Starpt.sakari

Par projektu konkursu bioekonomikas un biotehnoloģiju jomā

24-10-2018

Izsludināts otrais pētniecības projektu konkurss "Biotehnoloģija ilgtspējīgai bioekonomikai", lai atbalstītu starptautisko zinātnisko sadarbību un izcilus pētniecības projektus biotehnoloģijas jomā. Plānotais projektu konkursa budžets ir aptuveni 15,3 miljoni eiro, tajā piedalās 18 zinātni finansējošās organizācijas no 14 valstīm.

Lasīt tālāk...

Slovākijas Republikas Izglītības, zinātnes un sporta ministrija aicina

24-10-2018

Slovākijas Republikas Izglītības, zinātnes un sporta ministrija aicina pieredzējušus Latvijas zinātniekus pieteikties konkursā uz trim ārzemju ekspertu vietām, lai novērtētu Slovākijas pētniecības stratēģijas, izvērtējot pētniecības zinātnisko kvalitāti, inovācijas/ietekmes potenciālu un plānoto projektu vadības kvalitāti.

Samaksa ekspertiem - atbilstoša starptautiskajiem normatīviem. Informācija par pieteikšanās kārtību - Pielikumā.


Armēnijas Republikas vēstnieka vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

22-09-2018

Ceturtdien, 20. septembrī Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojās Armēnijas Republikas vēstnieks Tigrans Mkrtčjans, lai aktualizētu jautājumu par Armēnijas un Latvijas zinātnieku un zinātnisko institūciju, tai skaitā universitāšu sadarbību. Tikšanās laikā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti tika uzsvērts, ka ir nepieciešams intensificēt tiešus kontaktus starp Armēnijas Nacionālo zinātņu akadēmiju un Latvijas Zinātņu akadēmiju. Pagaidām, kamēr gaidāma abu valstu sadarbības līguma izglītībā un zinātnē noslēgšana, ir iespējams parakstīt abu akadēmiju līgumu, definējot konkrētas sadarbības formas un prioritāros virzienus.

Lasīt tālāk...

LZA vadības tikšanās ar Īrijas Republikas vēstnieku

2-08-2018

2018. gada 2. augustā notika LZA vadības tikšanās ar Īrijas vēstnieku Džimu Henesi kungu (Jim Hennessy). Tikšanās uzskatāma par labu turpinājumu Īrijas Republikas prezidenta vizītei Latvijā š.g. jūnijā.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Korejas Republikas diplomātiskie pārstāvji

30-07-2018

Lai iepazītos ar mūsu zemes zinātnes aktualitātēm un stādītos priekšā Latvijas zinātnieku sabiedrībai Latvijas Zinātņu akadēmiju šā gada 27. jūlijā apmeklēja mūsu valstī nesen akreditētais Korejas Republikas vēstniecības Latvijā vadītājs Seons-Džin Hans (Seong-Jin Han) ar administratīvo asistentu Seonžinu Ču (Seongin Chu).

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS