LZA Baltijas stratēģisko pētījumu centrs izdevis kolektīvu monogrāfiju "Neatkarības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā"

15-11-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Baltijas stratēģisko pētījumu centrs izdevis kolektīvu monogrāfiju "Neatkarības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā". Analizējot vēstures faktus un liecības, izdevuma autori pierādījuši 1918. gadā dibinātās Latvijas valsts juridisko turpinātību padomju un nacistiskās okupācijas apstākļos, kā arī pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas.

"Neatkarības atjaunošana 1990.-1991. gadā radīja jautājumus, vai atjaunotā Latvija ir tā pati 1918. gadā dibinātā valsts vai tomēr jauna neatkarīga valsts ar atšķirīgu identitāti, kas radusies PSRS sabrukuma rezultātā. Ja pašā Latvijā ir rasta atbilde uz šo jautājumu, kas arī nostiprināta konstitucionālos aktos, tad partneri starptautiskajās organizācijās dažkārt pauduši šaubas šo vēsturisko notikumu interpretācijā un īpaši - to tiesiskajā izvērtējumā," izdevuma ievadā skaidro Dr.habil.sc.pol., Dr.iur. Tālavs Jundzis.

Monogrāfijas autoru veiktie pētījumi no vēstures, politikas un tiesību zinātņu skatu punkta  zinātniski pamato Latvijas Republikas nepārtrauktu pastāvēšanu de iure kopš tās pasludināšanas 1918. gada 18. novembrī. Ja Latvijas valsts neuzturētu šo konceptu, nebūtu pamata nākamajā - 2018. gadā - svinēt tās 100 gadu pastāvēšanas jubileju.

Monogrāfija sagatavota un publicēta LZA fundamentālo un lietišķo pētījumu sadarbības projekta Nr. 653/2014 "Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas pieredze, mācības un starptautiskā nozīme (vēsturiskie, politiskie un tiesiskie aspekti)" ietvarā.

Šodien, 15. novembrī, LU Mazajā aulā notika monogrāfijas atvēršanas svētki, kuros piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Fotogalerija (LR Saeima)

Valsts prezidents piedalās grāmatas "Nepārtrauktības doktrīna Latvijas vēstures kontekstā" atvēršanā (15.11.2017.)

Saeimas priekšsēdētāja: monogrāfija par Latvijas nepārtrauktību ir nozīmīgs devums tautas valstsgribas stiprināšanā (15.11.2017.)

Valsts svētku nedēļā Juridiskajā fakultātē atvērs monogrāfiju par nepārtrauktības doktrīnu (13.11.2017.)

Powered by Elxis - Open Source CMS