Starpt.sakari

Pasaules okeāna dienā zinātņu akadēmijas aktualizē jautājumu par jūras ilgstpēju

8-06-2015

Šodien - 8. jūnijā - tiek atzīmēta Pasaules okeāna diena. Tas notiek jau septīto gadu pēc kārtas kopš 2009. gadā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma lēmumu noteikt Okeāna dienas datumu par atzīmējamu dienu.

Lasīt tālāk...

Sadarbības projekti ar Ungāriju

21-05-2015

Ungārijas Zinātņu akadēmija, divpusējās sadarbības līguma ietvaros ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, aicina Latvijas zinātniskos institūtus, kuriem ir sadarbības partneri Ungārijā, vai ir vēlme nodibināt kontaktus ar Ungārijas institūtiem, pieteikties divpusējās mobilitātes programmas projektu pieteikumu konkursam 2016.-2018. gadam. Projektu pieteikšanas termiņš ir līdz 2015. gada 15. oktobrim. Projekti ir paredzēti, lai uzlabotu sadarbību starp Latvijas un Ungārijas zinātniskajām institūcijām, stimulētu jaunu zinātnieku un studentu iesaistīšanos zinātnē un lai nodibinātu kontaktus nākotnes projektiem. Projektu konkursam var pieteikties no jebkuras zinātnes sfēras. Projektu ilgums - 3 gadi.

Pieteikuma forma


Sadarbības projekti ar Čehiju

21-05-2015

Latvijas Zinātņu akadēmija divpusējās sadarbības līguma ietvaros ar Čehijas Zinātņu akadēmiju izsludina divpusējās mobilitātes programmas projektu pieteikumu konkursu 2016.-2018. gadam. Projekti ir paredzēti, lai uzlabotu sadarbību starp Latvijas un Čehijas zinātniskajām institūcijām, stimulētu jaunu zinātnieku un studentu iesaistīšanos zinātnē un lai nodibinātu kontaktus nākotnes projektiem. Projektu konkursam var pieteikties no jebkuras zinātnes sfēras. Projektu ilgums - 3 gadi.

Lasīt tālāk...

Eiropas Akadēmiju organizācijas atzinīgi vērtē prezidenta Junkera piedāvājumu akadēmijām aktīvi iesaistīties jaunajā sistēmā, kas nodrošinās Eiropas Komisiju ar neatkarīgu zinātnisko viedokli*

14-05-2015

Eiropas Akadēmiju organizācijas trešdien, 2015. gada 13. maijā, publicēja paziņojumu presei, kurā atzinīgi izsakās par Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera priekšlikumu daudz ciešāk iesaistīt Eiropas zinātņu akadēmijas, izmantojot tās apvienojošās organizācijas, jaunajā sistēmā, kas sniegs neatkarīgu zinātnisko viedokli Eiropas Komisijai politikas veidošanas procesā.

Lasīt tālāk...

Zinātņu akadēmijas nāk klajā ar ziņojumu: „Aicinājums rīkoties, lai uzlabotu veselības aprūpi dzirdes zuduma un ar to saistīto veselības traucējumu jomā"

3-03-2015

3. martā (2015) starptautiskā organizācija IAMP (angliski The InterAcademy Medical Panel, IAMP) publicēja ziņojumu „Aicinājums rīkoties, lai uzlabotu veselības aprūpi vājdzirdības un ar to saistīto veselības traucējumu jomā (A Call for Action to Strengthen Healthcare for Hearing Loss)". Ziņojuma publicēšana ir pieskaņota Pasaules Ausu un dzirdes dienai, kas ik gadus tiek atzīmēta 3. martā*.

Pēdējā atjaunošana 3-03-2015
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 64 - 71 no 71
Powered by Elxis - Open Source CMS