Iznākusi grāmata par etnogrāfu un kultūrvēsturnieku Saulvedi Cimermani

5-01-2015

Otrdien, 6. janvārī, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā notiks grāmatas „Etnogrāfs un kultūrvēsturnieks Saulvedis Cimermanis. Biobibliogrāfija" atvēršanas svētki. Grāmata iznāk sērijā „ Latvijas Zinātnieki".

Lasīt tālāk...

Ieskats Uzbekijas parlamenta vēlēšanu norisē un zinātnes dzīvē

29-12-2014

Pēc Uzbekijas Republikas Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Mirzas-Ulugbeka E. Abdusalomova kunga ielūguma LZA prezidents Ojārs Spārītis politiskā novērotāja statusā kopā ar Latvijas delegātu grupu 19.-22. decembrī piedalījās parlamenta Likumdevējas (apakšpalātas)  vēlēšanu norisē. Šis pienākums deva arī iespēju viesoties Uzbekijas Republikas Zinātņu akadēmijā un tikties ar tās vadītājiem - prezidentu akadēmiķi Šavkatu Salihovu un viceprezidentu akadēmiķi Tahiru Aripova kungiem.

Pēdējā atjaunošana 29-12-2014
Lasīt tālāk...

Priecīgus Ziemassvētkus!

23-12-2014

Cicerona balva 2014

21-12-2014

LZA prezidents Ojārs Spārītis: „Savā sacerējumā „Orator", ko mēs pat netulkojot saprotam tieši tāpat kā tas ir domāts, Cicerons raksturo ideālo domas spēka meistaru, kurš iecerētā mērķa sasniegšanai kā instrumentu izmanto valodu, prātu, atmiņu, loģiku, emocijas, intonācijas un attieksmi, lai savu teikto ar vārda palīdzību pārvērstu par iedarbīgu ieroci. Tā arī mūsu šodienas laureāti - zinātnieki: akadēmiķi - Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš - , kā arī leģendārais kinooperators un režisors Ivars Seleckis un Jaunjelgavas pilsētas galva un Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājs Guntis Libeks, katrs savā veidā, katrs savā nozarē, amatā un misijā ar sev raksturīgo degsmi un pārliecību iestājas par šķietami neiespējama mērķa sasniegšanu, kā ideālu sev priekšā turot zinātniskās un vēsturiskās patiesības, kā arī tautsaimnieciskās lietderības augstāko mēru, mākslas valodas izteiksmības skarbo un nesaudzīgo spoguli, un pašvaldības nebeidzamo darbu klaušās rūdīta censoņa, un tieši tāpēc neiznīcināma optimista dabu.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija nosauc gada zinātniskos sasniegumus Latvijā

19-12-2014

Latvijas Zinātņu akadēmijas izvirzītos kvalitātes kritērijus šogad pārliecinoši pārvar divpadsmit ievērojami sasniegumi, kuru pārnese kā uz Latvijas teorētiskās zinātnes pētījumiem, tā arī uz praktiskajām atklājumu izmantojuma metodēm jau tagad dod valsts ekonomikai nozīmīgus inovatīvus instrumentus, un var dot vēl vairāk  tautsaimnieciski efektīva papildinājuma. 2014. gada zinātnisko sasniegumu daudzināšana ir nopietns signāls Latvijas ekonomiskās attīstības plānotājiem un ražotājiem, kuru atbildība ir efektīva gan valsts, gan starptautisko finanšu investīciju izmantošana tehnoloģiskās pārneses ražotņu izveidei, kas ļautu zinātniskos atklājumus un tajos potencēto peļņas iespēju izmantot mūsu valsts  labklājības sekmēšanai.

Pēdējā atjaunošana 21-12-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS