Turpmāk visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas

25-06-2018

Lai nodrošinātu valsts pasūtījumu veidošanu pētniecībā valstiski stratēģiskos jautājumos, visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas no valsts budžeta līdzekļiem - to paredz ceturtdien, 21.jūnijā, Saeimā apstiprinātie Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Zinātniskās darbības likumā.

Lasīt tālāk...

IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa manifests

20-06-2018

Zinātne ir neatņemama nacionālas valsts daļa, tā ir daļa no nacionālās kultūras, izglītības, tautsaimniecības un drošumspējas. Latvijas valsts proklamēšanas simtgades priekšvakarā Latvijas zinātnieki, pulcējoties IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā, apliecina savu gribu aktīvi iesaistīties procesos, kas mūsu valsti padarīs vēl stiprāku, un tās iedzīvotājus par sevi drošākus un laimīgākus.

Lasīt tālāk...

VPP EKOSOC- LV pētījumu rezultātu prezentācija IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

18-06-2018

Par godu Latvijas simtgadei no 18. līdz 21. jūnijam Rīgā Latvijas Nacionālajā biblitēkā notiks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress.  VPP EKOSOC- LV vadītāja Baiba Rivža un vairāki pētnieki kongresā prezentēs savu pētījumu rezultātus Sociālo zinātņu sekcijā.

Pēdējā atjaunošana 21-06-2018
Lasīt tālāk...

Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2018. gada balvu laureāti

15-06-2018

2018. gada 15. jūnijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā notika LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.

Pēdējā atjaunošana 24-07-2018
Lasīt tālāk...

Pasaules latviešu zinātnieku misija ir sadarboties kopīgu projektu un kopīgu atklājumu vārdā, paātrināt tehnoloģisko progresu un padziļināt fundamentālos pētījumus

15-06-2018

Jau pirmdien, 18. jūnijā, darbu sāks IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, pulcējot kopā latviešu izcelsmes zinātniekus dzimtenē un pasaulē. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis laikraksta „Zinātnes Vēstnesis" jaunākajā numurā, kas drukas veidā iznāk kongresa pirmajā dienā, atgādina, ka „piederība vienai tautai, vienām saknēm dod mums to priekšrocību, ka mēs viens otru pazīstam, jūtam un saprotam no pusvārda. Savukārt sakņu sajūta mudina mūs nepazaudēt savus tautiešus plašajā pasaulē gan kā indivīdus, gan kā zinātniekus. Tā motivē satikties un pulcēties kopīgam darbam pētniecībā un projektu izstrādē. Atliek vēl tikai risināt jautājumu par starptautiski gudras jauno pētnieku ataudzes veidošanu, par studentu un doktorantu iesaisti tajā zināšanu apritē, kuru nodrošina viņu partneru loks un abpusēja interese par progresu katram savā zinātņu nozarē un par vēlēšanos ar savu pieredzi bagātināt Latvijas intelektuālo jaudu."

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS