Ojāra Spārīša uzruna Letonikas VII kongresu atklājot

29-10-2017

26. oktobrī Daugavpils Universitātē Daugavpilī notika Letonikas VII kongresa atklāšanas plenārsēde, kas bija veltīta Latgales kongresa 100. gadadienas atcerei. Kongresa atklāšanas uzrunā Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un valsts pētījumu programmas „Letonika - Latvijas vēsture, valodas, kultūra, vērtības" vadītājs Dr.habil.art. Ojārs Spārītis uzsvēra, ka "Letonikas programma un Jūs visi esat komandzinātnes dalībnieki, kuri savā atvēzienā iesaistot sadarbības tīklā augstskolas un institūtus, radāt jaunas zinātnes paradigmas, un šoreiz jau pavisam drosmīgi pārkāpjot nozaru ietvarus un organizējot eksperimentus, izdarāt vērojumus un secinājumus starpnozaru telpā. Mūsu ikdienai tik raksturīgajā uzspiesto diskusiju situācijā mums - valsts pētījumu programmas dalībniekiem - nudien ir skaidrs, ko nācijas intelektam un zinātnes kvalitātei spēj sniegt šāds mērķtiecīgi plānots, strukturēts un inovatīvas atziņas garantējošs pētījums, kura fundamentālā nozīme vēl jo vairāk kļūst redzama tieši Latvijas Valsts dibināšanas simtgades priekšvakarā, jo tajā tiek runāts par tām nacionālajām un valstiskajām vērtībām, kurām ir pasaules skaņa!"

Lasīt tālāk...

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas balvas saņem Inese Vaidere, Inta Mieriņa un Kristaps Jaudzems. Fotogalerija

25-10-2017

Vakar, 24. oktobrī, Eiropas Savienības Mājā, atklājot Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (EZMA, European Academy of Sciences and Arts) balvu pasniegšanas ceremoniju, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis uzsvēra nozīmi, kāda ir atzinībai un atbalstam, ko saņem Latvijas zinātnieki no ārvalstu institūcijām - tas dod drošuma sajūtu, garīgu komfortu un mums tik ļoti nepieciešamo pašapziņu. Latvijas zinātniskā jauda ir liela un ar to var lepoties!

Pēdējā atjaunošana 25-10-2017
Lasīt tālāk...

Ekspertu konsīlijs „Par Latvijas valsts himnu „Dievs, svētī Latviju!"" 2017. gada 1. novembrī

25-10-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa
aicina piedalīties ekspertu konsīlijā

„Par Latvijas valsts himnu „Dievs, svētī Latviju!""

Konsīlijs notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas Augstceltnē,
Akadēmijas laukums 1, Senāta zālē (2. stāvā),
2017. gada 1. novembrī, plkst. 14.00 - 16.00

Pēdējā atjaunošana 26-10-2017
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas sadarbība ar Latvijas Studentu apvienību

23-10-2017

Latvijas Zinātņu akadēmija piedalījās Latvijas Studentu apvienības Zinātnes fonda komisijā Starptautisko zinātnisko konferenču un semināru konkursa pretendentu pieteikumu izvērtēšanā. Šajā gadā tika saņemti un izvērtēti 66 pieteikumi, no kuriem atbalstu saņēma 11 pretendenti.

Lasīt tālāk...

Gunāra Kroļļa izstādes "KONTEKSTS" atklāšana š.g. 31. oktobrī

20-10-2017

Izstādes atklāšana 31.10. plkst. 13.00
Latvijas Zinātņu akadēmija, 2. stāva izstāžu zāle
Rīga, Akadēmijas laukums 1

Pēdējā atjaunošana 20-10-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS