Nominācija zinātnē "Zemgales Taureņu uzbrukums" Baibai Rivžai

4-06-2018

Jau otro gadu biedrība "Zemgales Laiks Ziedonim" sadarbībā ar fondu "Viegli" organizē konkursu "Zemgales Laiks Ziedonim".

Maija vidū žūrija no visiem stāstiem izvēlējās tos piecus, kuri visvairāk atbilst konkursa vērtībām - izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatībai -, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām. Starp šīgada laureātiem nominācijā zinātnē "Zemgales Taureņu uzbrukums'' ir  LZA akadēmiķe Baiba Rivža.

Matildes efekts jeb kādēļ mēs nezinām visus izcilo pētnieču sasniegumus

4-06-2018

Pasaulei ir nepieciešama zinātne

Zinātnei ir nepieciešamas sievietes

 

 Matildes efekts ir tendence diskriminēt un samazināt sieviešu lomas nozīmi zinātniskās pētniecības jomā un piedēvēt viņu sasniegumus vīriešiem. Šo terminu pirmo reizi izmantoja amerikāņu mākslas vēsturniece Margarēta Rositera. Nosaukums nav nejaušs, jo atsaucas uz Matildi Geidžu, izcilu amerikāņu brīvdomātāju un aktīvisti līdztiesības jomā, kura 19. gadsimta beigās piesaistīja uzmanību parādībai, ka sieviešu sasniegumi netiek ņemti vērā. Gan mūsdienu, gan senajā vēsturē ir daudz piemēru par ambiciozām, talantīgām sievietēm, kuras piedalījās pētnieku grupās, kas sastāvēja gan no vīriešiem, gan no sievietēm, taču, neraugoties uz viņu būtisko ieguldījumu zinātniskajos atklājumos, viņas nekad netika atalgotas par savu darbu, un tas bieži tika negodīgi un diskriminējoši noliegts.

Lasīt tālāk...

LZA LMZN un LLMZA kopsapulce: jābeidzas "Ķenča lūgšanu" laikam zinātnē

4-06-2018

Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas (LZA LMZN) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) kopsapulce 1. jūnijā notika Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Aulā ar darba novērtējumu, jaunu biedru kandidatūru apspriešanu, dažādu konkursu un balvu laureātu godināšanu un apbalvojumu saņēmēju sava veikuma prezentēšanu, kā arī atbalstu Augstākās izglītības padomes aicinājumam 2019. gadu valstī noteikt par nacionālo zinātnes un augstākās izglītības sistēmas simtgades gadu.

Pēdējā atjaunošana 4-06-2018
Lasīt tālāk...

Atklāj ievērojamā latviešu veterinārārsta Kristapa Helmaņa pieminekli

3-06-2018

Piektdien, 1. jūnijā, Tērvetes Kalnamuižas kapos tika atklāts atjaunotais veterinārārsta, mikrobiologa Kristapa Helmaņa piemineklis. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis pieminekļa atklāšanā uzsvēra, ka "mūžīgāks par pieminekli ir K.Helmaņa veikums veterinārmedicīnā."

Pēdējā atjaunošana 4-06-2018
Lasīt tālāk...

Par krājuma “Latvija un latvieši” iegādi

1-06-2018

Akadēmisko rakstu krājumu divos sējumos "Latvija un latvieši" angļu un latviešu valodā iespējams iegādāties Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centrā darbdienās no 10.00 līdz 16.00, Akadēmijas laukumā 1, 13. stāvā 13. istabā.

Krājuma cena latviešu valodā - 70 EUR,
angļu valodā - 90 EUR.

Informācija
vai 29489249

Powered by Elxis - Open Source CMS