Pieteikumu iesniegšanas termiņš LZA jauno locekļu vēlēšanām - 15. jūnijs!

1-06-2018

Atgādinām, ka līdz š.g. 15. jūnijam Latvijas augstskolām, zinātniskajām biedrībām, zinātniskajiem centriem, LZA īstenajiem locekļiem ir tiesības pieteikt kandidātus LZA 2018. gada jauno locekļu vēlēšanām. LZA Senāts ir apstiprinājis 9 vakances īstenajiem locekļiem, 4 vakances ārzemju locekļiem un 16 vakances korespondētājlocekļiem.

Lasīt tālāk...

LZA atklāj ievērojamās latviešu keramiķes Silvijas Šmidkenas darbu izstādi

11-06-2018

Gadu desmitiem latviešu keramikas māksla ir vairāk asociējusies ar Latgales keramiku - tautiskām vāzēm, svečturiem, bļodām. Uzskati mainījās pagājušā gadsimta 60. gados, tautas keramikai transformējoties modernajā keramikā, laužot stereotipus par šīs mākslas nozares ierastajām vērtībām. Lielu ieguldījumu jaunā stila veidošanā snieguši Ķīpsalas grupas mākslinieki, arī viena no tās patriotēm - Silvija Šmidkena.

 Izstāde apskatāma
no 12. jūnija līdz 24. augustam

 Atklāšana 12. jūnijā plkst. 13
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē

Pēdējā atjaunošana 11-06-2018
Lasīt tālāk...

LZA akadēmiķe un VPP EKOSOC-LV vadītāja B. Rivža starptautiskā zinātniskā konferencē ziņo par "Viedas un ilgtspējīgas attīstības trendiem lauku teritorijās"

11-06-2018

LZA akadēmiķe, profesore un VPP EKOSOC-LV vadītāja B. Rivža no 7. līdz 8. jūnijam piedalījās starptautiskā zinātniskā konferencē Varšavas dzīvības zinātņu universitātē (Polija) Ekonomikas zinātne Agrobiznesam un lauku ekonomikai. Prof. B. Rivža konferencē prezentēja VPP EKOSOC-LV pētījuma rezultātu: "Viedas un ilgtspējīgas attīstības trendi  lauku teritorijās".

Lasīt tālāk...

Pasniegs Latvijas Zinātņu akadēmijas, AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" gada balvas

10-06-2018

Piektdien,15. jūnijā, plkst. 13 Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā norisināsies Latvijas Zinātņu akadēmijas, AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" gada balvu pasniegšanas pasākums.

Lasīt tālāk...

Sabiedriskajai apspriešanai ir nodots valsts pētījumu programmu noteikumu projekts

10-06-2018

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais valsts pētījumu programmu noteikumu projekts ir nodots sabiedriskajai apspriešanai. Noteikumu projektu un anotācijas var skatīt adresē IZM mājaslapā.  Šis projekts ir sagatavots, pamatojoties uz likumprojekta "Grozījumi Zinātniskās darbības likumā" 3. pantā ietverto jauno pilnvarojumu Ministru kabinetam. Likumprojekts ir iesniegts Saeimā (sk. šeit).


Powered by Elxis - Open Source CMS