LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa aicina piedalīties ekspertu konsīlijā „Augstākās izglītības iestāžu apvienošana - ieguvumi un riski"

26-01-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa
aicina piedalīties ekspertu konsīlijā

„Augstākās izglītības iestāžu apvienošana - ieguvumi un riski"

Konsīlijs notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas Augstceltnē,
Akadēmijas laukums 1,
2017. gada 8. februārī (trešdiena) plkst. 14.00 - 16.00

Lasīt tālāk...

Vaira Vīķe-Freiberga: ja nespējam tagad ieguldīt zinātnē un pietiekami to atbalstīt, tā ir rupja kļūda

25-01-2017

Vakar, 24. janvārī, LTV raidījumā "1:1" viesojās akadēmiķe Vaira Vīķe-Freiberga. Runājot par globālo politiku, Latvijas simtgades mērķiem un citām tēmām, V.Vīķe Freiberga uzsvēra: "Ja nespējam tagad ieguldīt zinātnē un pietiekami viņu atbalstīt, tā ir rupja kļūda no visām valdībām, kas mums ir bijušas."

Raidījuma "1:1" 2017. gada 24. janvāra ieraksts .


Seminārs vēsturniekiem par Latvijas neatkarības atgūšanas procesu izpēti

23-01-2017

Š.g. 31. janvārī plkst. 14-16.30 Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisināsies seminārs vēstures pētniekiem "Jaunieguvumi vēstures izpētei par Latvijas neatkarības atgūšanas procesiem", ko LZA Baltijas stratēģisko pētījumu centrs rīko sadarbībā ar 4. maija Deklarācijas klubu. Semināra mērķis ir informācijas apmaiņa par jaunieguvumiem un materiāliem, kuri vēl būtu nepieciešami izpētei, kā arī par šo materiālu iesniegšanas kārtību muzejiem un arhīviem.

Lasīt tālāk...

LZA zinātniskās nodaļas iepazīstina ar 2016. gada zinātnes sasniegumiem

23-01-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) zinātniskās nodaļas jauno gadu uzsāk iepazīstinot ar LZA 2016. gada nogalē nominētajiem sasniegumiem zinātnē un to autoriem.

Lasīt tālāk...

Sākas pieteikšanās L'OREAL Baltic stipendijām "Sievietēm zinātnē"!

23-01-2017

Šodien, 23. janvārī sākas pieteikšanās L'OREAL Baltic stipendijām "Sievietēm zinātnē"! Konkursa kārtībā gan Lietuvā, gan Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai pētījumu veikšanai dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem. Latvijā joprojām tiks piešķirtas trīs stipendijas. Viena stipendija ir paredzēta zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai un divas stipendijas - doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei. Stipendijas izmantojamas bez ierobežojumiem - gan darbam, gan pašattīstībai, gan arī kā papildu līdzekļi personīgajā vai ģimenes budžetā.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS