Cicerona balva 2015

23-11-2015

24. novembrī plkst. 14 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 3. stāva zālē tiks pasniegtas ikgadējās Cicerona balvas. To piešķiršanas mērķis ir atzīt un veicināt publiskās komunikācijas nozīmi. Godināt tos, kuri sekmīgi darbojušies politikā, žurnālistikā, akadēmiskajos un radošajos procesos.

Māksliniece Džemma Skulme tiks apbalvota par Latvijas kultūras virzīšanu pasaulē un būtisku devumu valstiskās neatkarības atjaunošanā. Leonīds Ribickis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, balvu saņems par konsekventu augstākās tehniskās izglītības un tās tautsaimnieciskās ietekmes stiprināšanu. Ar Cicerona Goda nosaukumu tiks atzīmēts Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs, par nozīmīgu veikumu Vidzemes reģiona attīstībā, arī Sandra Kropa, Latvijas radio 1 žurnāliste, par pievilcīgu un daudzpusēju zinātnes atspoguļojumu un mākslas zinātņu doktors Miervaldis Mozers par ilggadīgu radošu ieguldījumu profesionālu konkursu veidošanā. Apbalvojuma saņēmējus sveiks zinātnieki, Saeimas un valdības pārstāvji, 4. maija Deklarācijas pieņēmēji. Tiks arī nosaukti tie, kam šoreiz adresēts antibalvas Mērfija tituls.

Cicerona balvu kopš 1999. gada LZA sadarbībā ar LU un vairākām nevalstiskajām organizācijām pasniedz publisko vēstījumu praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu un rīcību, realizējot sociālās saliedēšanas idejas lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Laureāti ir bijuši gan Latvijas, gan mūsu kaimiņvalstu prezidenti, vietējo pašvaldību vadītāji, Latvijas mākslas un izglītības jomās strādājošie, daudzi žurnālisti.

Balvas žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš akcentē: „Kultūras personību, augstākās izglītības un zinātnes darbinieku veikums Latvijas attīstībā ir nepārvērtējams. Cicerons ir kā spilgts stars, kas to spoži izgaismo un liek neaizmirst, pat domājot par ikdienas raizēm."

Papildu informācija:


Tālrunis: 29 469 999
http://www.cicerons.lv/

Ilze Stengrevica
sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, LV1050
e-pasts:
tālrunis: 67223567
fakss: 67821153
www.lza.lv
twitter.com/LZA_LV

Powered by Elxis - Open Source CMS