Vizīte Dānijas Karaliskajā Zinātņu akadēmijā

5-09-2017

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Vizīte Dānijas Karaliskajā Zinātņu akadēmijā

          Vēsture liecina, ka 17. un 18. gadsimtā zinātniskās biedrības un akadēmijas ir dibinājuši apgaismoti monarhi, vai tās ir tikušas uzturētas ar ievērojamu karalisko ģimeņu un aristokrātu atbalstu. Arī Dānijas Karaliskā Zinātņu un Mākslas akadēmija (Royal Danish Academy of Sciences and Letters) par savu dibināšanu 1742. gada 13. novembrī var pateikties karalim Kristianam IV (Christian IV), kā arī premjerministram grāfam Johanam Ludvigam Holšteinam no Ledreborgas (Holstein of Ledreborg) un karaliskajam vēsturniekam Hansam Gramam (Gram).

Lasīt tālāk...

Birutas Baumanes gleznu izstāde „ES DZĪVOJU"

31-08-2017

Izstāde apskatāma no
2017. gada 1. septembra - 30. oktobrim

 Izstādes atklāšana
Tikšanās ar Laini Kainaizi, Birutas Baumanes meitu
2017. gada 3. oktobrī plkst. 13:00
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē

Pēdējā atjaunošana 31-08-2017
Lasīt tālāk...

Ekspertu konsīlija „Jauniešu bezdarbs - cēloņi un risinājumi" slēdziens

31-08-2017

Š.g. 9. augustā LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa organizēja konsīliju „Jauniešu bezdarbs - cēloņi un risinājumi".

Lasīt tālāk...

Valtera Capa balvas laureāts - Edgars Sūna

21-08-2017

Pirmdien, 4. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) septīto reizi tiks pasniegta Valtera Capa balva. Par Valtera Capa balvas laureātu šogad ir kļuvis viens no izcilākajiem jaunās paaudzes zinātniekiem Baltijas valstīs, LZA īstenais loceklis, profesors Dr.chem. Edgars Sūna. Valtera Capa balva Edgaram Sūnam piešķirta par izcilu ieguldījumu jaunu zāļu vielu radīšanā un starptautiski nozīmīgiem izgudrojumiem to sintēzes metožu pilnveidošanā.

Lasīt tālāk...

LZA viesojas ASV Nacionālā Zinātnes fonda un ASV vēstniecību Dānijā un Latvijā pārstāvji

31-08-2017

Vakar, 30. augustā Latvijas Zinātņu akadēmijā notika tikšanās ar ASV Nacionālā zinātnes fonda (National Science Foundation) direktori PhD Sonju Ortegu (Sonia Ortega), ASV vēstniecības Dānijā atbildīgo par Vidi, zinātni, tehnoloģijām un veselības jautājumiem Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs un Rietumeiropā K.G.Mūru (K.G.Moore) un ASV vēstniecības Latvijā speciālistēm Džīnu Svītoni (Jean Sweeton) un Aļinu Jefremovu. 

S.Ortega iepazīstināja ar ASV Nacionālā zinātnes fonda darbību un tā prioritātēm Eiropā esošo Eiropas Savienības programmu ietvaros un nākotnē. ASV Nacionālais zinātnes fonds saņem finansējumu no valdības un finansē galvenokārt fundamentālos pētījumus vairākās zinātņu jomās (vairāk www.nsf.gov ).

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS