LZA LMZN priekšsēdētaja un LLMZA prezidente Baiba Rivža augusta mēnesī tikās ar Lietuvas Zinātnieku savienības priekšsēdētāju Jonasu Jasaiti un Latvijas Zinātnieku savienības valdes locekli Aivaru Āboltiņu, lai pārrunātu tālāko sadarbību starptautisko konferenču organizēšanā un projektu sagatavošanā.

Rudenī Lietuvas Zinātnieku savienība rīko starptautisku konferenci (11th Jonas Pranas Aleksa conference). Papildu informācija un pieteikšanās:www.indexcopernicus.comwww.ceeol.comwww.su.lt


Pēdējā atjaunošana 14-08-2018
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 46 - 54 no 902
Powered by Elxis - Open Source CMS