PIERĪGAS FORUMS "Pašvaldību un uzņēmēju sadarbība ceļā uz viedo uzņēmējdarbību Pierīgas reģionā"

8-03-2018

27. martā plkst. 11:00 Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžā notiks Pierīgas forums, kurā piedalīsies vairāku Pierīgas pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, izglītības un zinātnes pārstāvji.

Forumu rīko Latvijas Zinātņu akadēmija, Olaines novada dome, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Plānošanas reģions sadarbībā ar Olaines novada uzņēmējdarbības centru valsts pētījumu programmas EKOSOC- LV ietvaros.

Pēdējos gados pieaudzis viedo uzņēmumu skaits Pierīgas reģionā un tā rezultātā ir mainījusies ekonomiskā situācija visā reģionā kopumā, jo tiek radīti produkti ar augstu pievienoto vērtību, pieauguši iedzīvotāju ienākumi un līdz ar to arī novada ienākumi, mainījusies gan uzņēmējdarbības vide, gan dzīves vide. Pierīgas reģionā vērojamas jaunas tendences - mainās pārvalde uz viedu pārvaldi, uzņēmumi pārceļas no Rīgas uz Pierīgas novadiem, t.sk., arī viedie uzņēmumi, kas rada pieprasījumu pēc kvalificēta darbaspēka un nepieciešamību pēc attiecīgiem pakalpojumiem (attiecīgas infrastruktūras, izglītības iestādēm, dzīvojamā fonda utt.).

Forums notiks divās daļās, to atklās Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis. Ar pētījuma rezultātiem par viedās uzņēmējdarbības attīstības iespējām un iespējamiem attīstības risinājumiem Pierīgas reģionā iepazīstinās Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, valsts pētījumu programmas EKOSOC- LV vadītāja Baiba Rivža un pētniece Ligita Āzena, par mūsdienu tendencēm un inovācijām uzņēmējdarbībā pastāstīs Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe, savā pieredzē par Olaines novada uzņēmējdarbības centra sadarbību ar uzņēmējiem dalīsies Olaines novada uzņēmējdarbības atbalsta centra direktore Edīte Alksne, par Rīgas metropoles areāla attīstības vajadzībām un prioritārajiem risinājumiem informēs Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš un par izglītības lomu viedās uzņēmējdarbības attīstībā - Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas direktores vietniece Marita Strādere.  

Otrajā daļā tiek plānota paneļdiskusija - pašvaldību un uzņēmēju sadarbības modelēšana, kurā aicināti piedalīties tuvējo novadu pašvaldību un uzņēmēju biedrību pārstāvji no Mārupes, Ķekavas, Olaines, Jūrmalas un citi interesenti.

Forumā aicinām piedalīties pašvaldību pārstāvjus un uzņēmējus kā arī visus interesentus, kuri vēlas redzēt Pierīgas reģionu kā vietu viedas pārvaldes un uzņēmējdarbības attīstībai, kura balstās uz veiksmīgu sadarbību.

Pasākuma programma (pdf).

Powered by Elxis - Open Source CMS