LZA piedāvājums starptautiskajai sadarbībai ar Vācijas zinātniskajām institūcijām un augstskolām

3-02-2014

Pagājušā gada nogalē viesojoties Berlīnē, lai tiktos ar Vācijas politiķiem, žurnālistiem uzņēmējiem un kultūras darbiniekiem, LZA prezidents pārliecinājās par Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā aktīvo darbību. Tūlīt pēc tam, kad kancleres Angelas Merkeles vadībā bija noformējusies Vācijas jaunā valdība un tā bija definējusi sev veicamos uzdevumus, arī visu pārējo ES dalībvalstu vēstniecības saņēma pamudinājumus aktīvi iesaistīties dialogā ar Vāciju kā vienu no spēcīgākajām bloka zemēm. Rosinājumu aktivizēt Latvijas un Vācijas kontaktus saimnieciskajos, zinātniskajos, izglītības un kultūras jautājumos pauda LR vēstniece Vācijā V.E. Elita Kuzma, vēstniecības vadītājas vietniece Guna Japiņa un arī citi vēstniecības darbinieki.

Lasīt tālāk...

Vai Latvijas Republikas vadītāji apzinās, ka tai ir vajadzīga zinātne un zinātnieki?

23-02-2014

LZA prezidenta Ojāra Spārīša ievadvārdi akadēmisko rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” atvēršanas svētkos 2014.gada 17.februārī

zv/zv462-1.jpg

LZA prezidents Ojārs Spārītis pasniedz jauno izdevumu
LR Valsts prezidentam Andrim Bērziņam
J.Brenča foto

Augsti godātais Valsts prezident Andri Bērziņa kungs, ļoti cienītā ministre Ina Druvietes kundze, LU AB direktore Venta Koceres kundze, augsti godātie akadēmiķi un akadēmiskā saime, viesi un visi šī mirkļa liecinieki!

Šī diena ir vēsturiska, jo tā iezīmē kādu jaunu un nozīmīgu pakāpi Latvijas humanitāro un sociālo zinātņu pētniecībā. Reizē ar gadumiju ir noslēdzies Valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” cikls, kura darba augļus – četrus akadēmiskā rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” sējumus mēs šodien svinīgi atveram.

Pēdējā atjaunošana 23-02-2014
Lasīt tālāk...

Sveicam jubilārus!

23-02-2014

3. martā – LZA akadēmiķi Kārli Rocēnu!

7. martā – LZA goda doktoru Jēkabu Raipuli!

9. martā – LZA goda doktoru Mikolu Mihelbertu!

12. martā – LZA goda doktoru Imantu Freibergu!

15. martā – LZA akadēmiķi Andri Buiķi!

22. martā – LZA korespondētājlocekli Ilzi Skrabuli!

22. martā – LZA goda doktori Mārīti Vīksnu!

27. martā – LZA ārzemju locekli Andri Padegu!

28. martā – LZA akadēmiķi Jāni Priedkalnu!

31. martā – LZA akadēmiķi Kalvi Torgānu!

Ad multos annos!

Latvijas Zinātņu akadēmija


Pēdējā atjaunošana 23-02-2014

Latvijas un Azerbaidžānas zinātņu akadēmijas paraksta sadarbības memorandu

24-01-2014

MemorandsАзербайджан, Баку, 16 января /корр. Trend Э. Мехтиев/

В Президиуме Национальной академии наук Азербайджана (НАНА) в четверг прошла встреча с делегацией Академии наук Латвии во главе с ее президентом, академиком Оярсом Спаритисом.

Поприветствовав гостей, президент НАНА, академик Акиф Ализаде отметил, что между Азербайджаном и Латвией установлены дружественные взаимоотношения и налажены двусторонние связи в различных областях.

Pēdējā atjaunošana 24-01-2014
Lasīt tālāk...

Vai Latvijas Republikai ir vajadzīgi zinātnieki?

23-01-2014

Jānis Stradiņš

Vai Latvijas Republikai ir vajadzīgi zinātnieki?*

Vispirms vēlos pateikties manam “dzimtajam” Organiskās sintēzes institūtam, Ivaram Kalviņam, manai Alma mater Latvijas Universitātei, rektoram Mārcim Auziņam, Inovatoru apvienībai, visiem mīļiem kolēģiem, kas man tik zīmīgā dienā rosinājuši rīkot šo konferenci. Nevēlos, lai pasākumu saistītu ar manu jubileju, kas šajā vecumā ir drīzāk nostaļģisks, skumīgs, nevis priecīgs notikums. Vēlētos šodien aizmirst šo datumu, šos gadus. Sākotnēji tika domāts šajā forumā pieminēt arī Ojāru Vācieti, Imantu Ziedoni – diženos, mūžības skartos laikabiedrus, arī mūsu lielos māksliniekus, parādīt Latvijas kultūras un zinātnes “izrāvienu” pēdējā pusgadsimtā. Taču izvēlējos runāt par tēmu: “Vai Latvijai ir vajadzīgi zinātnieki, vajadzīga sava zinātne?”. Retorisks, bet varbūt arī hamletisks jautājums 22 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Mēģināšu sniegt Latvijas zinātnieku, inovatoru, uzņēmēju viedokli, taču līdz ar skatījumu vēsturē.

Pēdējā atjaunošana 23-01-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS