Latvijas Zinātņu akadēmijā rudenī darbu sāks Eiropas Dokumentācijas centrs

29-08-2018

Šā gada augustā noslēgts Partnerības nolīgums starp Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā par Eiropas Dokumentācijas centra izveidi LZA Eiropas Politikas pētījumu institūtā (EPPI). Centrs savu darbu plāno sākt jau šoruden.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātnes padome informē par 2018. gada otrā FLPP konkursa iesniegšanas rezultātiem

28-08-2018

Latvijas Zinātnes padome informē, ka š.g. 20. augustā noslēdzās projektu iesniegumu iesniegšana 2018. gada 2. fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā.

Lasīt tālāk...

Akadēmiķa Solomona Hillera balvu par izciliem sasniegumiem ķīmijā saņem jaunais zinātnieks Igors Sokolovs

22-08-2018

Tradicionālo izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr.chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu "(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana". Balvas pasniegšana notika trešdien, 22. augustā, AS "Olainfarm" telpās.

Vairāk šeit

Pēdējā atjaunošana 22-08-2018
Lasīt tālāk...

Intervija ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti

21-08-2018

"LZA sienās esmu visu laiku mudinājis: kolēģi, ejiet politikā, centieties mainīt politisko vidi ar savu intelektu. Jo, ja jums nepatīk šī politiskā vide, kurā jūs saskatāt trūkumus un aplamības, tad vienīgi jūsu asais prāts var līdzēt to novērst. Jā, arī zinātnieks lielā mērā ir individuālists un attieksmē pret sabiedriskajām attiecībām var būt visai inerts. Zinātnieku vidē nav daudz redzamu līderu, kuri ir gatavi atrasties politiskajā virtuvē. Bet viņi ir, un viņi uztur nemitīgu diskusiju ar premjeru, ar Ministru kabineta un savas ministrijas pārstāvjiem. Un labā ziņa ir tā, ka šajās diskusijās zinātnieki pauž skaidru analīzi, sniedz viedu padomu, pret kuru politiskai demagoģijai nav garīga pārsvara, bet tā cenšas izpausties kā administratīva vara."

Interviju ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti lasiet šeit.


Turaidas muzejrezervātam - 30

17-08-2018

Š.g. 7. septembrī ar svētku pasākumu Turaidā tiks atzīmēta Turaidas muzejrezervāta trīsdesmitgade. Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekle, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne par muzeja trīsdesmit gadiem iepretim vēstures tūkstošgadēm saka:

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS