LZA viesojas ASV Nacionālā Zinātnes fonda un ASV vēstniecību Dānijā un Latvijā pārstāvji

31-08-2017

Vakar, 30. augustā Latvijas Zinātņu akadēmijā notika tikšanās ar ASV Nacionālā zinātnes fonda (National Science Foundation) direktori PhD Sonju Ortegu (Sonia Ortega), ASV vēstniecības Dānijā atbildīgo par Vidi, zinātni, tehnoloģijām un veselības jautājumiem Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs un Rietumeiropā K.G.Mūru (K.G.Moore) un ASV vēstniecības Latvijā speciālistēm Džīnu Svītoni (Jean Sweeton) un Aļinu Jefremovu. 

S.Ortega iepazīstināja ar ASV Nacionālā zinātnes fonda darbību un tā prioritātēm Eiropā esošo Eiropas Savienības programmu ietvaros un nākotnē. ASV Nacionālais zinātnes fonds saņem finansējumu no valdības un finansē galvenokārt fundamentālos pētījumus vairākās zinātņu jomās (vairāk www.nsf.gov ).

Lasīt tālāk...

Pierīgas forums "Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā"

30-08-2017

29. augustā Ikšķiles novada pašvaldībā notika Pierīgas forums, kurā piedalījās vairāku Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.

Pēdējā atjaunošana 31-08-2017
Lasīt tālāk...

LZA koris "Gaismaspils" aicina jaunus dziedātājus!

30-08-2017

Dziesmu vairogs atsita bultas,
Dziesmu skaņa pārņēma troksni,
Dziesmu vara aizdzina karu,
Tautu izglāba dziesmu gars!

(Auseklis)

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija un AS „Latvenergo" izsludina konkursu „Gada balva" 2017

28-08-2017

Lai motivētu Latvijas zinātniekus veikt pētījumus, īpaši lietišķos, enerģētikas attīstības veicināšanai un inovāciju vides veidošanai,

Latvijas Zinātņu akadēmija un AS „Latvenergo" izsludina konkursu „Gada balva" 2017

Pēdējā atjaunošana 28-08-2017
Lasīt tālāk...

GUNĀRS BIRKERTS - in memoriam

25-08-2017

Ir noslēdzies izcila un pasaulē plaši atzīta arhitekta piepildīts un veiksmīgs šīs pasaules gājums. Latvijas kultūrā tik nozīmīgās Birkertu dzimtas pārstāvis - latviešu arhitekts Gunārs Birkerts bija viens no lielajiem Latvijas kultūras vēstnešiem pasaulē. Latvijā dzimušais un Vācijā arhitekta izglītību ieguvušais Gunārs Birkerts bija starp redzamākajiem ASV pēckara perioda arhitektiem - modernisma tradīciju kopējiem un attīstītājiem.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS