Latvijas Zinātņu akadēmijas, Latvijas Zinātnes padomes un Latvijas Zinātnieku savienības laikraksts "Zinātnes Vēstnesis"

ISSN 1407-1479 (drukātais laikraksts) ISSN 1407-6748 (elektroniskā versija)

Laikraksts iznāk kopš 1989. gada ne retāk kā reizi mēnesī.

Arhīvs

Galvenie laikraksta uzdevumi, atbilstoši Nolikumam, ir informēt par LZA, LZP un LZS lēmumiem un notikumiem izdevējinstitūcijās, publicēt to paziņojumus un citu informāciju; regulāri sniegt informāciju par LZA nodaļu darbību; nozīmīgākajām starptautiskajām konferencēm un zinātniskajām publikācijām; informēt par zinātnes politikas un zinātnes dzīves aktualitātēm Latvijā, Eiropas Savienībā un pasaulē, pievēršot uzmanību Latvijas aktivitātēm ar zinātni saistītajās starptautiskajās organizācijās; publicēt rakstus par zinātnes politikas jautājumiem un zinātnisku diskusiju materiālus; informēt par izcilu zinātnieku sasniegumiem; informēt par nozīmīgām izmaiņām zinātnisko darbību regulējošajos tiesību aktos; kā arī periodiski publicēt materiālus par Latvijas Jauno zinātnieku apvienības darbību un aktualitātēm; publicēt sludinājumus par gaidāmajām promocijas darbu aizstāvēšanām un paziņojumus par zinātniskā grāda piešķiršanu.

Redakcijas adrese:
Akadēmijas laukums 1, Rīgā, LV 1050
Tālr.: (371) 6721 2706, 67225361
Mobilais tālr.: (371) 26593299
E-pasts: zinatnes.vestnesis@lza.lv



Neparastais Strupulis

7-02-2014

Strupulis28. janvārī, neganti vējainā sala dienā, LZA goda loceklis Jānis Strupulis saņēma siltus sveicienus dzimšanas dienā. LZA izstāžu telpā skatāma izaicinoši krāšņā jubilejas izstāde “Studiju un armijas laika gleznas 1971 – 1974”. Izstāde atvērta LZA no 2014. gada
6. – 16. februārim.

Moto: “Salasījis malku jaunībā, nesalsi vecumā”.

LMA studenta/seržanta dienas režīms (dokumentāls pieraksts).

1) 1971. – 1972. gads.

No rīta tumsiņā agrās lekcijas– 2 stundas Eduarda Kļaviņa mākslas vēsture. Četras veidošanas stundas pie prof. Valda Alberga, tad ēdnīcā vieglas pusdienas. Divu stundu aizraujoši interesanta prof. Roma Bēma lekcija par Latvijas mākslu ar daudzām atkāpēm apskatāmā laikmeta personību dzīvēs aizzib nemanot. Nu varētu akadēmiju pamest, ja vien nebūtu neobligātā skicēšana amfiteātrī. Tātad kopmītnē Lāčplēša ielā 5 ierodos tumsiņā, pa ceļam pusbatonu jau apēdis. Un tad! Krāsu baudīšanas seanss pilnīgā autopilotā, no dvēseles pa taisno uz kartona!

Pēdējā atjaunošana 7-02-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS