Pierīgas forums noslēdz zinātnieku, uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju tikšanos ciklu Latvijas reģionos

23-08-2017

29. augustā Ikšķiles novada pašvaldībā norisināsies Pierīgas forums, „Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā", kurā piedalīsies vairāku Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.

Lasīt tālāk...

Intervija ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti LV portālā

21-08-2017

Guntars Laganovskis: Viens no sabiedrības virzītājspēkiem un kopējā labuma radītājiem ir zinātne. Nupat, viesojoties Latvijā, viens no pazīstamākajiem latviešu zinātniekiem pasaulē Eiropas Bioinformātikas institūtā Kembridžā strādājošais Alvis Brāzma izteicās, ka viņam radies iespaids: zinātnieki Latvijā samierinājušies ar zinātnes marginalizēšanu. Kā vērtējams zinātnes, akadēmisko aprindu potenciāls savas nozares un visas sabiedrības interešu aizstāvības kontekstā?

Lasīt tālāk...

Atvadoties no Pētera Guļāna

14-08-2017

Ekonomikas zinātne Latvijā ir cietusi lielu zaudējumu. 2017. gada 11. augusta vēlā pēcpusdienā, 96 gadu vecumā ir miris izcils zinātnieks, Habilitētais ekonomikas zinātņu doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, emeritētais zinātnieks Pēteris Guļāns. 

Pēteris Guļāns dzimis 1920. gada 8. septembrī Jēkabpils rajona Rubenes pagasta Kalējos. Bērnība, jaunība un skolas gadi pavadīti neatkarīgajā Latvijas republikā, bet, kā viņš pats raksta autobiogrāfiskajā rakstu krājumā „Pieredzētais un pārdzīvotais" (izdots 2008. gadā) - „dzīves radošajām posmam bija lemts noritēt sociālisma laikmetā".  Ekonomikas zinātnē Pēteris Guļāns ienāca samērā vēlu.

Pēdējā atjaunošana 15-08-2017
Lasīt tālāk...

Zinātnieki no visas pasaules diskutēs par Latvijas sabiedrībai svarīgiem jautājumiem un tās attīstību turpmākajos 100 gados

31-07-2017

Lai mobilizētu Latvijas izcilākos prātus diskusijai par Latvijas sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Universitāšu asociāciju un citām zinātniskajām institūcijām organizē 4.Pasaules Latviešu zinātnieku kongresu, kas norisināsies nākamgad, no 18. līdz 21.jūnijam, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās. Kongress notiks par godu Latvijas simtgades svinībām un to apmeklēs vairāk nekā 1500 zinātnieku no visas pasaules.

Lasīt tālāk...

Jaunie zinātnieki aicina uz vasaras nometni "Brainstorming for business and research" Lēdurgā

24-07-2017

Latvijas Jauno zinātnieku asociācija (LJZA) sadarbībā ar Krimuldas novada domi aicina uz LJZA astoto vasaras nometni, kas notiks no 4. līdz 6. augustam Lēdurgā. Šī gada nometnes vadmotīvs, tāpat kā pērn, ir zinātnieku un uzņēmēju sadarbība: "Brainstorming for business and research".

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS