Turpmāk visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas

25-06-2018

Lai nodrošinātu valsts pasūtījumu veidošanu pētniecībā valstiski stratēģiskos jautājumos, visas nozaru ministrijas varēs veidot un finansēt valsts pētījumu programmas no valsts budžeta līdzekļiem - to paredz ceturtdien, 21.jūnijā, Saeimā apstiprinātie Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Zinātniskās darbības likumā.

Līdz šim savu valsts pētījumu programmu finansēt varēja tikai Izglītības un zinātnes ministrija. Grozījumi Zinātniskās darbības likumā nozaru ministrijām dod mandātu izstrādāt valsts pētījumu programmas, veicinot valsts pasūtījumu zinātnisku pētījumu veikšanai noteiktā ekonomikas, izglītības, kultūras vai citā valstij prioritārā nozarē ar mērķi sekmēt jaunu zināšanas un prasmju attīstību, kā arī cilvēkresursu piesaisti nozarei. Grozījumi paredz, ka Ekonomikas ministrija varēs finansēt jaunu, starpdisciplināru valsts pētījumu programmu enerģētikas jomā, kuras īstenošana ir noteikta Enerģētikas attīstības pamatnostādnēs 2016.-2020. gadam, un tai ir piešķirts valsts budžeta finansējums 2 miljonu eiro apmērā gadā turpmākajiem trīs gadiem.

Valsts pētījumu programmas mērķus un uzdevumus noteiks attiecīgās nozaru ministrijas kopīgi ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Latvijas Zinātnes padomi. Valsts pētījumu programmu projektu konkursu organizēs un īstenos Latvijas Zinātnes padome, tādējādi atslogojot nozaru ministrijas no sev neraksturīgu funkciju veikšanas un nodrošinot vienotu pieeju projektu konkursu organizēšanā un īstenošanā.

Vairāk šeit.

Powered by Elxis - Open Source CMS