Nodaļas

Garīgās vērtības mūsdienu sabiedrībā

29-08-2014

Turaidas mūra pils 800gades Pateicības pasākumā sabiedrībai 1.augustā Turaidā piedalījās Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Iespēja ikvienam iepazīties ar arhibīskapa vēstījumu „Garīgās vērtības mūsdienu sabiedrībā".

Lasīt tālāk...

Izcila dāvana literatūras gardēžiem

27-08-2014

Tā Ilgoņa Bērsona jaunāko grāmatu „Segvārdi un segburti. Noslēpumi un meklējumi I", Mansards, R. : 2014., 389 lpp. trāpīgi raksturo akadēmiķe Janīna Kursīte - Pakule.

Pēdējā atjaunošana 27-08-2014
Lasīt tālāk...

Kamēr vieni plāno slēgt zinātniskos institūtus un augstskolas, Daugavpils Universitāte paplašinās

25-08-2014

 2014. gada 22. augustā Daugavpils universitāte aicināja LZA vadību piedalīties jaunā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusa atklāšanas pasākumā. Gaišā un saulainā dienā Daugavpils Universitātes rektors akadēmiķis Arvīds Barševskis laukumā pie jaunās, stiklotās, stilizēta lilijas zieda formā izveidotās ēkas sveica svinīgā pasākuma dalībniekus - LR Aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, LR Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentāro sekretāru Andi Geižānu, valsts sekretāri Sandu Liepiņu un augstākās izglītības un zinātnes departamenta vadītāju Agritu Kiopu, Daugavpils pašvaldības bijušos un esošos vadītājus, ēkas projektētājus un būvniekus, Daugavpils Universitātes pasniedzējus, studentus un pārējos viesus. Ēku iesvētīja Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, ceremonijā piedalījās arī Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe.

Pēdējā atjaunošana 25-08-2014
Lasīt tālāk...

Grāmatas Valsts pētījumu programmā „Nacionālā identitāte"

19-08-2014

Laura Uzule, Vita Zelče "Latviešu kapusvētki: identitātes rituāls". Mansards, R. : 2014., 286 lpp.     Pētījums  veikts Latvijas Zinātņu akadēmijas vadītās valsts pētījumu programmas "Nacionālā identitāte" projekta "Latvijas sociālā atmiņa un identitāte" ietvaros. Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Kā skaidrots LU SZF paziņojumā  (skat.: http://www.lu.lv/zinas/t/28126/), apgāda "Mansards" sērijā "imperfectum" tiek izdoti pētījumi, kas ne tikai bagātina zināšanas,  bet arī sekmē kritisko domāšanu, analītisko spriestspēju un morālo vērtību skaidrību. Grāmatas mērķis  -  atklāt un dokumentēt latviešu identitāti  neparastā aspektā.

Pēdējā atjaunošana 19-08-2014
Lasīt tālāk...

Igauņu diena Veclaicenē

13-08-2014

Devīto gadu pēc kārtas, šogad tieši 9. augustā Veclaicenē pulcējās divu pierobežas pagastu iedzīvotāji. Latvijas pusē, Veclaicenē, to sauc par „Igauņu dienu Veclaicenē", igauņu pusē - „Estlaste paev Vana - Laitsnas". Pasākuma regularitāte, dalībnieku ieinteresētība liecina par tā nepieciešamību un nozīmību.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS