Medijiem

Latvijas Zinātņu akadēmija rīko diskusiju par koronavīrusu SARS CoV2

2-03-2020

Ceturtdien, 5. martā, plkst. 15.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Portretu zālē notiks akadēmiska diskusija par šībrīža aktualitāti - koronavīrusa SARS CoV2 izcelsmi, klīniskajām izpausmēm, ārstēšanas iespējām, kā arī pētījumiem un sasniegumiem pretvīrusu preparātu izstrādē. LZA prezidents Ojārs Spārītis uzsver, ka Latvijas zinātnieki - virusologi ir plaši pazīstami pasaulē, Latvijas ķīmiķi ir radījuši pretvīrusu preparātus ar plašu pielietojumu visā pasaulē, bet epidemiologi ir pierādījuši savas zināšanas un prasmes lokālu un globālu epidēmiju likvidācijā.

Pēdējā atjaunošana 3-03-2020
Lasīt tālāk...

Par informācijas precizējumu tiesvedībā ar SIA "Rīgas koncertzāle" cesionāru Juri Milleru

12-02-2020

Precizējot otrdien, 11. februārī, portālā tautaruna.nra.lv un sociālajos tīklos publicēto, Latvijas Zinātņu akadēmija informē, ka 11. februārī Zemgales rajona tiesa Bauskā ir pasludinājusi pārtraukumu tiesas procesā tiesas būves ekspertīzes nozīmēšanai objektā Rīgā, Akadēmijas laukumā 1 (Lielā konferenču zāle un palīgtelpas).


Latvijas Zinātņu akadēmija aicina uz svinīgo ceremoniju “2019. gada nozīmīgākie zinātnes sasniegumi”!

29-01-2020

Ceturtdien, 6. februārī, plkst. 16.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisināsies 2019. gada nozīmīgāko sasniegumu zinātnē autoru un autoru kolektīvu apbalvošanas ceremonija, kurā piedalīsies izcilāko sasniegumu autori un autoru kolektīvi, valsts un valdības amatpersonas, uzņēmēji, akadēmisko aprindu, zinātnisko institūciju un sabiedrības pārstāvji.

Lasīt (pdf)


Baltijas zinātnieces aicinātas pieteikties ikgadējai L`ORÉAL Baltic programmai "Sievietēm zinātnē"

27-01-2020

Pasaulei ir nepieciešama zinātne,
Zinātnei ir nepieciešamas sievietes,
Jo sievietes zinātnē spēj mainīt pasauli.

2020. gada 27. janvārī Baltijas valstīs ir atklāta pieteikšanās prestižajai L`ORÉAL Baltic programmai Sievietēm zinātnē. Septiņas Baltijas zinātnieces katra saņems 6 000 eiro balvu par savu ieguldījumu zinātnē. Papildus viena dalībniece no katras valsts tiks nominēta prestižajai, starptautiski atzītajai L' Oréal-UNESCO For Women in Science International Rising Talents programmai.

Lasīt tālāk...

Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonija

3-09-2019

Trešdien, 4. septembrī, plkst. 15.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisināsies Valtera Capa balvas pasniegšanas ceremonija. Šogad Valtera Capa balva tiek piešķirta astoto reizi un to saņems LZA akadēmiķe Maija Dambrova par starptautiski nozīmīgiem izgudrojumiem un izcilu ieguldījumu jaunu zāļu radīšanā un to darbības mehānismu noskaidrošanā. Balvu piešķir Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar LR Patentu valdi un Vācijas firmu Minox GmbH. Ceremonijā piedalīsies LZA, LR Patentu valdes un Minox GmbH pārstāvji, LR Tieslietu ministrijas un LR Izglītības ministrijas amatpersonas, Latvijas Organiskās sintēzes institūta, kā arī Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Rīgā pārstāvji.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 1 - 9 no 30
Powered by Elxis - Open Source CMS