Nodaļas

EASAC novērtē LZA ieguldījumu ziņojuma "Eiropas Savienības mežu daudzfunkcionalitāte un ilgtspēja" izstrādē

10-04-2017

Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenie locekļi Dr.chem. Bruno Andersons, Dr.habil.oec. Baiba Rivža, Dr.biol. Dainis Edgars Ruņģis piedalījušies ES Zinātņu akadēmiju konsultatīvās padomes (EASAC) ziņojuma "Eiropas Savienības mežu daudzfunkcionalitāte un ilgtspēja" ekspertīzē.  Ziņojumu izstrādājusi Somijas Zinātņu akadēmija un lūgusi starptautiski atzītus ekspertus, t.sk. arī Latvijas zinātniekus,  sniegt savu atzinumu un papildinājumus izstrādātājam dokumentam. Latvijas zinātnieki izvērtēja dokumentu, un viņu ieteikumi ieguva augstu novērtējumu un tika iekļauti ziņojuma gala versijā.

Lasīt tālāk...

LEPOJAMIES!

7-04-2017

Pamatojoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta lēmumu Nr.1.2 LLU profesoram emeritus Dr.agr. Dainim Lapiņam tika piešķirta Pauļa Lejiņa vārdbalva lauksaimniecības zinātnēs par zinātnisko darbu "Zinātniski pamatotas laukkopības tehnoloģiju optimizācijas iespējas".  LZA balvu jauniem zinātniekiem saņēma Mg. Tatjana Lejava par pētījumu "Jauniešu bezdarba analīze un samazināšanas iespējas Jelgavas pilsētā un novadā"  - zinātniskā vadītāja akadēmiķe Baiba Rivža.

Sveicam Latvijas zinātņu akadēmijas balvu laureātus!


27.03. notikusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas prezidija kopsēde

7-04-2017

27.03. notikusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas (LZA LMZN) un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) prezidija kopsēde

Sēdē ar ziņojumiem piedalījās LLMZA īstenās locekles kandidāte agrārās ekonomikas nodaļā  Dr.oec. Gunta Grīnberga-Zālīte stāstot par savas  zinātniskās darbības virzieniem agrārās ekonomikas apakšnozares attīstības jomā un LLMZA īstenās locekles kandidāte agrārās ekonomikas nodaļā Dr.oec. Inguna Leibus, stāstot par savu  zinātniskās izpētes pieredzi  reģionālā ekonomikā finanšu un kredīta jomā.

Pēdējā atjaunošana 7-04-2017
Lasīt tālāk...

LZA LMZN un LLMZA prezidija kopsēde 27. martā

21-03-2017

LZA LMZN un LLMZA prezidija kopsēde 27. martā plkst. 16.00, LZA Senāta zālē.

Darba kārtība


Rēzeknē norisināsies Latgales forums "Zinātne uzņēmējdarbības attīstībai reģionā"

21-03-2017

Š.g. 12. aprīlī Rēzeknē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā norisināsies Latgales forums "Zinātne uzņēmējdarbības attīstībai reģionā", ko rīko Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Pašvaldību savienību un Rēzeknes pilsētas pašvaldību. Foruma dalībnieku vidū būs zinātnes pārstāvji, reģiona pašvaldību un augstāko un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji, uzņēmēji, kā arī ministriju pārstāvji un biznesa atbalsta organizāciju biedri, bet foruma darba kārtībā plānotas divas paneļdiskusijas - "Izglītības un zinātnes loma reģionu attīstībā" un "Uzņēmējdarbības uzsākšana reģionā".

Pēdējā atjaunošana 3-04-2017
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS