Nodaļas

LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas sēde 2015. gada 24. septembrī

21-09-2015

Aicinām visus uz
LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas sēdi

ceturtdien, 2015. gada 24. septembrī plkst. 15:00
LZA Senāta zālē (Akadēmijas lauk. 1, II stāvā)

Lasīt tālāk...

LZA goda doktora Nikolai (Niko) Džavahišvili „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē" latviešu un krievu valodā

14-09-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktors Nikolai (Niko) Džavahišvili LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļai dāvājis grāmatas latviešu un krievu valodā „Ieskats Gruzijas un Baltijas tautu attiecību vēsturē".

Grāmatas latvisko izdevumu sagatavoja Latvijas gruzīnu biedrība "Samšoblo", grāmatas zinātniskais redaktors ir LZA īstenais loceklis Jānis Stradiņš un recenzenti - LZA goda doktore Venta Kocere un nodibinājuma „European Georgian Forum" eksperts Andrejs Krūskops.

Lasīt tālāk...

LZA goda loceklis Pēteris Guļāns svin 95. jubileju!

10-09-2015

Latvijas zinātņu akadēmijas (LZA) goda loceklis Dr.habil.oec. Pēteris Guļāns 2015. gada 8. septembrī svinēja 95. gadu jubileju.


Attēlā: P. Guļāns un R. Karnīte
Foto: Ilze Stengrevica

LZA par godu jubilāra ievērojamai jubilejai rīkoja svinīgu pieņemšanu, godinot jubilāru un vēlot stipru veselību. Jubilāru ieradušies sveikt bija arī bijušie kolēģi no LZA Ekonomikas institūta, kā arī pārstāvji no jaunā SIA „LZA Ekonomikas institūta", Rīgas Tehniskās universitātes un RISEBA.

LZA prezidents Ojārs Spārītis jubilāram vēlēja arvien Latvijas ekonomiskajā vērtējumā ievērot pasaules dimensiju un būt tik pat redzīgam un analītiski precīzam kā līdz šim.


Nāk klajā G. F. Stendera "Latviešu gramatikas" (1783) pirmais tulkojums latviešu valodā

5-09-2015

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) apgāds šī gada jūlijā laidis klajā Gotharda Frīdriha Stendera darba "Latviešu gramatika" (Lettische Grammatik, 1783) tulkojumu latviešu valodā. Grāmatas tulkotāja ir LU LFMI pētniece Zigrīda Frīde, to papildina tulkotājas ievads un zinātniski komentāri.

Detalizētāka informācija pieejama šeit: http://www.lu.lv/zinas/t/34785/


LZA goda doktors Niko Džavahišvili aicina uz grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" latviskā izdevuma prezentāciju

2-09-2015

2015. gada 7. septembrī plkst. 16:00 Latvijas Zinātņu akadēmija, LU Latvijas vēstures institūts, LU Akadēmiskā bibliotēka un Gruzijas vēstniecība Indijā ielūdz uz Dr. habil.hist. prof. Niko Džavahišvili grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" izdevuma krievu valodā atvēršanas svētkiem.

Atvēršanas svētki norisināsies Rūpniecības ielā 10, Rīgā.


2015. gada 10. septembrī plkst. 16:00 Latvijas gruzīnu biedrība „Samšoblo" rīko Dr.habil.hist. prof. Niko Džavahišvili grāmatas „IESKATS GRUZIJAS UN BALTIJAS TAUTU ATTIECĪBU VĒSTURĒ" izdevuma latviešu valodā prezentāciju.

Prezentācija norisināsies Lielās ģildes Minsteres zālē (2. stāvā), Amatu ielā 6, Rīgā.

Pēdējā atjaunošana 2-09-2015
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS