Apzinās Latvijas zinātniekus pasaulē

19-09-2017

Sadarbībā ar Ārlietu ministriju Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs (LU DMPC) ir uzsācis vērienīgu pētījumu, lai apzinātu un aptaujātu ārvalstīs dzīvojošos Latvijas un latviešu izcelsmes zinātniekus. Pētījumā plānots noskaidrot diasporas zinātnieku viedokli par iespējamu sadarbību ar zinātniekiem Latvijā un interesi aktīvāk iesaistīties un sniegt savu ieguldījumu Latvijas zinātnē. Tāpat tiks pētīta pašreizējā situācija zinātnieku tīklošanās jomā Latvijā un apzinātas arī sadarbības formas un veidi, kuras pēc pašu zinātnieku domām būtu efektīvākās, lai veicinātu zināšanu pārnesi un zinātnieku remigrāciju.

Lasīt tālāk...

RTU atklās ķīmijas profesores Emīlijas Gudrinieces vārdā nosauktu auditoriju

2-10-2017

Trešdien, 4. oktobrī, plkst. 11 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF), Paula Valdena ielā 3 norisināsies izcilo zinātnieku Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa piemiņas pasākums.

Vairāk šeit .


Iznācis dokumentu krājums "Latvijas neatkarības idejas uzturēšana trimdā"

29-09-2017

26. septembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā notika dokumentu krājuma "Latvijas neatkarības idejas uzturēšana trimdā 1945-1991" atvēršanas pasākums. Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centra sagatavotais dokumentu krājums ir ceturtais sējums dokumentu krājumu sērijā "Nevardarbīgā pretošanās: Latvijas neatkarības atgūšana (1945-1991) dokumentos". Sērijas pirmajos trīs sējumos apkopoti dokumenti par nevardarbīgo pretošanos padomju okupācijas režīmam (1945-1985), Atmodas laiku (1986. gada jūlijs - 1990. gada maija sākums) un pārejas periodu (1990. gada 4. maijs - 1991. gada 21. augusts).

Pēdējā atjaunošana 29-09-2017
Lasīt tālāk...

Tikšanās pie izglītības un zinātnes ministra K.Šadurska

29-09-2017

Pēc Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) iniciatīvas vakar, 28. septembrī, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis aicināja uz sarunu LZA prezidentu Ojāru Spārīti un viceprezidentu Andreju Ērgli. Sarunā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Līga Lejiņa, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, ministra biroja vadītājs Andis Geižāns, Latvijas Zinātnes Padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš un Rīgas Tehniskās universitātes prorektors Tālis Juhna.

Lasīt tālāk...

Uzsākta Latvijas Universitātes Zinātņu mājas būvniecība

28-09-2017

Trešdien, 27. septembrī, likts pamatakmens Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājai, kas būs otrā no plānotajām trīs studiju un pētniecības ēkām jaunajā LU Akadēmiskajā centrā Torņakalnā.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS