Sveicam!

8-10-2010

/Bernards Šovs/

Ir tikai viena iespēja mest izaicinājumu laikam,
un tās ir jaunas idejas, kuras allaž var cerēt atrast
jauneklīgu un spilgtu izteiksmi.

Akadēmiķim
Dr.habil.biol.
Elmāram Grēnam

Augsti godātais profesor!

Latvijas Zinātņu akadēmija pievienojas plašajai zinātnieku saimei, no sirds sveicot Jūs jubilejā! Laiks skrien ātri... Dzimis Svaru zīmē – neuztverot nopietni šai zīmei piedēvētās rakstura īpašības, tomēr jāsaka droši – Jūs nekļūdīgi esat pratis saskatīt perspektīvu pētniecības virzienos, cilvēkos un viņu potenciālā. Varat būt gandarīts, ka Jūsu izveidotais molekulārās bioloģijas virziens ir ieguvis starptautisku atzinību un, piesaistot aizvien jaunus zinātniekus, sekmīgi attīstās. Apbrīnojamas ir Jūsu organizatora un diplomāta spējas, kas lieti noderējušas arī Latvijas Zinātnes padomes darbības nodrošināšanā un pilnveidošanā. Un Jūsu daudzpusīgās intereses un dotības, arī mākslā.

Šodien sakām: Daudz baltu dieniņu! Lai Jums veselība, dzīves un darba prieks!

Patiesi, no sirds
Latvijas Zinātņu akadēmija

Piešķirta Baltijas asamblejas balva

27-09-2010

Pasakumi/IMG_0207.JPG
A.Edžiņas foto 
17.reizi tika piešķirta Baltijas asamblejas balva. Gada balvu zinātnē par grāmatu “Zinātnes un augstskolu sākotne Latvijā” piešķīra akadēmiķim Jānim Stradiņam. Balva tiks pasniegta Baltijas asamblejas sesijas laikā 22.oktobrī. 

Pēdējā atjaunošana 28-09-2010

Zinātnes likums netiek ievērots

2-09-2010
zv/zv406-1.JPG 

Saruna ar Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētāju akadēmiķi ANDREJU SILIŅU 

– Pagājušajā “Zinātnes Vēstneša” numurā (“ZV” Nr.9, 2010. g. 12. jūlijā) publicēts Latvijas Zinātnes padomes jaunais sastāvs, kurā izlasām, ka jūs esat ievēlēts par tās priekšsēdētāju. Esat vadījis LZP arī agrāk, bet apstākļi ikreiz ir bijuši citādi, kaut gan nemainīgs ir viens galvenais Latvijas Zinātnes padomes uzdevums – cīnīties par zinātnes finansējumu valsts budžetā, kas vienmēr ir bijis necienīgi mazs. Kāda ir situācija šobrīd? 

Pēdējā atjaunošana 2-09-2010
Lasīt tālāk...

SVEICAM!

2-09-2010

Rīga, 2010. gada 5. septembrī

LU profesorei akadēmiķei
Dr. habil. med. Vijai Zaigai Klušai

Ļoti cienītā Vija Zaiga Kluša!Hominem ex operibus eius cognoscer. Cilvēku pazīst pēc viņa darbiem. Mēs pazīstam Jūs un augsti vērtējam, cienītā akadēmiķe, pēc Jūsu darbiem, labestības un atsaucības. Pazīstam izcilu zinātnieci, kultūras cilvēku, šarmantu sievieti. Zinātnes laukā Jūs vienmēr esat bijusi avangardā – vietā, kur top mūsu farmaceitiskās rūpniecības sasniegumi – preparāti ar pasaules nozīmi.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS