Klajā laists izdevuma "Latvijas mākslas vēsture" V sējums "Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915-1940"

18-10-2016

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures institūts (MVI) sadarbībā ar Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fondu atsevišķi latviešu un angļu valodā laidis klajā izdevuma "Latvijas mākslas vēsture" V sējumu "Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915-1940" MVI direktora, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda locekļa, profesora Dr.habil.art. Eduarda Kļaviņa sastādījumā un zinātniskajā redakcijā.

 

Grāmatai ir astoņi autori. Perioda mākslas izpētes vēsture, mākslas dzīve un tēlniecība atklājas Eduarda Kļaviņa izklāstā. Par mākslas teoriju, glezniecību un grafiku rakstījusi MVI vadošā pētniece Dr.art. Stella Pelše, par scenogrāfiju - mākslas vēsturniece Anita Vanaga, par grāmatu mākslu - LMA Grafikas nodaļas profesors Valdis Villerušs, par fotomākslu - LMA doktora grāda pretendente un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mākslas bibliogrāfe Katrīna Teivāne-Korpa, par arhitektūru - Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone, par lietišķo mākslu - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja speciāliste Rūta Rinka un par dizainu - Rīgas Porcelāna muzeja speciāliste un LMA doktorante Marta Šuste.

Grāmatas "Latvijas mākslas vēsture" V sējuma "Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915-1940" atvēršanas pasākums - 28. oktobrī plkst. 17 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā.

Papildu informācija šeit.

Aktuālā informācija arī Facebook .

Powered by Elxis - Open Source CMS