Latvijas Zinātņu akadēmija “Gada balva zinātnē 2018”

19-02-2019

Katru jauno gadu iesākot, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) pulcē Latvijas zinātnes izcilības un jaunos zinātniekus, kuru darbs ieguvis prestižo "Gada balvas zinātnē" nosaukumu! Šogad par 2018. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē atzīti 12 autoru vai autoru kolektīvu pētījumi un izgudrojumi, un pieci autoru darbi apbalvoti ar LZA prezidenta Atzinības rakstu.

Pēdējā atjaunošana 20-02-2019
Lasīt tālāk...

Izdots informatīvs buklets par Latvijas Zinātņu akadēmiju angļu valodā

20-02-2019

Vai Latvijā ir dzimis kāds Nobela prēmijas laureāts, vai radioteleskops RT 32 Irbenē ir viens no lielākajiem Eiropā, kas ir Valdena apgriezenības jeb optiskās inversijas likums un Dainu skapis? Kad ir izveidota Latvijas Zinātņu akadēmija, kādi ir tās darbības mērķi un uzdevumi šodien? Uz šiem jautājumiem ikviens ārvalstu interesents atradīs atbildes bagātīgi ilustrētajā bukletā par Latvijas Zinātņu akadēmiju, kas iznācis šī gada februārī!

Lasīt tālāk...

Parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku

20-02-2019

Otrdien, 19. februārī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta sēdes laikā tika parakstīts sadarbības memorands ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku (LU AB) par regulāras sadarbības uzsākšanu ar LZA Eiropas politikas pētījumu institūta (EPPI) Eiropas dokumentācijas centru (EDC) resursu apmaiņas, komunikācijas un sabiedrības izglītības Eiropas Savienības (ES) jautājumos veicināšanai.

Lasīt tālāk...

Nacionālā attīstības plānā augstākajai izglītībai un zinātnei jāierāda pienācīga vieta

12-02-2019

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas (LAPA) pilnsapulce 2019. gada 8. februārī tika veltīta jaunā Nacionālā attīstības plāna (NAP) veidošanas aktualitātei, t. sk., kā savā runā norādīja LAPA priekšsēdētāja, LZA akadēmiķe Baiba Rivža, lai augstākajai izglītībai un zinātnei šajā dokumentā un valsts tālākajā attīstībā tiktu ierādīta pienācīga vieta, kā arī prasībām valdībai par esošo likumu normu ievērošanu saistībā ar augstākās izglītības un zinātnes finansējumu.

Lasīt tālāk...

“Gada balva zinātnē 2018”: fotogalerija, video

12-02-2019

Video adrese: https://www.youtube.com/watch?v=ExqlalcQ7No&t=21s


Pasākuma vadītāji Mārtiņš Ruskis un Dr.biol. Inese
Čakstiņa

LZA viceprezidents Andrejs Ērglis
Pēdējā atjaunošana 13-02-2019
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS