Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Latvijas - Krievijas kopējās vēsturnieku komisijas līdzpriekšsēdētājs akadēmiķis Aleksandrs Čubarjans

12-09-2017

Šodien, 12. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā notika Latvijas - Krievijas kopējās vēsturnieku komisijas Krievijas puses līdzpriekšsēdētāja akadēmiķa, Krievijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekļa, Vispārējās vēstures institūta direktora  Aleksandra Čubarjana tikšanās ar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidentu Ojāru Spārīti, kā arī vēsturnieku komisijas Latvijas puses priekšsēdētāju prof. Antoniju Zundu. Tikšanās piedalījās arī Latvijas puses vēsturnieku komisijas pētnieks Aleksandrs Ivanovs un prof. Irēna Saleniece (Daugavpils Universitāte), kā arī atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji sveic Ventspils Augstskolu 20 gadu jubilejā

5-09-2017

2. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis un LZA Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas priekšsēdētāja prof. akadēmiķe Baiba Rivža apmeklēja Ventspils Augstskolu, lai sveiktu tās vadību un akadēmisko saimi augstskolas 20 gadu jubilejā.

Papildu informācija: Ventspils Augstskolas 20 gadu jubilejas svinības (28.08.2017.)

Fotogrāfija (Oskars Jūra, Ventspils hronika)

Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonijā godina tās laureātu Edgaru Sūnu

5-09-2017

Vakar 4. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisinājās svinīgā Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonija. Par Valtera Capa balvas laureātu šogad kļuva LZA īstenais loceklis, Dr.chem. Edgars Sūna. Valtera Capa balva Edgaram Sūnam piešķirta par izcilu ieguldījumu jaunu zāļu vielu radīšanā un starptautiski nozīmīgiem izgudrojumiem to sintēzes metožu pilnveidošanā.

Pēdējā atjaunošana 5-09-2017
Lasīt tālāk...

Vizīte Dānijas Karaliskajā Zinātņu akadēmijā

5-09-2017

LZA prezidents Ojārs Spārītis

Vizīte Dānijas Karaliskajā Zinātņu akadēmijā

          Vēsture liecina, ka 17. un 18. gadsimtā zinātniskās biedrības un akadēmijas ir dibinājuši apgaismoti monarhi, vai tās ir tikušas uzturētas ar ievērojamu karalisko ģimeņu un aristokrātu atbalstu. Arī Dānijas Karaliskā Zinātņu un Mākslas akadēmija (Royal Danish Academy of Sciences and Letters) par savu dibināšanu 1742. gada 13. novembrī var pateikties karalim Kristianam IV (Christian IV), kā arī premjerministram grāfam Johanam Ludvigam Holšteinam no Ledreborgas (Holstein of Ledreborg) un karaliskajam vēsturniekam Hansam Gramam (Gram).

Lasīt tālāk...

Birutas Baumanes gleznu izstāde „ES DZĪVOJU"

31-08-2017

Izstāde apskatāma no
2017. gada 1. septembra - 30. oktobrim

 Izstādes atklāšana
Tikšanās ar Laini Kainaizi, Birutas Baumanes meitu
2017. gada 3. oktobrī plkst. 13:00
Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē

Pēdējā atjaunošana 31-08-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS