Starpt.sakari

ALLEA par Intelektuālā īpašuma tiesībām

12-11-2019

Berlīne, 2019. gada 11. novembris

Eiropas Zinātņu akadēmiju federācija ALLEA 2019. gada 11. novembrī publicēja ziņojumu "Intelektuālā īpašuma tiesību stratēģijas akadēmiskajās institūcijās". Publikācijā ir formulēti ieteikumi gan zinātniskajām organizācijām, gan Eiropas un valstu likumdevējiem un uzsvērta nemateriālo aktīvu/vērtību pārvaldības nozīme, pienācīgi ņemot vērā intelektuālā īpašuma tiesības (IĪT).

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklē Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija

18-10-2019

Vakar, 17. oktobrī, Latvijas Zinātņu akadēmiju apmeklēja Sanktpēterburgas zinātnisko institūciju pārstāvju delegācija Sanktpēterburgas Zinātnes un augstākās izglītības komitejas priekšsēdētāja Andreja Maksimova vadībā. Viesus uzņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis. Tikšanās dalībnieki pārrunāja plašu tēmu loku, kas saistīti ar zinātnes un augstākās izglītības politikas un organizācijas jautājumiem, kā arī apmainījās viedokļiem par iespējām aktivizēt savstarpējo sadarbību.

Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmijā viesojas Slovākijas Republikas vēstnieks

16-10-2019

Š.g. 15. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) viesojās Ladislavs Babčans (Ladislav Babčan), lai iepazīstinātu ar vēstniecības darba prioritātēm un pārrunātu Slovākijas un Latvijas sadarbību zinātnē.

Pēdējā atjaunošana 16-10-2019
Lasīt tālāk...

Izraēlas Valsts vēstnieces vizīte Latvijas Zinātņu akadēmijā

7-10-2019

Š.g. 3. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notika Izraēlas Valsts vēstnieces Latvijā V.E. Orli Gil (Orli Ester Gil) un Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvju tikšanās. Vēstniece Orli Gil akadēmiju apmeklēja pēc LZA Ekonomikas institūta direktores Ņinas Lindes ielūguma.

Pēdējā atjaunošana 7-10-2019
Lasīt tālāk...

Vēl ir pieejamas kvotas īstermiņa zinātniskajām vizītēm 2019. gadā

10-07-2019

Ikviens Latvijas zinātnieks var pieteikties īstermiņa mobilitātes vizītei uz ārvalstu zinātnisko centru/institūtu, kas ietilpst Latvijas Zinātņu akadēmijas partnerakadēmiju administrēto institūciju lokā. Vairākas LZA partnerakadēmijas (piem. Igaunijas, Lietuvas, Itālijas, Izraēlas ZA u.c.) atbalsta īstermiņa mobilitātes vizītes neatkarīgi no zinātnieka pamatdarba vietas, t.i. zinātniska institūcija, universitāte vai tml. Vizīšu mērķi var būt visdažādākie: kopīgi pētījumi, sadarbības uzsākšana, darbs bibliotēkā, arhīvos un/vai piedalīšanās zinātniskā konferencē. Pētījumu tematikai nav ierobežojumu, taču vizītes mērķim jābūt saskaņotam ar sadarbības partneri ārvalstīs.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS