Pasniegtas LZA un a/s "Grindeks" balvas

14-11-2014

14. novembrī, AS „Grindeks" fonds „Zinātnes un izglītības atbalstam" sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju godināja ievērojamākos Latvijas zinātniekus, pasniedzot prestižās godalgas - „Zelta Pūci" un „Sudraba Pūces".


No kreisās: Kirovs Lipmans, Maija Dambrova, Guntis Belevičs, Beatrise Bērziņa, Juris Ekmanis, Toms Rēķis un Ilze Neibolte.

Pēdējā atjaunošana 14-11-2014
Lasīt tālāk...

AS "Grindeks" fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam" apbalvojumi - akadēmiķei Maijai Dambrovai un jaunajiem zinātniekiem Beatrisei Bērziņai, Ilzei Neiboltei un Tomam Rēķim

13-11-2014

Lai godinātu Latvijas ievērojamākos zinātniekus, AS "Grindeks" fonds „Zinātnes un izglītības atbalstam" sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) aicina žurnālistus un mediju pārstāvjus piedalīties svinīgajā pasākumā, kas notiks 14. novembrī pulksten 11.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3, 11.stāvā.

Pēdējā atjaunošana 13-11-2014
Lasīt tālāk...

Par ko mums būtu jāstāsta, uzrunājot citas pasaules tautas?

4-11-2014

Konferences „Kas latviešiem stāstāms citām tautām par sevi, savu valodu, kultūru un vēsturi", kas 14. novembrī norisināsies Latvijas Zinātņu akadēmijā, mērķis ir noskaidrot jautājumus, par kuriem latviešiem būtu jāstāsta un jāraksta topošajā divsējumu izdevumā "Latvieši un Latvija" angļu un krievu valodā, uzrunājot citas pasaules tautas.

Lasīt tālāk...

Jauna grāmata par jaunu zinātnisku tēmu - fonoloģiju

12-11-2014

Apgāds "Zinātne" laidis klajā LZA īstenās locekles Dr.habil.philol. Daces Markus un LZA ārzemju locekles profesores Dzintras Bondas (ASV) grāmatu "Ievads fonoloģijā". Katrai valodai ir sava fonētiskā un fonoloģiskā sistēma, tā ir daļa no valodas gramatikas. Grāmata veltīta zinātniskajā literatūrā mazāk aprakstītās - fonoloģiskās sistēmas teorētiskajai izpētei.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS