Nodaļas

Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas ( LAPA) gada kopsapulce

12-02-2018

9. februārī Latvijas Universitātes (LU) notika Latvijas Augstskolu profesoru asociācijas ( LAPA) gada kopsapulce, kurā plaši pārstāvēta ir Latvijas augstskolu profesūra. Referātu par asociācijas gada veikumu un nākotnes izaicinājumiem nolasīja asociācijas valdes priekšsēdētāja, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķe  Baiba Rivža, ieskatu profesūras attīstībā Latvijā sniedza  Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) pētniece Alīda Zigmunde. Par profesūras uzdevumiem, prestižu un atalgojumu ārzemēs stāstīja Banku Augstskolas  profesore Tatjana Volkova, bet diskusija piedalījās   Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs profesors Jānis Vucāns un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, kā arī studentu pārstāvis Arkādijs Zvaigzne.

Pēdējā atjaunošana 13-02-2018
Lasīt tālāk...

Latvijas Zinātņu akadēmija un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija paraksta līgumu par sadarbību zinātnē ar Zemkopības ministriju

6-02-2018

Otrdien, 6. februārī, Zemkopības ministrijā (ZM) notika līguma parakstīšana par sadarbību zinātnē starp ZM, Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju (LLMZA), ko parakstīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, LZA prezidents Ojārs Spārītis un LLMZA prezidente Baiba Rivža.

Pēdējā atjaunošana 7-02-2018
Lasīt tālāk...

LZA akadēmiķe B. Rivža piedalījās Daugavpils Universitātes promocijas padomes sēdē

28-12-2017

Š. g. 20. decembrī Daugavpils Universitātes Ekonomikas promocijas padomē, apakšnozarē "Reģionālā ekonomika" Mg.oec. Alīna Ohotina veiksmīgi aizstāvēja promocijas darbu „Investīciju klimats Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas pierobežas reģionos". Starp promocijas darba recenzentiem bija arī LZA akadēmiķe, profesore, Dr.habil.oec. Baiba Rivža. Daugavpils Universitātes ir arī VPP EKOSOC- LV partneris.

Lasīt tālāk...

LZA LMZN jaunie zinātnieki piedalījās Lietuvas Zinātņu akadēmijas organizētā Jauno Zinātnieku konferencē

22-11-2017

LZA LMZN priekšsēdētāja B. Rivža un jaunie zinātnieki no Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) piedalījās Viļņā (Lietuva) Jauno Zinātnieku konferencē, kuru organizēja Lietuvas Zinātņu akadēmija. Latvijas jaunie zinātnieki prezentēja 8 ziņojumus par pētījumiem reģionālajā ekonomikā, lauksaimniecībā, mežzinātnē, pārtikas un veterinārmedicīnā.

Lasīt tālāk...

LZA LMZN / LLMZA piedalās ERA NET projekta Sustainable Crop Production uzsaukuma gatavošanā

9-11-2017

Šī gada oktobrī ir aptiprināts jauns ERA NET projekts Sustainable Crop Production, kurā piedalās Latvija un to pārstāv LLMZA un LZA LMZN.

Pēdējā atjaunošana 9-11-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS