Starpt.sakari

Ilgtspējīgas jūras: jaunais ziņojums aicina uz vērienīgu rīcību un elastīgu pieeju, lai aizsargātu jūru ilgtspējību

27-01-2016

Okeāni un jūra regulē mūsu klimatu, tie bagātina bioloģisko daudzveidību, un nodrošina pasaules iedzīvotājus ar darbu un pārtiku. ANO Klimata izmaiņu konferencē jeb "COP21" sanāksmē (2015.g. novembra beigās) pasaules valstu valdības vienojās, ka jānosaka daudz stingrāka robeža globālajai sasilšanai. Šī robeža ir viens būtisks solis ceļā uz daudz stabilāku saikni starp okeāniem un klimatu. Taču, neskatoties uz šo pozitīvo virzību, jūru ilgtspējas jautājumā ir daudz izaicinājumu, teikts jaunajā Eiropas zinātņu akadēmiju konsultatīvās padomes (angliski saīsin. EASAC*) un Eiropas Komisijas Apvienotā Pētījumu centra jaunajā ziņojumā „Jūru un okeānu ilgtspējība mūsdienu mainīgajos apstākļos (Marine sustainability in a age of changing oceans and seas)"

Pēdējā atjaunošana 27-01-2016
Lasīt tālāk...

Eiropas zinātņu akadēmijas nāk klajā ar ziņojumu "Gain of Function: experimental applications relating to potentially pandemic pathogens"

26-01-2016

Eiropas Savienības zinātņu akadēmiju konsultatīvā padome (EASAC) ir laidusi klajā jaunu ziņojumu: „Funkcijas iegūšana: pandēmiju izraisošu patogēnu izmantošana eksperimentos (Gain of Function: experimental applications relating to potentially pandemic pathogens)"

Pēdējā atjaunošana 26-01-2016
Lasīt tālāk...

Eiropas zinātņu akadēmiju federācija (ALLEA) publicē ziņojumu Par Eiropas Savienības patentu sistēmas stāvokli

20-01-2016

Eiropas zinātņu akadēmiju federācijas (angliski saīsin. ALLEA) pastāvīgā darba grupa ir sagatavojusi ziņojumu „Eiropas Savienības patentu sistēmas stāvoklis (On the Status of the Patent System of the European Union)". (publicēts 2015. gada novembrī un pieejams interneta adresē http://www.allea.org/Pages/ALL/4/846.bGFuZz1FTkc.html)

Lasīt tālāk...

Science International 2015 uzsāk globālu kampaņu „Atvērtie dati liela datu apjoma laikmetā"

22-12-2015

Četras lielākās starptautiskās zinātnes organizācijas* aicina akceptēt globālu vienošanos, kas palīdzētu nodrošināt brīvu pieeju „lielo datu" apjomiem, kuri arvien biežāk ir pētniecības un politikas veidošanas pamatā.

Lasīt tālāk...

IAMP Jauno ārstu līderu programmā Latviju pārstāv kardioķirurgs Mārtiņš Kalējs

27-11-2015

No š.g. 9. līdz 13. oktobrim Globālais medicīnas zinātņu akadēmiju tīkls (angliski saīsin. IAMP; http://www.iamp-online.org) sapulcēja Berlīnē 20 jaunos ārstus, kas bija konkursa kārtā izvēlēti dalībai Jauno ārstu līderu programmā, kura šogad notika jau piekto reizi (pirmā - 2011. gadā). Šī programma tiek organizēta kā atsevišķs praktiskās apmācības kurss, kurš norisinās paralēli Pasaules Veselības samitam Berlīnē. Latvijas Zinātņu akadēmija pēc vairāku akadēmijas locekļu (P. Stradiņš, M. Murovska, V. Kasjanovs) ieteikuma pieteica konkursam kardioķirurgu Dr.med. Mārtiņu Kalēju.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS