Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2018. gada balvu laureāti

15-06-2018

2018. gada 15. jūnijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā notika LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.

Pēdējā atjaunošana 24-07-2018
Lasīt tālāk...

Pasaules latviešu zinātnieku misija ir sadarboties kopīgu projektu un kopīgu atklājumu vārdā, paātrināt tehnoloģisko progresu un padziļināt fundamentālos pētījumus

15-06-2018

Jau pirmdien, 18. jūnijā, darbu sāks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, pulcējot kopā latviešu izcelsmes zinātniekus dzimtenē un pasaulē. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis laikraksta „Zinātnes Vēstnesis" jaunākajā numurā, kas drukas veidā iznāk kongresa pirmajā dienā, atgādina, ka „piederība vienai tautai, vienām saknēm dod mums to priekšrocību, ka mēs viens otru pazīstam, jūtam un saprotam no pusvārda. Savukārt sakņu sajūta mudina mūs nepazaudēt savus tautiešus plašajā pasaulē gan kā indivīdus, gan kā zinātniekus. Tā motivē satikties un pulcēties kopīgam darbam pētniecībā un projektu izstrādē. Atliek vēl tikai risināt jautājumu par starptautiski gudras jauno pētnieku ataudzes veidošanu, par studentu un doktorantu iesaisti tajā zināšanu apritē, kuru nodrošina viņu partneru loks un abpusēja interese par progresu katram savā zinātņu nozarē un par vēlēšanos ar savu pieredzi bagātināt Latvijas intelektuālo jaudu."

Lasīt tālāk...

LZA Senāts apstiprina goda doktora grādu piešķiršanu Jānim Kalnačam, Laimai Slavai un Jānim Dripem

13-06-2018

Otrdien, 12. jūnijā, LZA Senāts apstiprināja jaunu doktora grādu piešķiršanu trim LZA Humanitārās un sociālās nodaļas izvirzītajiem un atbalstītajiem kandidātiem -  mākslas vēsturniekam Dr.art. Jānim Kalnačam, mākslas vēsturniecei, grāmatizdevējai, izdevniecības „Neputns" vadītājai Laimai Slavai, kā arī arhitektam un kultūras diplomātam Jānim Dripem.

Pēdējā atjaunošana 13-06-2018
Lasīt tālāk...

Iznāk žurnāla „Enerģija un pasaule" speciālizlaidums

27-05-2018

Ceturtdien, 14. jūnijā, plkst. 15 Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē tiek atvērts īpašs izdevums - žurnāla „Enerģija un Pasaule" speciālizlaidums latviešu un angļu valodā.

Žurnāls veltīts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresam, un tajā apkopoti 36 autoru 23 raksti par dažādām zinātņu nozarēm, kā arī ar tām saistītajām tautsaimniecības jomām un ekonomikas attīstību Latvijā. Kā uzsver LZA prezidents Ojārs Spārītis, žurnāls kalpos par vērtīgu izziņas avotu, iepazīstinot potenciālos starptautiskos partnerus ar Latvijas zinātnes sasniegumiem mūsdienās, tādējādi sekmējot abpusēji zinātniski un ekonomiski izdevīgu sadarbību.

Pēdējā atjaunošana 27-05-2018
Lasīt tālāk...

Pieteikumu iesniegšanas termiņš LZA jauno locekļu vēlēšanām - 15. jūnijs!

1-06-2018

Atgādinām, ka līdz š.g. 15. jūnijam Latvijas augstskolām, zinātniskajām biedrībām, zinātniskajiem centriem, LZA īstenajiem locekļiem ir tiesības pieteikt kandidātus LZA 2018. gada jauno locekļu vēlēšanām. LZA Senāts ir apstiprinājis 9 vakances īstenajiem locekļiem, 4 vakances ārzemju locekļiem un 16 vakances korespondētājlocekļiem.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS