Parakstītais līgums veicinās plašas sadarbības iespējas zinātnē starp Latviju un Ķīnu

1-12-2016

Kā iepriekš ziņots, 4. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā tika parakstīts sadarbības līgums starp Ķīnas Sociālo Zinātņu akadēmiju (ĶSZA) un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA), kas - kā to apliecina nule saņemtā vēstule no ĶSZA prezidenta Wang Weiguang - , vērtējams kā nozīmīgs solis turpmāku auglīgu diskusiju rosināšanai jau par konkrētām sadarbības formām un veidiem.

Lasīt tālāk...

LZA 2016. gada rudens pilnsapulces materiāli

27-11-2016

24. novembra Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē LZA Lielās medaļas tika pasniegtas akadēmiķim Tālavam Jundzim un LZA goda doktoram Romanam Lācim. Trešo gadu LZA Lielās medaļas ieguvēji saņēma Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmijas. Plašāk šeit.

Pēdējā atjaunošana 29-11-2016
Lasīt tālāk...

Piezīmes no EASAC sanāksmes Londonā

29-11-2016

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Piezīmes no EASAC sanāksmes Londonā

2016. gada 17.-18. novembris

Pašā valsts dibināšanas svētku reizē apmeklējot EASAC (Eiropas akadēmiju Zinātniskā  Konsultatīvā padome, European Academies Science Advisory Council, EASAC) sanāksmi Londonā, kas bija sarīkota Karaliskās Biedrības (Royal Society) greznajās telpās, divu dienu ilgās organizatoriskā darba diskusijās tika uzklausītas atskaites par Eiropas Savienības valstu zinātņu akadēmiju deleģēto ekspertu darbu noteiktu nozaru sasniegumu un saskaņota rīcība turpināmo projektu izstrādei. Kā starptautiska zinātnes sasniegumu izvērtēšanas un rīcībpolitikas izstrādes organizācija EASAC tiešā veidā komunicē ar Eiropas Komisiju un iesniedz ekspertu rekomendācijas vairāku nozaru attīstīšanai. Par galvenajām EASAC atbildības sfērām ir atzītas vides zinātnes, enerģētika un biozinātnes, taču šim uzskaitījumam, tāpat kā EASAC ietekmes amplitūdai, ir tieksme paplašināties. Katras ES valsts ietekme uz Eiropas padomes veidoto zinātnes politiku un stratēģiju ir tieši tik liela, cik liela ir nacionālo zinātņu akadēmiju līdzdalības iespēja šajā starptautiskajā ‘klubā' nosūtīt savus ekspertus kopīgo pētījumu tēmu izstrādē. Tādēļ pašreizējā Latvijas zinātnes politika ES mērogā nevar gūt pienācīgas sekmes un ievērību, jo mūsu valsts līdzdalība mērāma vien ar mazāko biedru naudas summu, ko atļauj dalība minētajā organizācijā.

Pēdējā atjaunošana 1-12-2016
Lasīt tālāk...

LU Cietvielu fizikas institūts - vienīgais Baltijas jūras reģiona valstīs, kurš ieguvis EK atbalstu Horizon2020 programmas ietvaros

25-11-2016

23. novembrī Briselē Eiropas Komisijas (EK) organizētās konferences "Spreading Excellence and Crossing the Innovation Divide" laikā, EK Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektors Robert-Jan Smits, piedaloties EK Pētniecības, inovācijas un zinātnes komisāram Carlos Moedas, oficiāli paziņoja konkursa "WIDESPREAD 1-2014: Teaming" 2. fāzes projektu 10 uzvarētājus, tai skaitā Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta (CFI) iesniegto projektu "Viedo materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centrs - CAMART2". LU CFI ir vienīgais zinātniskais institūts Baltijas jūras reģiona valstīs, kurš ieguvis EK atbalstu "Spreading Excellence and Widening Participation" Horizon2020 programmas ietvaros.

Plašāk šeit .


Izsludinām ikgadējo konkursu par gada zinātniskajiem sasniegumiem Latvijā

15-11-2016

Ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 2016. gada 14. novembra Prezidija lēmumu tiek izsludināts ikgadējais konkurss "Desmit gada zinātniskie sasniegumi Latvijā".

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS