Nodaļas

Pāvels Štolls: cenšos joprojām attīstīt letonikas studijas Kārļa universitātē Prāgā

8-01-2015

Pāvels Štolls vēstulē Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentam Ojāram Spārītim, izsakot pateicību par LZA pilnsapulcē pieņemto lēmumu ievēlot viņu par LZA ārzemju locekli, pauž gandarījumu, ka viņam ir izdevies veicināt čehu studentu mīlestību pret latviešu valodu un literatūru, attīstīt letonikas studijas Kārļa universitātes Filozofijas fakultātē un nodarboties ar zinātni pašlaik strādājot pie habilitācijas darba par latviešu literatūru. Pilnu vēstules tekstu lasiet šeit.


O.Spārītis: Saulvedis Cimermanis ir izaudzinājis veselu sekotāju skolu etnogrāfijā un kultūrvēsturē

7-01-2015

Savu 85. gadskārtu etnogrāfs un kultūrvēsturnieks, LZA akadēmiķis Saulvedis Cimermanis pagājušā gada vasarā sagaidīja un pavadīja "kā parasti" - bez ovācijām un kņadas, bet pie rakstāmgalda, rediģējot nodaļas Latvijas tradicionālās dzīves vides, celtniecības un sadzīves kultūras materiālu izdevumam, caurlūkojot Alūksnes vai Mālpils novadu kultūrvēsturei veltītos rakstus kārtējiem "Letonikas bibliotēkas" sējumiem, vai arī sastādot tematiskos plānus LZA Vēstu "A" sērijas laidieniem. Tāds viņš ir - šis zinošais un strādīgais akadēmiķis, kurš var būt lepns ar to, ka ir izaudzinājis Latvijas etnogrāfijas un kultūras vēstures pētniecībai veselu savu sekotāju skolu. 

Pēdējā atjaunošana 8-01-2015
Lasīt tālāk...

Iznākusi grāmata par etnogrāfu un kultūrvēsturnieku Saulvedi Cimermani

5-01-2015

Otrdien, 6. janvārī, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā notiks grāmatas „Etnogrāfs un kultūrvēsturnieks Saulvedis Cimermanis. Biobibliogrāfija" atvēršanas svētki. Grāmata iznāk sērijā „ Latvijas Zinātnieki".

Lasīt tālāk...

Filozofi analizē Pāvesta Franciska runu ES Parlamentā un Eiropas Padomē

17-12-2014

12. decembrī LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa bija aicināta piedalīties zinātniskajā  konferencē „Pāvesta Franciska runas ES Parlamentā un Eiropas Padomē - filozofiskie secinājumi Latvijai". To rīkoja Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts (turpmāk tekstā - LU FSI) sadarbībā ar Latvijas Universitātes bibliotēku. Konferenci atklāja LU FSI direktore Maija Kūle, LU prorektors Indriķis Muižnieks un Romas baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs  Stankevičs.

Lasīt tālāk...

Konferencē spriedīs par kultūru migrāciju un mijiedarbību, etnosa un kultūras veidošanos Latvijā un citiem jautājumiem

7-12-2014

Pētnieciskās sadarbības projekta „Kultūru migrācija Latvijā" ietvaros 8. decembrī, LZA Senāta zālē 2. stāvā notiks konference „Kultūru migrācija: ko atklājam jaunu?" Referātus lasīs LU Filozofijas un socioloģijas institūta, LU Latviešu valodas institūta, LU Latvijas vēstures institūta un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki. Piesaistīti arī zinātnieki no citām institūcijām.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS