Starpt.sakari

Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklē Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija

18-10-2019

Vakar, 17. oktobrī, Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklēja Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija Sanktpēterburgas Zinātnes un augstākās izglītības komitejas priekšsēdētāja Andreja Maksimova vadībā. Viesus uzņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis. Tikšanās dalībnieki pārrunāja plašu tēmu loku, kas saistīti ar zinātnes un augstākās izglītības politikas un organizācijas jautājumiem, kā arī apmainījās viedokļiem par iespējām aktivizēt savstarpējo sadarbību.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Slovākijas Republikas vēstnieks

16-10-2019

Š.g. 15. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) viesojās Ladislavs Babčans (Ladislav Babčan), lai iepazīstinātu ar vēstniecības darba prioritātēm un pārrunātu Slovākijas un Latvijas sadarbību zinātnē.

Pēdējā atjaunošana 16-10-2019
Lasīt tālāk...

Izraēlas Valsts vēstnieces vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

7-10-2019

Š.g. 3. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Izraēlas Valsts vēstnieces Latvijā V.E. Orli Gil (Orli Ester Gil) un Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvju tikšanās. Vēstniece Orli Gil akadēmiju apmeklēja pēc LZA Ekonomikas institūta direktores Ņinas Lindes ielūguma.

Pēdējā atjaunošana 7-10-2019
Lasīt tālāk...

Vēl ir pieejamas kvotas īstermiņa zinātniskajām vizītēm 2019. gadā

10-07-2019

Ikviens Latvijas zinātnieks var pieteikties īstermiņa mobilitātes vizītei uz ārvalstu zinātnisko centru/institūtu, kas ietilpst Latvijas Zinātņu akadēmijas partnerakadēmiju administrēto institūciju lokā. Vairākas LZA partnerakadēmijas (piem. Igaunijas, Lietuvas, Itālijas, Izraēlas ZA u.c.) atbalsta īstermiņa mobilitātes vizītes neatkarīgi no zinātnieka pamatdarba vietas, t.i. zinātniska institūcija, universitāte vai tml. Vizīšu mērķi var būt visdažādākie: kopīgi pētījumi, sadarbības uzsākšana, darbs bibliotēkā, arhīvos un/vai piedalīšanās zinātniskā konferencē. Pētījumu tematikai nav ierobežojumu, taču vizītes mērķim jābūt saskaņotam ar sadarbības partneri ārvalstīs.

Lasīt tālāk...

Latvijas un Ķīnas sadarbība zinātnē un tehnoloģijās ir perspektīva

20-05-2019

Š.g. 17. maijā Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojās prof. Peters Saksenmaiers (Prof. Peter Sachsenmeier), Hankou Universitātes (ĶTR) viceprezidents, lai sniegtu prezentāciju, kurā viņš aplūkoja Ķīnas un Latvijas sadarbības iespēju aspektus. Raksturojot Ķīnas valdības prioritātes, divpadsmit sasniedzamo mērķu vidū septītajā vietā ir inovācijas - kā pētniecībā, tā tehnoloģijās. Neapšaubāmi, Ķīnas galvenais mērķis ir kļūt par vadošo valsti pasaulē digitālo tehnoloģiju jomās.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS