JAUNIE ZINĀTNIEKI TIEKAS APJOMĪGĀ PAŠU ORGANIZĒTĀ KONFERENCĒ

20-04-2018

16. un 17. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ar vērienu norisinājās starptautiskā studentu zinātniskā konference "Veselības un sociālās zinātnes" (International Student conference "Health and Social sciences"), pulcējot 1130 klausītājus, 270 dalībniekus un 80 žūrijas locekļus no vairāk nekā 25 valstīm.

Šis studentu konferencei bija 67. jubilejas gads un jau ceturto gadu konference notika starptautiskā līmenī, pulcējot gan studentus, gan žūriju no tālākām un tuvākām zemēm. Šī gada konference bija noorganizēta un noritēja izcilā līmenī - par to liecina RSU rektora prof. Aigara Pētersona, žūrijas komisijas locekļu, kas konferences apmeklē arī ārpus Eiropas, un dalībnieku pozitīvās atsauksmes.

"Konferencē iesniegto darbu kvalitātē gadu no gada vērojamas pozitīvas tendences un, lai arī tā ir studentu konference, tomēr ne viens vien no prezentētajiem darbiem divu dienu garumā ir bijis neviltotas apbrīnas vērts. Nozīmīgi minēt to, ka šī gada konference pirmo reizi tika organizēta divu dienu garumā, kas bija vēl nebijis pārbaudījums organizatoru komandai, kura Sandras Cipkinas vadībā ar to spēja lieliski tikt galā un uzstādīt jaunu kvalitātes latiņu nākamajiem gadiem," konferenci atzinīgi vērtē RSU Studējošo pašpārvaldes Zinātnes virziena vadītājs Sandis Kovaļovs.

"Šogad studējošo ieinteresētība bija krietni lielāka! Īpašs prieks ir par visām trim vieslekcijām, kuras bija plaši apmeklētas, novērtētas un neapšaubāmi kvalitatīvas. Sasniedzām jaunu rekordu klausītāju skaitam, kas varētu nozīmēt, ka nākamgad būs liels jauno zinātnieku pieplūdums," stāsta konferences projekta vadītāja Sandra Cipkina, "sociālo zinātņu studenti šogad izrādīja mazāku aktivitāti, tādēļ centāmies ieinteresēt ar citām aktivitātēm, taču līdz galam mums tas tā arī neizdevās. Domāju, ka jau rudenī jāsāk uzrunāt sociālo zinātņu studenti par konferences piedāvātajām iespējām un ieguvumiem piedaloties."

Konference tika atklāta ar divām plenārsēdēm - vienā no tām Karalienes Mērijas Londonas universitātes Barta Vēža institūta vecākais pasniedzējs hematoonkoloģijā, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes absolvents Andrejs Brauns informēja dalībniekus par hematoloģisko ļaundabīgo audzēju genomiku un personalizētās medicīnas iespējām. Savukārt, otrā plenārsēdē, kurā uzstājās Latvijas Jauno zinātnieku apvienības priekšsēdētāja Ieva Siliņa, tika aktualizēta zinātnes komunikācijas tēma.

Konferences laikā studenti varēja apmeklēt 11 veselības aprūpes un divas sociālo zinātņu sekcijas, kur dalībnieki uzstājās klausītāju auditorijas un žūrijas priekšā, kā arī piedalījās diskusijās kopā ar pazīstamiem profesoriem un savu nozaru speciālistiem. Īpaši liela uzmanība tika pievērsta arī citām aktivitātēm - meistarklašu skaits bija būtiski pieaudzis, lai jebkurš dalībnieks varētu atrast sev vispiemērotāko. Interesentiem bija iespēja apmeklēt Karaliskās medicīnas biedrības (Royal Society of Medicine) Ārkārtas medicīnas nodaļas prezidenta Zul Mirzas vieslekciju par akūto stāvokļu diagnostiku un ārstēšanu torakālo traumu gadījumā. Sociālo zinātņu interesentiem tika piedāvāta Mārtiņa Dauguļa lekcija par kritisko domāšanu, kā arī
prof. Eugenes Etera lekcija par Latvijas nākotni politiskā un ekonomiskā aspektā. Konferences programmā tika iekļautas dažādas ekskursijas uz Latvijā zināmiem uzņēmumiem: "Grindex", "Centrālā laboratorija", "New Black" un "Overpriced".

"RSU studējošo iesaiste zinātnē ir vērtējama ļoti atzinīgi! Raugoties veselības zinātņu studentu virzienā skaitļi runā paši par sevi - 26 studentu zinātniskajos pulciņos, kuri ir viens no studentu zinātniskās dzīves pamatbalstiem, šogad darbojas vairāk nekā 600 studējošo un notiek aktīvs darbs pie vairāk nekā 100 pētniecisko darbu izstrādes, kuri gala rezultātā tiek prezentēti gan mūsu pašu organizētājā starptautiskajā studentu zinātniskajā konferencē, gan arī dažādās konferencēs ārpus mūsu valsts robežām, nesot universitātes vārdu pasaulē," atzīst Sandis Kovaļovs, "tas liek ticēt, ka ieguldot kopīgu darbu, nākotnē redzamas milzīgas izaugsmes iespējas studējošo zinātnes attīstībai mūsu universitātē!"

Papildu informācija par starptautisko studentu konferenci "Veselības un sociālās zinātnes" ("Health and Social sciences") konferences mājaslapā www.isc.rsu.lv.

Ksenija Tarasova, Rīgas Stradiņa universitāte

Powered by Elxis - Open Source CMS