Starpt.sakari

Baltijas Intelektuālās sadarbības konferences

29-01-2009

Baltijas un Ziemeļvalstu zinātņu akadēmiju prezidentu tikšanās pirmoreiz tika apvienota ar zinātnisku konferenci Rīgā 1999. gada 16.-17. septembrī. Pēc akadēmiķa Jāņa Stradiņa iniciatīvas LZA sarīkoja 7. Baltijas intelektuālās sadarbības konferenci, turpinot tradicionālās pirmskara Baltijas valstu inteliģences sanāksmes.

Pēdējā atjaunošana 19-11-2014
Lasīt tālāk...

Baltijas zinātņu akadēmiju medaļa

29-01-2009


1999. gadā Rīgas konferences gaitā pirmoreiz tika pasniegtas kopīgās Baltijas valstu zinātņu akadēmijas medaļas. Par medaļu piešķiršanu lemj kopīga visu triju akadēmiju žūrijas komisija. Katra laureāta diplomā ierakstītais formulējums gan ir atšķirīgs, taču visus vieno lielais ieguldījums sadarbības veicināšanā starp Baltijas reģiona zinātniekiem un kopīgu zinātnisku pētījumu izstrādē.

Pēdējā atjaunošana 19-11-2014
Lasīt tālāk...

LZA locekļu piederība Igaunijas un Lietuvas ZA un igauņu un lietuviešu zinātnieku piederība LZA

29-01-2009


Igaunija

LZA īstenais loceklis Jānis Stradiņš ir Igaunijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis.

Par LZA ārzemju locekļiem ievēlēti Igaunijas zinātnieki Rihards Villems, Jiri Engelbrehts, Enns Tarvels, Marko Kirms un Lembits Vaba.

LZA goda doktora nosaukums piešķirts trim igauņu zinātniekiem, tie ir Raimo Pullats, Mihkels Veiderma, Juhans Maiste.


Lietuva

Par Lietuvas Zinātņu akadēmijas ārzemju locekļiem ievēlēti LZA īstenie locekļi Juris Ekmanis, Baiba Rivža un Jānis Stradiņš un LZA goda doktors Voldemārs Strīķis.

Par LZA ārzemju locekļiem ievēlēti Lietuvas zinātnieki Benedikts Juodka, Aļģirds Sabaļausks, Raimonds Čiegis, Juris Banis, Zigms Zinkevičs.

Pēdējā atjaunošana 19-11-2014

Baltijas intelektuālās sadarbības konferences uzmanība šogad tiks pievērsta skolotāju izglītības jautājumiem

7-03-2017

No 30. līdz 31. martam Helsinkos norisināsies pēc kārtas 15. Baltijas intelektuālās sadarbības konference, ko šogad organizē Somijas Zinātņu akadēmija. Konferences tēma - "Skolotāju izglītības nākotne Baltijas jūras reģionā: virzība uz zinātnē balstītu pedagoģisko izglītību", un tā ir veltīta pedagoģiskās izglītības pašreizējai situācijai un nākotnes izaicinājumiem Baltijas un Ziemeļvalstīs. Konferencē tiks apskatīti dažādi pedagoģiskās izglītības aspekti un tiks diskutēts par zinātnes politikas nostādnēm pedagoģiskās izglītības jomā.

Lasīt tālāk...

ALLEA aicina sadarboties Eiropas zinātņu akadēmiju vēstures un sieviešu zinātnieču lomas to veidošanā rakstīšanā

23-02-2017

ALLEA (http://www.allea.org/) aicina visas Eiropas Zinātņu akadēmijas nominēt sievietes zinātnieces, kurām ir bijusi būtiska loma zinātņu akadēmiju darbībā vai attīstībā, un kuras ir vai ir bijušas izcilas zinātnieces. Lūdzam Jūs piedalīties zinātnē un akadēmiskajā dzīvē nozīmīgas sievietes - akadēmiķes nominēšanā!

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS