Liepājas Universitātē aizvadīts Kurzemes forums

1-06-2017

Trešdien, 31. maijā, Liepājas Universitātē notika Kurzemes forums „Radošo industriju un informācijas tehnoloģiju perspektīvas Kurzemē", kurā radošo industriju, informācijas tehnoloģiju, pašvaldības pārstāvji un zinātnieki dienas garumā diskutēja par uzņēmējdarbības un zinātnes sasaisti.

Foruma atklāšanā Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis formulēja tās mērķus: „Mūsu kopīgais mērķis - kā mēs kā zinātnieki un pašvaldības pārstāvji varam motivēt novadus tuvināt zinātni uzņēmējdarbībai. Latvijā zinātnieku intelektuālā jauda ir daudz lielāka nekā Latvijas industriālā jauda to spēj paņemt." Arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis atzina: „Mums vajag labas universitātes, mums ir labas reģionālās augstskolas. Pasniedzēju kvalitāte un tehnoloģijas nosaka kvalitāti, ne atrašanās vieta." Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: „Augstskolā nedrīkst būt sadrumstalots studiju piedāvājums. Mērķis nav mainīties, bet attīstīties. Mainīties ir līdzeklis."

Plašāk šeit .

Informācija:
Liepājas Universitāte


Pirmajā rindā no kreisās: A.Jaunsleinis (LPS), V.Kārkliņš (RTU Liepājas filiāle), K.Krēsliņš (Ventspils augstskola), D.Markus (Liepājas universitāte), B.Rivža (LZA), O.Spārītis (LZA)

Augšējā rindā no kreisās: M.Kūlis, A.Egliņš-Eglītis (moderators, LIAA Liepājas biznesa inkubators), K.Strautiņš (Liepājas Raiņa 6.vsk)

Pēdējā atjaunošana 1-06-2017
Powered by Elxis - Open Source CMS