Pasākumi

Izsludināts gadskārtējais konkurss par L`ORÉAL Latvijas stipendiju „Sievietēm zinātnē"

22-01-2015

Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) 23. janvārī tiek parakstīts sadarbības protokols, dodot startu gadskārtējam konkursam par L`ORÉAL Latvijas stipendiju "Sievietēm zinātnē" ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Jau vienpadsmito gadu visu trīs stipendijas piešķīrēju pārstāvji - šogad tie ir LZA prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) viceprezidente, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un L`OREAL Baltic SIA ģenerāldirektors Johans Bergs - tiekas LZA, lai no jauna apstiprinātu apņemšanos kopīgi atbalstīt Latvijas zinātnieces. Stipendija paredzēta sievietēm, kas veic pētījumus divās plašās zinātnes jomās - dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs. Tās mērķis ir atbalstīt sieviešu iespējas veidot karjeru zinātnē, mudināt zinātnieces veikt savu pētniecisko darbību Latvijā, kā arī iedvesmot un iedrošināt topošās zinātnieces un zinātniekus, kas šodien vēl sēž skolas solā.

Pēdējā atjaunošana 22-01-2015
Lasīt tālāk...

Pasniegti diplomi 2014. gadā nosaukto Latvijas zinātnisko sasniegumu autoriem

20-01-2015

Vakar, 19. janvārī, tika pasniegti diplomi pirms mēneša LZA nosauktajiem 12 zinātnisko sasniegumu autoriem un autoru kolektīviem. Piedāvājam materiālu kopu par šī pasākuma norisi.

Papildu informācija šeit.

1. LZA prezidenta Ojāra Spārīša uzruna

Pēdējā atjaunošana 20-01-2015
Lasīt tālāk...

2014. gada Latvijas zinātnes sasniegumu prezentācija Latvijas Zinātņu akadēmijā

12-01-2015

Kopš 2002. gada katru gadu decembra nogalē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) konkursa kārtībā izvērtē un nosauc gada izcilākos sasniegumus zinātnē. Viens no šīs iniciatīvas galvenajiem mērķiem ir informēt sabiedrību par to, ko gada laikā paveikuši zinātnieki Latvijā.

Lasīt tālāk...

Starptautiskā zinātniskā konferencē atzīmēs Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības divsimtgadi

9-01-2015

Atzīmējot Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības (Kurländische Gesellschaft für Literatur und Kunst, 1815-1939) dibināšanas divsimtgadi, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāte un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts 15. un 16. janvārī organizē starptautisku zinātnisku konferenci „Zinātne, sabiedrība un laikmets: Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības darbība un tās zinātniskā un sabiedriskā nozīme" (Wissenschaft, Öffentlichkeit und Epoche: Das Wirken der Kurländischen Gesellschaft für Literatur und Kunst und ihre Bedeutung für die Wissenschaft und die Öffentlichkeit). Plašāk šeit.

Lasīt tālāk...

Ieskats Uzbekijas parlamenta vēlēšanu norisē un zinātnes dzīvē

29-12-2014

Pēc Uzbekijas Republikas Centrālās Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Mirzas-Ulugbeka E. Abdusalomova kunga ielūguma LZA prezidents Ojārs Spārītis politiskā novērotāja statusā kopā ar Latvijas delegātu grupu 19.-22. decembrī piedalījās parlamenta Likumdevējas (apakšpalātas)  vēlēšanu norisē. Šis pienākums deva arī iespēju viesoties Uzbekijas Republikas Zinātņu akadēmijā un tikties ar tās vadītājiem - prezidentu akadēmiķi Šavkatu Salihovu un viceprezidentu akadēmiķi Tahiru Aripova kungiem.

Pēdējā atjaunošana 29-12-2014
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS