Medijiem

Šogad piešķirtās Nobela prēmijas fizioloģijā vai medicīnā prezentācija Latvijas Zinātņu akadēmijā

7-10-2014

Par godu š.g. 6.oktobrī pasludinātajiem Nobela prēmijas medicīnā ieguvējiem - Džonam O'Kīfem (John O'Keefe), Meijai-Britai Mozerei un Edvardam Mozeram (May-Britt Moser, Edvard I. Moser), Latvijas Zinātņu akadēmijā, 8.decembrī, tiks prezentēts Nobela prēmiju ieguvušais darbs. Sarīkojuma galvenais priekšlasījums būs par šūnu atklāšanu, kas veido pozicionēšanas sistēmu smadzenēs jeb, vienkārši runājot, par cilvēka spēju orientēties telpā. Uzsvars tiks likts uz atklājuma nozīmi Latvijā un pasaulē. Plašāk par šo atklājumu lasāms oficiālajā Nobela prēmijas interneta vietnē. Pasākumu organizē Latvijas Zinātņu akadēmija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un veselības aprūpes kompānija Roche Latvija.

Pēdējā atjaunošana 8-10-2014
Lasīt tālāk...

Latvijas zinātnes izgudrojumi onkoloģijas jomā turpina iekarot pasauli

24-09-2014

Unikālais Latvijas zinātnes izgudrojums Rigvir kā vienīgās dzīvu vīrusu saturošās zāles onkoloģijas nozarē ir pārliecinoši pieteikušas sevi arī arābu pasaulē. Šī ziņa seko tikai pirms nepilna mēneša izskanējušai informācijai par Latvijas Organiskā sintēzes institūta un akadēmiķa Ivara Kalviņa vadītās zinātnieku grupas izgudrotā pretvēža medikamenta Belinostat reģistrāciju ASV farmācijas tirgū.

Pēdējā atjaunošana 3-10-2014
Lasīt tālāk...

Latvijas zinātnieki uzklausīs partiju redzējumu zinātnes attīstības jautājumos

19-09-2014

Sagaidot kārtējās parlamenta vēlēšanas, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāts un Prezidijs Latvijas zinātnieku vārdā ir ielūdzis 12.Saeimā kandidējošo politisko partiju „Vienotība", „Visu Latvijai!/Tēvzemei un Brīvībai-LNNK", „Saskaņa", „Zaļo un zemnieku savienība" un „No sirds Latvijai!" pārstāvjus publiskā diskusijā izklāstīt savu redzējumu par Latvijas zinātnes politiku.

Pēdējā atjaunošana 19-09-2014
Lasīt tālāk...

Informācija medijiem

18-08-2014

Otrdien, 19.augustā, plkst. 12:00 Latvijas Zinātņu akadēmijas (turpmāk - LZA) Senāta zālē (Akadēmijas laukumā 1; 2.stāvā) LZA prezidents Ojārs Spārītis aicina medijus iepazīties ar LR Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas izveidotās Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes turpmākā mēneša laikā veicamajiem uzdevumiem un  apstiprināto specializēto komisiju - ekspertu darba grupu.

Lasīt tālāk...

Pētniecība un inovācija - vai Latvijai izdosies!

17-07-2014

Piektdien, 18.jūlijā, plkst. 11:00, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta zālē, akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis aicina medijus iepazīties ar pirmajā Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdē, izskatāmajiem jautājumiem.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 19 - 26 no 26
Powered by Elxis - Open Source CMS