ES Aizsardzības fondā varētu iesaistīties Latvijas zinātnieki

26-06-2017

Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente Briselē Ina Strazdiņa ziņo (http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/premjers-kucinskis-es-aizsardzibas-fonda-varetu-iesaistities-latvijas-zinatnieki.a241038/, 24.06.2017.):

„Latvija atbalsta Eiropas Savienības Aizsardzības fonda izveidošanu, kas būtu iespēja arī Latvijas zinātniekiem," tā secina  premjerministrs Māris Kučinskis pēc Briselē aizvadītās Eiropas Savienības līderu sanāksmes, kurā apspriestas Eiropas Savienības aizsardzības idejas.

Eiropas Savienības (ES) Aizsardzības fonda nolūks būtu palīdzēt dalībvalstīm efektīvāk izmantot savāktos nodokļus, mazināt izdevumu un naudu iztērēt lietderīgāk. Šis fonds koordinēs, papildinās un vairos valstu ieguldījumus aizsardzības vajadzību izpētē, prototipu izstrādē un aizsardzības iekārtu un tehnoloģiju iegādē.

"Diskutējām par fonda veidošanu, ko mēs arī atbalstām un kas būtu vieta mūsu zinātniekiem, lai tieši sadarbībā ar aizsardzības nozari varētu piedalīties projektos un radīt jaunu pienesumu drošības nostiprināšanai. Es tur redzu Latvijai ļoti lielas iespējas, ņemot vērā, ka jau šobrīd Aizsardzības ministrija sadarbojas arī  ar Tehnisko universitāti. Mēs runājam par mūsu droniem un domāju, ka tur mums ir bāze, un vienīgais, kas būs nepieciešams - strādāt, lai atrastu partnerus no lielajām valstīm, jo neapšaubāmi lielās valstis domā arī par savu lielo industriju," norādīja Māris Kučinskis.

Informācija: Latvijas Sabiedriskie Mediji

Powered by Elxis - Open Source CMS