Starpt.sakari

Krievijas vadošās zinātniskās institūcijas apliecina vēlmi intensificēt sadarbību ar Latviju

18-03-2018

No 26. februāra līdz 3. martam Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis Maskavā tikās ar Krievijas Zinātņu Akadēmijas, Krievijas Federācijas Izglītības un zinātnes ministrijas, zinātniskās izdevniecības "Boļšaja Rossijskaja enciklopedija" pārstāvjiem, apmeklēja Skolkovas Zinātnes un tehnoloģiju institūtu jeb Skoltech un Nacionālo pētniecības centru "Kurčatova institūts", kā arī ar priekšlasījumu "Reformācijas fenomens Livonijā" uzstājās Krievijas Zinātņu akadēmijas Vispārējās vēstures institūta zinātnes padomē. Plašā vizītes programma nebūtu bijusi iespējama bez Latvijas vēstniecības Maskavā laipnā atbalsta.

Pēdējā atjaunošana 18-03-2018
Lasīt tālāk...

Ungārijas vēstnieka vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

15-02-2018

14. februārī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) iepazīšanās vizītē bija ieradies Ungārijas vēstnieks Latvijā Ferencs Gābors Bāņai (Ferenc Gábor Bányai). Tikšanās piedalījās LZA prezidents Ojārs Spārītis, viceprezidents Andrejs Krasņikovs, kā arī LZA prezidenta padomniece starptautisko sakaru jautājumos Ilze Trapenciere.

Pēdējā atjaunošana 15-02-2018
Lasīt tālāk...

Par Eiropas Zinātņu akadēmiju federācijas (ALLEA) paziņojumu

8-02-2018

Aicinām iepazīties ar ALLEA un Eiropas humanitāro un sociālo zinātņu akadēmisko organizāciju paziņojumu par Eiropas Komisijai par 9.ietvarpogrmmas transdisciplinaritāties nepieciešamību. Iepazīties ar Paziņojumu var šeit:

http://www.allea.org/wp-content/uploads/2017/12/Living_Together_Missions_for_Shaping_the_Future_2017.pdf


Par Eiropas Akadēmiju Zinātniskās Konsultatīvās Padomes (EASAC) Ziņojumu

8-02-2018

Aicinām iepazīties ar EASAC Ziņojumu "Pārtikas un uztura drošība un lauksaimniecība Eiropā - pētniecības iespējas un izaicinājumi":

https://online.sigmanet.lv/rc/?_task=mail&_framed=1&_frame=1&_mbox=INBOX&_uid=12583&_part=2&_action=get&_extwin=1 .


Par Eiropas Akadēmiju Zinātnisko konsultāciju projekta (SAPEA) publikāciju

8-02-2018

2017. gadā SAPEA projekta ietvaros Eiropas zinātnes eksperti no 40 valstīm tika aicināti izvērtēt iespējas iegūt pārtiku no okeāniem.  Aicinām iepazīties ar publikāciju "Pārtika no okeāniem", kurā izvērtētas iespējas nākotnē okeānos iegūt vairāk pārtikas un biomasas:

http://ec.europa.eu/research/sam/pdf/topics/food_ocean_sapea_report.pdf


Powered by Elxis - Open Source CMS