Akadēmisko rakstu krājuma „Latvija un latvieši" atvēršana Rīgas pilī

10-05-2018

Trešdien, 9. maijā, Rīgas pilī tika prezentēts nozīmīgs jaunums Latvijas zinātnē - akadēmisko rakstu krājums „Latvija un latvieši" divos atsevišķos izdevumos latviešu un angļu valodā. Viesus - krājuma autorus, atbalstītājus un Latvijā akreditētos vēstniekus - sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents pauda pārliecību, ka jaunais izdevums angļu valodā būs iespēja ārzemju lasītājiem objektīvi iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru un iedzīvotājus.

Krājuma redkolēģijas priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš uzsvēra, ka jaunais izdevums ir būtiski pārstrādāts un papildināts, salīdzinot ar līdzīgu rakstu krājumu, kas iznāca 2013. gadā latviešu valodā. Jaunajā rakstu krājumā iekļauti 44 vadošo Latvijas zinātnieku raksti par dažādām tēmām: Latvijas konstitucionālajiem pamatiem, tautsaimniecību, demogrāfiju, valodu, izglītību un zinātni, kultūru, sportu, kā arī vēsturi.

Valsts prezidente un viena no krājuma autorēm Vaira Vīķe-Freiberga savā uzrunā norādīja, ka jaunais izdevums ir nozīmīgs sasniegums gan Latvijas, gan pasaules sabiedrībai, kurai zināšanas par Latviju ir niecīgas. Šāds fundamentāls izdevums ir iespēja Latvijai parādīt savu nozīmīgumu Eiropā.

Krājuma autorus un klātesošos Latvijā akreditēto vēstnieku vārdā sveica arī diplomātiskā korpusa vecākais, Slovākijas vēstnieks Peters Hatjars. Pasākuma izskaņā autoru vārdā grāmatas tika pasniegtas Valsts prezidentam, atbalstītājiem un klātesošajiem vēstniekiem un vēstniecību pārstāvjiem.

Akadēmisko rakstu krājuma "Latvija un latvieši" prezentācija plašākai publikai norisināsies 23. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā.

 

Foto - Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Zane Rozīte
Latvijas Zinātņu akadēmijas
Baltijas stratēģisko pētījumu centrs (BSPC)

Powered by Elxis - Open Source CMS