Eižena Āriņa balvu datorikā 2018 saņem Modris Greitāns

2-11-2018

Svinīgā ceremonijā nosaukti laureāti vienam no augstākajiem Latvijas informācijas tehnoloģijas (IT) nozares apbalvojumiem - Eižena Āriņa balvai datorikā 2018. Šogad balvu ieguva Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais direktors Modris Greitāns, kura vadībā ir izstrādātas vairākas viedas sistēmas medicīnas, industrijas un transporta pielietojumiem, tai skaitā izstrādāts pirmā pašbraucošā auto Latvijā risinājums, kas atzīts par vienu no Latvijas zinātnes aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem.

Profesora Eižena Āriņa balvu datorikā pasniedz uzņēmums "Emergn", Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds. Balva tiek pasniegta par praktisko un teorētisko ieguldījumu IT jomā kā izstrādājot, tā ieviešot novatoriskus un sabiedrībai nozīmīgus IT risinājumus.

"Latvijā ļoti labi pazīst kordiriģentus, bet zinātniekus un talantīgākos nozares pārstāvjus tikai retais. Taču tieši IT nozare ir viena no tām, kur katru dienu mūsu speciālisti sasniedz atzīmēšanas vērtus panākumus. Mums jāpārstāj būt pāri mēram paškritiskiem un kautrīgiem, tā vietā vairāk jāizceļ paveiktais. Šī balva sniedz lielisku iespēju izcelt un pateikties spožākajiem prātiem ne tikai par viņu sasniegto, bet arī par nozares un valsts kopējās attīstības veicināšanu," uzsver AS "Emergn" valdes priekšsēdētājs Pēteris Krastiņš.

"Paldies organizatoriem un žūrijai par augsto novērtējumu. Katrs no Eižena Āriņa balvas dalībniekiem ir pelnījis uzslavas par sniegto ieguldījumu IT nozares attīstībā. Tāpat vēlos pateikties Jānim Bārzdiņam, no kura esmu daudz mācījies," uzsver Modris Greitāns, kurš vadījis un realizējis dažādu veidu zinātniski pētnieciskos projektus saistībā ar viedu iegultu kooperatīvu sistēmu attīstīšanu un to pielietojumu, tostarp vadījis Valsts pētījumu programmu IT "SOPHIS", kā arī strādājis vairākos starptautiskos pētniecības projektos. Tāpat viņš ne tikai piesaista, bet arī sniedz iespēju attīstīties topošajiem zinātniekiem, jo vairāk nekā puse no kopumā 80 zinātnieku kolektīva ir jaunieši ar nesen vai tikko iegūtu augstāko izglītību.

Latvijas datorzinātnes pamatlicēja profesora Eižena Āriņa balva datorikā tiek pasniegta Latvijas IT nozares profesionāļiem un zinātniekiem par ieguldījumu Latvijas informātikas attīstībā. Tas ir augstākais individuālo sasniegumu novērtējums Latvijas IT nozarē. Balva tiek piešķirta kopš 2000. gada, un to var iegūt vienu reizi mūžā.

Powered by Elxis - Open Source CMS