VPP EKOSOC- LV pētījumu rezultāti Starptautiskā konferencē Šauļu universitātē (Lietuvā)

25-09-2018

11. Starptautiskajā konferencē Šauļu universitātē Latviju pārstāvēja LZA akadēmiķe Baiba Rivža un  5 LLU doktoranti. Lietuvas un ārzemju kolēģi tika  Iepazīstināti ar VPP EKOSOC -LV pētījumu rezultātiem. B. Rivža Plenārsēdē  stāstīja par Latvijas nākotnes attīstības scenārijiem. Doktoranti sekcijās ziņoja: E.Bišere par uzdevumiem profesionālās izglītības pilnveidē, E. Jansons analizēja reģionālo augstskolu devumu, B. Paševica vērtēja mūsu veselības sistēmas jaunievedumus,  E. Uļjanova- amatnieku īso ķēžu veidošanas nosacījumus, bet U. Plūmīte rosināja plašāk izmantot atrakciju parkus Latvijā.

Pēdējā atjaunošana 27-09-2018
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija aicina 13. Saeimas vēlēšanās kandidējošo politisko partiju pārstāvjus uz diskusiju par izglītības, zinātnes, inovācijas un tautsaimniecības attīstības jautājumiem

21-09-2018

Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdā aicinu 13. Saeimas vēlēšanās kandidējošo politisko partiju pārstāvjus uz diskusiju par izglītības, zinātnes, inovācijas un tautsaimniecības attīstības jautājumiem! Uz diskusiju tiek aicināti politisko partiju "Saskaņa", "Zaļo un Zemnieku savienība", "KPV LV", Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", "Attīstībai/Par!", "Jaunās Konservatīvās partijas", "Latvijas Reģionu apvienības" un "Jaunās Vienotības" nominētie kandidāti izglītības un zinātnes un ekonomikas ministru amatiem, vai pārstāvji, kuri pilnvaroti paust viedokli par minētajiem jautājumiem.

Pēdējā atjaunošana 21-09-2018
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas politikas pētījumu institūts rīko apaļā galda diskusiju "Stāvoklis un aktualitātes Eiropas Savienībā"

21-09-2018

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Eiropas politikas pētījumu institūts (EPPI) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā šā gada 25. septembrī rīko diskusiju forumu "Stāvoklis un aktualitātes Eiropas Savienībā". Diskusija notiks ES mājā no plkst. 10.00 līdz 13.00 (ierašanās no plkst. 9.30).

Lasīt tālāk...

2018. GADA LZA JAUNU LOCEKĻU VĒLĒŠANĀM PIETEIKTIE KANDIDĀTI

21-09-2018

AKADĒMIĶU KANDIDĀTI

9 vakances

Valdis Kokars - Dr.chem. (1992). RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors. LZA kor.loc. (2009).

Modris Greitāns - Dr.sc.comp. (2000). Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors, vadošais pētnieks. LZA kor.loc. (2011).

Lasīt tālāk...

VPP EKOSOC- LV pētījumu rezultātu apkopojums divās jaunās zinātnieku grāmatās par Latvijas sabiedrību

20-09-2018

Dienasgaismu ceturtdien, 27. septembrī plkst. 10 ieraudzīs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku - sociologu, ekonomistu, psihologu, filozofu, sociālantropologu un komunikācijas speciālistu veidotas, divas jaunas grāmatas: „Nemiers ar plurālismu. Sociālā rīcība Latvijā" (red. RSU profesors Sergejs Kruks) un „Sociālais kapitāls un darbinieku finansiālā līdzdalība uzņēmuma konkurētspējas un inovāciju veicināšanā" (red. RSU prof. Inna Dovladbekova un Latvijas Universitātes prof. Ērika Šumilo).

Papildu informācija (pdf)


Powered by Elxis - Open Source CMS