Valtera Capa balvas pasniegšana profesoram Jānim Spīgulim (Latvijas Universitāte) 2013.gada 4.septembrī

6-09-2013
zv/zv451-1.jpg

Pasākumā piedalās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta p.i. Juris Ekmanis, Latvijas Republikas Patentu valdes direktora p.i. Guntis Ramāns, Vācijas firma Minox pārstāvis Friedrich Oehlschläger, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš. Klāt ir Viņas ekselence Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā H.E. Ms Andrea Joana–Maria Wiktorin.


No kreisās: M.Auziņš, J.Ekmanis, J.Spīgulis,
A.J.M.Wiktorin, Fr.Oehlschläger, G.Ramāns.
A.Edžiņas foto

Pēdējā atjaunošana 7-09-2013
Lasīt tālāk...

Par zinātniskās darbības nodrošinājumu Latvijas attīstībai

6-09-2013

“Par finansējuma piešķiršanu zinātniskās un akadēmiskās darbības nodrošināšanai” – šādu vēstuli LR Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim Latvijas zinātnieku vārdā adresēja LZA prezidents Ojārs Spārītis, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājs Andrejs Siliņš, Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas priekšsēdētāja, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas prezidente Baiba Rivža, Augstākās Izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš, Latvijas jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Egils Stalidzāns.

Pēdējā atjaunošana 6-09-2013
Lasīt tālāk...

Piešķirta Valtera Capa balva

16-08-2013

2013.gada Valtera Capa balva piešķirta fizikas profesoram Jānim Spīgulim (Latvijas Universitāte) par ievērojamiem izgudrojumiem šķiedru optikā un biofotonikā. Balvu labākajam izgudrotājam kopš 2005.gada reizi divos gados kopīgi piešķir firma Minox (Vācija), Latvijas Zinātņu akadēmija un LR Patentu valde.

Izcilais izgudrotājs Valters Caps (dzimis 1905.gada 4.septembrī Rīgā, miris 2003.gada 17. jūlijā Šveicē), ar savu pasaulslaveno fotoaparātu VEF-Minox veicināja Latvijas vārda atpazīstamību pasaulē. Fotoaparāta Minox ražošanu uzsāka Rīgas rūpnīca VEF (1938 – 1942), pēc kara to turpināja Vācijā.

2001. gadā Valters Caps viesojās Rīgā un saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktora diplomu.

Balvas svinīga pasniegšana notiks 2013. gada 4.septembrī plkst. 15.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Pēdējā atjaunošana 16-08-2013

LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS VĀRDBALVU KONKURSS 2014.GADAM

5-07-2013

Par labākajiem zinātniskajiem darbiem atsevišķās zinātņu nozarēs un zinātnes popularizēšanā Latvijas Zinātņu akadēmija piešķir balvas, kuras nosauktas izcilu zinātnieku vārdā. Balvu piešķir par atsevišķiem zinātniskiem darbiem, atklājumiem, izgudrojumiem, kā arī par vienotas tematikas zinātnisku darbu kopumu. Par balvas pretendentu var izvirzīt tikai atsevišķu personu, no autoru kolektīviem – galveno autoru. Uz balvu var pretendēt Latvijas zinātnieki un tie ārzemju zinātnieki, kuru darba tematika saistīta ar Latviju. Balvas laureāti saņems LZA piemiņas medaļu un diplomu.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Pašvaldību savienības kopīgi rīkotā diskusija

25-06-2013

Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Pašvaldību savienības kopīgi rīkotā diskusija

Zinātne - uzņēmējdarbības veicināšana - pašvaldības

Diskusijas norises laiks un vieta:

2013. gada 9. jūlijā pl. 15.00 - 18.00; LZA Portretu zālē

Lai meklētu efektīvākus risinājumus zinātnē balstītas ekonomikas, pārvaldes un izglītības attīstībai Latvijā, kā arī lai diskutētu par jaunām iespējām pašvaldību līmenī veicināt valsts tautsaimniecības atveseļošanos, Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Pašvaldību savienība rīko lekciju un diskusiju ciklu pašvaldību vadošajiem darbiniekiem.

Pēdējā atjaunošana 10-07-2013
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS