Jaunie zinātnieki aicina uz vasaras nometni "Brainstorming for business and research" Lēdurgā

24-07-2017

Latvijas Jauno zinātnieku asociācija (LJZA) sadarbībā ar Krimuldas novada domi aicina uz LJZA astoto vasaras nometni, kas notiks no 4. līdz 6. augustam Lēdurgā. Šī gada nometnes vadmotīvs, tāpat kā pērn, ir zinātnieku un uzņēmēju sadarbība: "Brainstorming for business and research".

Nometnes mērķis ir sekmēt jauno zinātnieku un uzņēmēju kontaktu veidošanu, ideju apmaiņu un sadarbību jaunu, inovatīvu produktu/pakalpojumu izstrādē un pilnveidē.  Mērķis tiks īstenots ierastā formātā - atvērti un jaunām idejām gatavi uzņēmumu pārstāvji/uzņēmēji stāstīs par sava uzņēmuma stiprajām pusēm un izaicinājumiem, ļaujot nometnes dalībnieku (studentu/jauno zinātnieku) komandai meklēt un piedāvāt savus risinājumus.

LJZA valdes priekšsēdētāja Ieva Krūmiņa informē, ka arī šogad darbam 5.augustā uzņēmumu portfelis plānots daudzveidīgs, sākot no SIA "Primekss" produkcijas - inovatīvas betonēšanas "apspēles" un "3 wind knots" īstu upcycled avīžu somām līdz pat plašākām tēmām. Piemēram, Vidzemes Augstskola piedāvās risināt filozofisko jautājumu, kā veidot augstskolas stratēģiju pēc Eiropas Savienības fondu perioda. Savukārt izdevniecība "Elsevier" aicinās diskutēt par Baltijas zinātnes informācijas sistēmu.

Šāgada nometne būs starptautiska, jo piedalīsies arī jaunie zinātnieki no ārvalstīm. Šāds jaunums nometnes formātā radīs iespēju paraudzīties uz Latvijas uzņēmumu problēmsituācijām ne tikai no vietējo, bet arī no ārvalstu jauno zinātnieku perspektīvas, kā arī dos iespēju ārvalstu jaunajiem zinātniekiem uzzināt par iespējām nodarboties ar pētniecību Latvijā, nesot pienesumu tautsaimniecībai.

Nometnes saturs iecerēts bagātīgs, ne tikai radošo darbnīcu ietvaros, bet arī cita veida informācijas klāstā. Piemēram, ar programmu "PostDoc Latvia" un "Marijas Sklodovskas Kirī" individuālās stipendijas pārstāvju palīdzību, jaunajiem zinātniekiem būs iespēja uzzināt, kā veiksmīgi izstrādāt projektu pieteikumus. Praktiskajā darbnīcā jaunie zinātnieki veidos saiknes starp pētniecības tēmām, kas noderēs pieteikumu izstrādei Eiropas Savienības fondu projektiem, kā arī varēs praktiski izveidot sākotnējo versiju savam pēcdoktorantūras grantam "PostDoc Latvia" ietvaros.

Nometnē aicināti piedalīties dažādu zinātņu un nozaru studenti, jaunie zinātnieki un zinātnes draugi, kuri ir gatavi izaicinājumam atsperīgi domāt, reaģēt, pieņemt lēmumus, demonstrēt savu spēju pielietot zināšanas un rast risinājumu konkrētai situācijai.

Unikāli un, iespējams, neierasti risinājumi tiks meklēti un atrasti ne tikai ideju darbnīcās, bet arī neformālā gaisotnē. Nometnē vērtīgas idejas veicinās ne tikai tradicionālā pirts, ugunskurs, zupa un dvieļbola čempionāts, bet arī orientēšanās sacensības.

Tā ir iespēja lieliski pavadīt laiku līdzvērtīgi jaudīgu cilvēku kompānijā, iegūt izaugsmi karjerā un pētniecībā, kā arī noderīgus kontaktus un jaunas, komercializējamas prasmes.

Praktiskā informācija un nometnes programma

Lai pieteiktos nometnei, nepieciešams reģistrēties: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmNaVePAiUnPzLft_88qVYOOy0MpBvEGmiLNiQUq00ovHwHg/viewform līdz 2017. gada 30. jūlijam.

Dalības maksa -  15 EUR

Nometnes dalības maksa jāsamaksā ar pārskaitījumu uz LJZA kontu ar norādi "LJZA vasaras nometne 2017" līdz 2017. gada 30. jūlijam!

LJZA rekvizīti:

Reģ. nr. 40008097922
AS Swedbenk HABALV22
LV30 HABA 0551 0147 5977 3

Informācijas precizēšanai zvanīt
LJZA valdes priekšsēdētājai Ievai Krūmiņai - tālr. +371 29175735

Powered by Elxis - Open Source CMS