Latvijas zinātniecēm tiks piešķirta stipendija “Sievietēm Zinātnē”

7-02-2009

zv/zv379-2.JPG

zv/zv379-3.JPG
Parakstīts un ar rokasspiedienu apstiprināts
A.Edžiņas foto

22. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijā tika parakstīts sadarbības protokols par 2009.gada L`ORÉAL Latvijas stipendiju “Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu.

Sadarbības protokolu parakstīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Juris Ekmanis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (UNESCO LNK) prezidents, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un L`ORÉAL Baltic jaunais ģenerāldirektors Benuā Žilia (Benoit Julia).

Šogad ir Latvijas stipendijas “Sievietēm Zinātnē” jubilejas gads – L`ORÉAL Grupas un UNESCO starptautiskās programmas “Sievietēm Zinātnē” (For Women In Science) ietvaros tā mūsu valstī tiks piešķirta jau piekto reizi. Piecos gados ir palielinājies pieteikumu skaits, paplašinājies zinātnieču loks, kuras var uz šo stipendiju pretendēt, kā arī no Ls 2500 uz Ls 4000 audzis tās apmērs. Varam ar pārliecību teikt, ka stipendija “Sievietēm Zinātnē” ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas zinātnes dzīvē, veicinot arī plašākā sabiedrībā apziņu un izpratni par zinātnes nozīmīgumu valsts attīstībā. 2005. gadā iedibinātās stipendijas Goda Patronese ir bijusī Valsts prezidente akadēmiķe Vaira Vīķe–Freiberga.

Stipendijas “Sievietēm Zinātnē” mērķis ir atbalstīt dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces. Tā tiek piešķirta pētījumiem un zinātniskajam darbam tepat Latvijā. “Sievietēm Zinātnē” ir nevis balva par pagātnē paveikto, bet uz nākotni vērsts atbalsts jauniem, perspektīviem pētījumiem un atklājumiem.

Uz stipendiju var pretendēt gan zinātņu doktores, gan jaunās zinātnieces: tā tiks piešķirta divām doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei, kā arī vienai zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem, lai finansiāli atbalstītu viņas iecerēto zinātnisko pētījumu veikšanu. Pieteikumus izvērtēs LZA nozīmēti eksperti, bet par stipendijas piešķiršanu lems īpaši šim nolūkam izveidota žūrijas komisija LZA Senāta priekšsēdētāja akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.

Latvijas dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā strādājošās pētnieces tiek aicinātas iesniegt pieteikumus līdz 9. martam. Informācija par pieteikšanos saņemama UNESCO LNK sekretariātā Rīgā, Pils laukumā 4–206, kā arī UNESCOLNK mājas lapā http://www.unesco.lv/lat/index/programmes/science/fwis.html

Tālrunis informācijai: 67325109 (Sarmīte Pulste, UNESCO LNK) vai 29122790 (Estere Braķe, projekta koordinatore).

Pēdējā atjaunošana 7-02-2009
Powered by Elxis - Open Source CMS