Starpt.sakari

Sadarbības projekti ar Čehiju

3-05-2018

Latvijas Zinātņu akadēmija, divpusējās sadarbības līguma ietvaros ar Čehijas Zinātņu akadēmiju, izsludina divpusējās mobilitātes programmas projektu pieteikumu konkursu 2019.-2021. gadam. Projekti ir paredzēti, lai uzlabotu sadarbību starp Latvijas un Čehijas zinātniskajām institūcijām, stimulētu jaunu zinātnieku un studentu iesaistīšanos zinātnē un lai nodibinātu kontaktus nākotnes projektiem. Projektu konkursam var pieteikties no jebkuras zinātnes sfēras. Projektu ilgums - 3 gadi.

Lasīt tālāk...

Par piedalīšanos konkursā dalībai Eiropas Zinātņu akadēmiju (ALLEA) Konsultatīvā projekta (SAPEA) starptautiskā darba grupā

20-04-2018

Latvijas Zinātņu akadēmija aicina pieteikties konkursam dalībai Eiropas Zinātņu akadēmiju Konsultatīvā projekta starptautiskā darba grupā par tēmu "Pārveidojot novecošanās nākotni" ("Transforming the Future of Aging") šādās nominācijās: eksperts, darba grupas priekšsēdētāja vietnieks, neatkarīgs vērtētājs un ziņojuma izstrādātājs. Pieteikties tiek aicināti eksperti veselības aprūpē, medicīnā, epiģenētikā, sabiedrības veselībā, uztura zinātnē, sociālajās zinātnēs (piem., demogrāfija, veselības ekonomika, socioloģija, tiesību zinātnes, ētika, filozofija, psiholoģija).

Lasīt tālāk...

Krievijas vadošās zinātniskās institūcijas apliecina vēlmi intensificēt sadarbību ar Latviju

18-03-2018

No 26. februāra līdz 3. martam Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis Maskavā tikās ar Krievijas Zinātņu Akadēmijas, Krievijas Federācijas Izglītības un zinātnes ministrijas, zinātniskās izdevniecības "Boļšaja Rossijskaja enciklopedija" pārstāvjiem, apmeklēja Skolkovas Zinātnes un tehnoloģiju institūtu jeb Skoltech un Nacionālo pētniecības centru "Kurčatova institūts", kā arī ar priekšlasījumu "Reformācijas fenomens Livonijā" uzstājās Krievijas Zinātņu akadēmijas Vispārējās vēstures institūta zinātnes padomē. Plašā vizītes programma nebūtu bijusi iespējama bez Latvijas vēstniecības Maskavā laipnā atbalsta.

Pēdējā atjaunošana 18-03-2018
Lasīt tālāk...

Ungārijas vēstnieka vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

15-02-2018

14. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) iepazīšanās vizītē bija ieradies Ungārijas vēstnieks Latvijā Ferencs Gābors Bāņai (Ferenc Gábor Bányai). Tikšanās piedalījās LZA prezidents Ojārs Spārītis, viceprezidents Andrejs Krasņikovs, kā arī LZA prezidenta padomniece starptautisko sakaru jautājumos Ilze Trapenciere.

Pēdējā atjaunošana 15-02-2018
Lasīt tālāk...

Par Eiropas Zinātņu akadēmiju federācijas (ALLEA) paziņojumu

8-02-2018

Aicinām iepazīties ar ALLEA un Eiropas humanitāro un sociālo zinātņu akadēmisko organizāciju paziņojumu par Eiropas Komisijai par 9.ietvarpogrmmas transdisciplinaritāties nepieciešamību. Iepazīties ar Paziņojumu var šeit:

http://www.allea.org/wp-content/uploads/2017/12/Living_Together_Missions_for_Shaping_the_Future_2017.pdf


Powered by Elxis - Open Source CMS