Home

Zinātnieki satraukti par iespējamu valsts budžeta finansējuma pārrāvumu

21-09-2017

Rīga, 20.sept., LETA. Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) ir satraukta par iespējamu valsts budžeta finansējuma pārrāvumu Latvijas pētniecības organizācijām 2018.gadā.

Pēdējā atjaunošana 22-09-2017
Lasīt tālāk...

In Memoriam. Ivars Strautmanis (19.07.1932.-21.09.2017.)

22-09-2017

21. septembra rīts atnesa skumju vēsti Latvijas arhitektu saimei un ikvienam ar Latvijas kultūrvides tēla attīstību un problemātiku saistītam cilvēkam: viņsaules ceļos devies ilggadējais Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors, habilitētais arhitektūras zinātņu doktors un Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Ivars Strautmanis. Dažus pēdējos gadus veselības likstu dēļ profesors bija retāk sastopams profesionālos saietos, taču vēl ne pārāk sen viņš allaž bija viena no nozīmīgākajām personām Latvijas arhitektūras pašu svarīgāko aktualitāšu degpunktos. Viņš bija praktizējošs arhitekts, mākslinieks, zinātnieks un pedagogs, kura vadībā izaugušas nu jau vairākas Latvijas arhitektu paaudzes. Arī tā, kas tagad sevi pamatoti pieskaita jau pašai vecākajai.

Lasīt tālāk...

Eduardam Kļaviņam - 80

21-09-2017

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) aicina pirmdien, 25. septembrī plkst. 18 LMA bibliotēkā būt kopā LMA Mākslas vēstures institūta direktora prof. Dr.habil.art. Eduarda Kļaviņa grāmatu un rakstu izstādes atklāšanā par godu viņa astoņdesmit mūža un piecdesmit piecu darba gadu jubilejai.

Lasīt tālāk...

Artūra Daukuļa foto izstāde "Rīgas horizonts"

21-09-2017

No 21. septembra līdz 30. novembrim Latvijas Zinātņu akadēmijas 3. stāva vestibilā būs skatāma fotogrāfa Artūra Daukuļa foto izstāde "Rīgas horizonts".

Lasīt tālāk...

Apvienotās Karalistes vēstnieks viesojas Latvijas Zinātņu akadēmijā

20-09-2017

19. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojās Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Kīts Šanons (Keith Shannon). Tikšanās laikā ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti un LZA ģenerālsekretāru Andreju Siliņu vēstnieks iepazīstināja ar Apvienotās Karalistes valdības izstrādāto pozīciju turpmākai sadarbībai ar Eiropas Savienības valstīm zinātnes un inovāciju jomā sakarā ar izstāšanos sarunu no Eiropas Savienības jeb Brexit procesu. Apvienotā Karaliste, līdz šim būdama pirmā piecinieka sadarbības partneris katrai no 27 ES dalībvalstīm, ir viena no nozīmīgākajām spēlētājām zinātnes un inovāciju jomā visā pasaulē. Izstājoties no Eiropas Savienības, Apvienotā Karaliste turpinās šo ceļu, kas, iespējams, vairākās zinātnes nozarēs var tikt attīstīts vēl sekmīgāk, padziļinot valstu divpusējo sadarbību.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 46 - 54 no 717
Powered by Elxis - Open Source CMS