Intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti

21-08-2018

"LZA sienās esmu visu laiku mudinājis: kolēģi, ejiet politikā, centieties mainīt politisko vidi ar savu intelektu. Jo, ja jums nepatīk šī politiskā vide, kurā jūs saskatāt trūkumus un aplamības, tad vienīgi jūsu asais prāts var līdzēt to novērst. Jā, arī zinātnieks lielā mērā ir individuālists un attieksmē pret sabiedriskajām attiecībām var būt visai inerts. Zinātnieku vidē nav daudz redzamu līderu, kuri ir gatavi atrasties politiskajā virtuvē. Bet viņi ir, un viņi uztur nemitīgu diskusiju ar premjeru, ar Ministru kabineta un savas ministrijas pārstāvjiem. Un labā ziņa ir tā, ka šajās diskusijās zinātnieki pauž skaidru analīzi, sniedz viedu padomu, pret kuru politiskai demagoģijai nav garīga pārsvara, bet tā cenšas izpausties kā administratīva vara."

Interviju ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti lasiet šeit.


Turaidas muzejrezervātam - 30

17-08-2018

Š.g. 7. septembrī ar svētku pasākumu Turaidā tiks atzīmēta Turaidas muzejrezervāta trīsdesmitgade. Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne par muzeja trīsdesmit gadiem iepretim vēstures tūkstošgadēm saka:

Lasīt tālāk...

Latvijas un Lietuvas Zinātnieku savienības pārstāvji tiekas, lai pārrunātu tālāko sadarbību

13-08-2018

LZA LMZN priekšsēdētaja un LLMZA prezidente Baiba Rivža augusta mēnesī tikās ar Lietuvas Zinātnieku savienības priekšsēdētāju Jonasu Jasaiti un Latvijas Zinātnieku savienības valdes locekli Aivaru Āboltiņu, lai pārrunātu tālāko sadarbību starptautisko konferenču organizēšanā un projektu sagatavošanā.

Rudenī Lietuvas Zinātnieku savienība rīko starptautisku konferenci (11th Jonas Pranas Aleksa conference). Papildu informācija un pieteikšanās:www.indexcopernicus.comwww.ceeol.comwww.su.lt


Pēdējā atjaunošana 14-08-2018
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Politikas pētījumu institūtā akadēmiskajos amatos ievēlēti pieci pētnieki un zinātniskā asistente

7-08-2018

Š.g. 30. jūlijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) tika izsniegti diplomi LZA Eiropas Politikas pētījumu institūta (EPPI) akadēmiskajos amatos ievēlētajiem pētniekiem. Visi akadēmiskajos amatos ievēlētie darbosies institūta ietvaros.

Lasīt tālāk...

LZA vadības tikšanās ar Īrijas Republikas vēstnieku

2-08-2018

2018. gada 2. augustā notika LZA vadības tikšanās ar Īrijas vēstnieku Džimu Henesi kungu (Jim Hennessy). Tikšanās uzskatāma par labu turpinājumu Īrijas Republikas prezidenta vizītei Latvijā š.g. jūnijā.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS