Par Vācijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas konferenci un Komunikē

11-03-2019

21.-22. februārī Berlīnē notika Vācijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Leopoldina un Leibnica biedrības organizētā Zinātņu akadēmiju konference par Eiropas pētniecības un inovāciju sasniegumiem un integrāciju. Tajā piedalījās 13 Eiropas savienības valstu Zinātņu akadēmiju un augstskolu rektori, apspriežot gan Eiropas pētniecības telpas un Eiropas Augstākās izglītības telpas attīstību. Īpaša uzmanība tiek pievērsta nākamajai ES pamatprogrammai "Horizon Europe".

Lasīt tālāk...

Līdz 15. martam pagarina pieteikšanos stipendiju programmai Sievietēm zinātnē

5-03-2019

Video: https://www.youtube.com/watch?v=-lqUpKGdo0Y&t=1s 

Līdz 2019. gada 15. martam tiek pagarināta pieteikšanās L`ORÉAL Baltic stipendijām  Sievietēm zinātnē, kas tiek piešķirtas sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Latvijas Zinātņu akadēmiju. Šogad Latvijas zinātnieces saņems trīs stipendijas, katru 6 000 eiro apmērā. Zinātnieces var pieteikties stipendijām projekta Sievietēm zinātnē (For Women In Science) mājaslapā  www.forwomeninscience.com.

Lasīt tālāk...

IN MEMORIAM. Ivars Knēts (17.09.1938-1.03.2019)

4-03-2019

Piektdien, 1. martā, 80 gadu vecumā mūžībā devies Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ilggadējais rektors Ivars Knēts. Latvijas zinātnes vēsturē viņš paliks kā Rīgas biomehānikas skolas pamatlicējs, savukārt RTU viņš lika pamatus mūsdienīgas izglītības un zinātnes attīstībai.

Atvadīšanās no I. Knēta notiks otrdien, 12. martā, plkst. 14.00 Rīgas Krematorijā. 

Papildu informācija šeit.         Nekrologs (pdf.)

Pēdējā atjaunošana 5-03-2019

Latvijas Zinātnes padome ir sagatavojusi pārskatu par 2018. gadā izsludinātajiem valsts pētījumu programmu konkursiem

4-03-2019

Latvijas Zinātnes padome (LZP) ir apkopojusi informāciju par visu 2018. gadā izsludināto valsts pētījumu programmu konkursu galvenajiem rezultātiem un ekspertu atziņām, ar kuriem aicināti iepazīties visi projektu pieteicēji, tai skaitā arī finansēto projektu īstenotāji.

Lasīt tālāk...

Jaunās SCAR darbības joma un loma

4-03-2019

Lauksaimniecības pētniecības pastāvīgā komiteja (SCAR) tika izveidota 1974. gadā. Kopš 2005. gada, kad tā tika atjaunota, SCAR ir kļuvusi par konsultāciju centru plašākai Eiropas lauksaimniecības un bioekonomikas pētniecībai, kā arī par galveno katalizatoru valstu pētniecības programmu koordinācijai, palīdzot veidot integrētas Eiropas pētniecības telpu. Komitejai ir svarīga loma pētniecības un inovācijas apvienošanā un šķēršļu likvidēšanā, tās mērķis ir atvieglot un veicināt publiskā un privātā sektora sadarbību tādu inovāciju īstenošanā, kas risina problēmas bioekonomikas jomā.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS