LZA Lielā medaļa 2014. gadā

28-03-2014

LZA īstenais loceklis
Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu 2014. gadā apbalvots literatūrzinātnieks, akad. Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis par izcilu devumu indoloģijā. Viktors Ivbulis ir Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis (1999), LU Moderno valodu fakultātes emeritētais profesors un valsts emeritētais zinātnieks (2002), Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, Latvijas Universitātes 2013. gada balvas laureāts, deviņu monogrāfiju par Indijas un literatūrzinātnes tēmu autors un piecu grāmatu sastādītājs.

Lasīt tālāk...

LZA piedāvājums starptautiskajai sadarbībai ar Vācijas zinātniskajām institūcijām un augstskolām

3-02-2014

Pagājušā gada nogalē viesojoties Berlīnē, lai tiktos ar Vācijas politiķiem, žurnālistiem uzņēmējiem un kultūras darbiniekiem, LZA prezidents pārliecinājās par Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā aktīvo darbību. Tūlīt pēc tam, kad kancleres Angelas Merkeles vadībā bija noformējusies Vācijas jaunā valdība un tā bija definējusi sev veicamos uzdevumus, arī visu pārējo ES dalībvalstu vēstniecības saņēma pamudinājumus aktīvi iesaistīties dialogā ar Vāciju kā vienu no spēcīgākajām bloka zemēm. Rosinājumu aktivizēt Latvijas un Vācijas kontaktus saimnieciskajos, zinātniskajos, izglītības un kultūras jautājumos pauda LR vēstniece Vācijā V.E. Elita Kuzma, vēstniecības vadītājas vietniece Guna Japiņa un arī citi vēstniecības darbinieki.

Lasīt tālāk...

Vai Latvijas Republikas vadītāji apzinās, ka tai ir vajadzīga zinātne un zinātnieki?

23-02-2014

LZA prezidenta Ojāra Spārīša ievadvārdi akadēmisko rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” atvēršanas svētkos 2014.gada 17.februārī

zv/zv462-1.jpg

LZA prezidents Ojārs Spārītis pasniedz jauno izdevumu
LR Valsts prezidentam Andrim Bērziņam
J.Brenča foto

Augsti godātais Valsts prezident Andri Bērziņa kungs, ļoti cienītā ministre Ina Druvietes kundze, LU AB direktore Venta Koceres kundze, augsti godātie akadēmiķi un akadēmiskā saime, viesi un visi šī mirkļa liecinieki!

Šī diena ir vēsturiska, jo tā iezīmē kādu jaunu un nozīmīgu pakāpi Latvijas humanitāro un sociālo zinātņu pētniecībā. Reizē ar gadumiju ir noslēdzies Valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” cikls, kura darba augļus – četrus akadēmiskā rakstu krājuma “Latvieši un Latvija” sējumus mēs šodien svinīgi atveram.

Pēdējā atjaunošana 23-02-2014
Lasīt tālāk...

Sveicam jubilārus!

23-02-2014

3. martā – LZA akadēmiķi Kārli Rocēnu!

7. martā – LZA goda doktoru Jēkabu Raipuli!

9. martā – LZA goda doktoru Mikolu Mihelbertu!

12. martā – LZA goda doktoru Imantu Freibergu!

15. martā – LZA akadēmiķi Andri Buiķi!

22. martā – LZA korespondētājlocekli Ilzi Skrabuli!

22. martā – LZA goda doktori Mārīti Vīksnu!

27. martā – LZA ārzemju locekli Andri Padegu!

28. martā – LZA akadēmiķi Jāni Priedkalnu!

31. martā – LZA akadēmiķi Kalvi Torgānu!

Ad multos annos!

Latvijas Zinātņu akadēmija


Pēdējā atjaunošana 23-02-2014
Powered by Elxis - Open Source CMS