Parakstīts līgums par klīniskās medicīnas izpētes ekselences centra izveidi

17-02-2016

Šodien, 17. februārī, Veselības ministrijā parakstīts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) sadarbības līgums par starptautiski atzīta klīniskās medicīnas ekselences centra izveidi.

Līguma noslēgšanas mērķis ir PSKUS Zinātniskā institūta ietvaros izveidot starptautiski atzītu  klīniskās medicīnas izpētes ekselences centru, kas iekļaujas Latvijas zinātnes struktūrā. Zinātniskais institūts un Latvijas Zinātņu akadēmija kopīgiem spēkiem koncentrēs pieejamos resursus un piesaistīs jaunas investīcijas, lai dotu ieguldījumu sabiedrības veselības attīstībā Latvijā.

Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis norāda: „Šodien noslēgtais sadarbības līgums ir apliecinājums tam, kā iezīmēt Latvijas Zinātņu akadēmijas ceļu atpakaļ pie zinātnisko institūtu koordinēšanas jaunā kvalitātē".

PSKUS Zinātniskā institūta vadītājs profesors Dainis Krieviņš uzsver: „LZA ir Latvijas vadošā zinātnieku institūcija. Ar šo līgumu Stradiņa slimnīcas Zinātniskais institūts saņem spēcīgu un attīstošos sadarbības partneri, lai popularizētu mūsu zinātnieku veikumu, piedalītos kopīgos pētniecības projektos un veidotu vienotu valsts medicīniskās pētniecības politiku. LZA ir noslēgusi līgumu ar valsts spēcīgāko medicīnas pētniecības institūciju. Līgums ir pamats attīstībai, tagad jāseko praktiskiem darbiem."

Palielinot zinātnes un pētniecības kapacitāti Latvijā klīniskās medicīnas jomā, tiks veicināta Latvijas ekonomiskā attīstība kopumā. Atbilstoši attīstīts cilvēkresursu un materiāltehniskās bāzes nodrošinājums medicīnas pētniecībā pavērs iespējas pārnest zinātnes pētījumu rezultātus uz praktisko jeb klīnisko medicīnu. Ciešāka sadarbība paplašinās starptautisko sadarbību, kā arī veicinās medicīnas pētniecības aktuālo jautājumu ietveršanu nacionālās politikas dienas kārtībā.

VSIA "Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca" un LZA sadarbības līgums par starptautiski atzīta klīniskās medicīnas izpētes ekselences centra izveidi (2016.) 


Kontaktinformācija:
Lāsma Sīle
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas
Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.: 67069729, mob.: 26152981
E-pasts:


LZA prezidents Ojārs Spārītis par noslēgto Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas un Latvijas Zinātņu akadēmijas sadarbības līgumu par klīniskās medicīnas ekselences centra izveidi

Šis līgums paver papildu iespējas LZA sadarbībā ar tādām mūsu Latvijas medicīnas zināšanu kalvēm un struktūrām kā LU Medicīnas fakultāte, kas arī ir ieinteresēta jaunās zinātniskās tehnoloģijās un novitātēs, kuras būtu iespējams tālāk pielietot slimību labākā diagnostikā un ārstēšanā. Šeit īpaši jāuzsver vēža pacientu personalizētu izmeklēšanas metožu un tālākās ārstēšanas metožu pielietojumu.

Manuprāt, šis mērķis ir sasniedzams jau tuvākajā nākotnē, izmantojot LU Medicīnas fakultātes pasniedzēju, darbinieku un studentu garīgo potenciālu. Arī LU Medicīnas fakultātes mācībspēki vēlētos apvienot zinātnieku un praktiķu spēkus, lai veidotu sadarbības platformu tālākiem pētījumiem.

Rezultātā pavērtos papildu iespējas piesaistīt starptautisku finansējumu un paplašinātos Latvijas zinātnieku un mediķu iespējas, lai būtiski tiktu paātrināta nopietnu slimību diagnostika un uzlabota arī to ārstēšana.

Kā vienu no šādiem inovatīviem soļiem medicīnas jomā var minēt viroterapijas uzsākšanu Latvijā, kas gan diemžēl noticis bez īpaša valsts atbalsta, bet - tas ir ļoti būtiski - ir licis Latvijas vārdam medicīnā izskanēt starptautiskā mērogā, tādējādi pastiprinot Latvijas ietekmi un atpazīstamību pasaulē un Eiropā.
Pēdējā atjaunošana 26-02-2016
Powered by Elxis - Open Source CMS