2017. gada zinātnes sasniegumu svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 16. februārī LU Akadēmiskajā centrā

23-01-2018

Š.g. 16. februārī plkst. 16 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Dabas mājā notiks 2017. gada ievērojamāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija. Pērn decembrī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosauca nozīmīgākos 12 sasniegumus Latvijas zinātnē, papildus piešķirot arī sešus LZA prezidenta atzinības rakstus.

Lasīt tālāk...

Finanšu ministre: 2019. gada budžeta prioritātei jābūt zinātnei

7-02-2018

Šodien, 7. februārī intervijā Latvijas Radio1 raidījumam "Krustpunktā" finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzsvēra, ka „nākamgad ir īstais brīdis lielākiem ieguldījumiem attīstībā un pielietojamā zinātnē, lai Latvijā radītu tehnoloģijas ar augstu pievienoto vērtību, jo pašlaik citās jomās "ugunsgrēks nodzēsts", un šis ir brīdis, kad domāt par vēl lielākiem ieguldījumiem attīstībā. [..] zinātnei un attīstībai būtu jāizmanto arī Eiropas Savienības fondi, un Latvija cīnās, lai tie būtu pieejami arī nākamajā plānošanas periodā".

Lasīt tālāk...

Latvijas dalība CERN uzskatāma par būtisku zinātnes kvalitātes un konkurētspējas rādītāju

7-02-2018

2018. gada 6. februārī, valdība deleģēja Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt Latvijas Republikas valdības un Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) līguma projektu par Latvijas pievienošanos CERN asociētās pirms-dalībvalsts statusā. Šis statuss Latvijas uzņēmumiem un zinātniskajiem institūtiem dos tiesības piedalīties CERN iepirkumos un pētniecības projektos, un pilnā mērā izmantot CERN infrastruktūru.

Pēdējā atjaunošana 7-02-2018
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija paraksta līgumu par sadarbību zinātnē ar Zemkopības ministriju

6-02-2018

Otrdien, 6. februārī, Zemkopības ministrijā (ZM) notika līguma parakstīšana par sadarbību zinātnē starp ZM, Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA), ko parakstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.

Pēdējā atjaunošana 7-02-2018
Lasīt tālāk...

Uzsāk jauno zinātniskajā izcilībā balstītu fundamentālo un lietišķo pētījumu programmu

6-02-2018

Otrdien, 2018. gada 6. februārī, Latvijas Zinātnes padome izsludināja pirmo fundamentālo un lietišķo projektu (FLP) konkursu. Nākamajos trīs gados paredzēts finansēt projektus kopumā par 18,9 miljoniem eiro, paredzot līdz 300 tūkstošiem eiro viena projekta īstenošanai.

Pēdējā atjaunošana 6-02-2018
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS