LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS VĀRDBALVU KONKURSS 2015.GADAM

1-07-2014

Par labākajiem zinātniskajiem darbiem atsevišķās zinātņu nozarēs un zinātnes popularizēšanā Latvijas Zinātņu akadēmija piešķir balvas, kuras nosauktas izcilu zinātnieku vārdā. Balvu piešķir par atsevišķiem zinātniskiem darbiem, atklājumiem, izgudrojumiem, kā arī par vienotas tematikas zinātnisku darbu kopumu. Par balvas pretendentu var izvirzīt tikai atsevišķu personu, no autoru kolektīviem – galveno autoru. Uz balvu var pretendēt Latvijas zinātnieki un tie ārzemju zinātnieki, kuru darba tematika saistīta ar Latviju. Balvas laureāti saņems LZA piemiņas medaļu un diplomu.

Lasīt tālāk...

Divi ievērojami starptautiski notikumi Latvijas Zinātņu akadēmijā

6-06-2014
zv/zv469-6.jpg

Stāsta LZA prezidents Ojārs Spārītis

2014. gada maijā divu nedēļu laikā Latvijas Zinātņu akadēmija bija kļuvusi par arēnu diviem pasaules mēroga notikumiem, divām plaša mēroga un amplitūdas konferencēm.EASAC konferences dalībnieki Latvijas Zinātņu akadēmijā
J. Brenča foto

Lasīt tālāk...

Parakstīts zinātniskās sadarbības līgums starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Azerbaidžānas Nacionālo zinātņu akadēmiju

3-06-2014

Pasakumi/Ligums parakstiits1.jpg     

Attēlā (no kreisās) Azerbaidžānas vēstniecības Latvijā
atašejs Šahins Isgandarovs, Azerbaidžānas NZA
prezidents Akifs Alizadehs un viceprezidents
Ibrahims Gulijevs
, LZA viceprezidents Tālavs
Jundzis
un prezidents Ojārs Spārītis.

Šā gada 22. un 23. maijā Akadēmiju apmeklēja Azerbaidžānas Nacionālās zinātņu akadēmijas prezidents Akifs Alizadehs un viceprezidents Ibrahims Gulijevs. Viesi Rīgā ieradās pēc akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša ielūguma, lai iepazītos ar Latvijas Zinātņu akadēmijas darbību, parakstītu jaunu līgumu par zinātnisko sadarbību starp abām akadēmijām un piedalītos Eiropas zinātņu akadēmiju konsultatīvās padomes (angliski saīsin. EASAC) sanāksmē, kura norisinājās 22.-23. maijā. Azerbaidžānas viesi piedalījās EASAC Padomes sanāksmē viesu statusā. Pēc prezidenta A. Alizadeha vārdiem, viņa vadītā Azerbaidžānas NZA vēlas attīstīt sakarus un sadarbību ar Eiropas zinātņu akadēmijām. Te nu vietā piebilst, ka EASAC sanāksmē bija pārstāvētas 22 Eiropas valstu zinātņu akadēmijas.

Pēdējā atjaunošana 3-06-2014
Lasīt tālāk...

JAUNI VALSTS EMERITĒTIE ZINĀTNIEKI

3-06-2014

Balstoties uz Valsts emeritēto zinātnieku padomes 2014. gada 21. maija lēmumu, Latvijas Zinātņu akadēmija piešķīrusi Valsts emeritētā zinātnieka statusu sekojošiem zinātniekiem:

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS