Starptautiskā starpdisciplinārā konferencē LZA akadēmiķe B. Rivža prezentē pētījumu par zināšanu ekonomikas ietekmi Baltijas jūras valstu konkurētspējas celšanā

16-07-2018

Ar jauniem iespaidiem un pieredzi Latvijā atgriezusies LZA akadēmiķe B. Rivža no 18. starptautiskās starpdisciplinārās konferences "SGEM 2018" (18th International Multidisciplinary Conference on Earth and Geosciences SGEM 2018), kura norisinājās no 30. jūnija līdz 9. jūlijam Albenā, Bulgārijā.

Konferencē piedalījās ap 700 dalībnieku no dažādām valstīm, t. sk. no Latvijas, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes. Konferences laikā notika intensīvs darbs vairākās paralēlās sekcijas, darba grupās, kā arī dažādi neformālie pasākumi un noderīgas tikšanās ar citu valstu pārstāvjiem

Konferences laikā profesore Baiba Rivža un  LLU docente Lāsma Līcīte tika apbalvotas par labāko pētījumu prezentācijām. Profesore B. Rivža konferencē prezentēja pētījumu par zināšanu ekonomikas ietekmi Baltijas jūras valstu konkurētspējas celšanā ("Growth of the knowledge economy as a factor contributing to the competitiveness of countries on the eastern coast of the Baltic Sea").

Konferenci organizē Bulgārijas Zinātņu akadēmija. To ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši zinātnieku, mācībspēku un praktiķu no visas pasaules. Konferences mērķis ir kopīgiem spēkiem meklēt iespējamos globālo pārmaiņu problēmu risinājumus. Konferences sekcijās ir iekļautas 28 zinātniskās jomas. Ik gadu tiek izdots arī konferences rakstu krājums, kurā iekļautās publikācijas lasāmas Scopus un citās datu bāzēs (Hirša indekss - 5, SJR indekss - 0.195).

Sīkāka informācija pieejama: https://sgem.org/

Powered by Elxis - Open Source CMS