Pasākumi

Latvijas Zinātnes padome rīko forumu "Latvijas zinātne - kā sasniegt izcilību?"

30-09-2015

Š.g. 9. oktobrī plkst.11 Latvijas Universitātes Lielajā aulā atklās Latvijas Zinātnes padomes rīkoto forumu "Latvijas zinātne - kā sasniegt izcilību?"

Tiešaide: http://www.lu.lv/tiesraides/tiesraides1kan.html

Konferences ievaddaļā interesentiem būs iespēja iepazīties ar projektu prezentāciju izstādi, kurā tiks eksponēti vairāk nekā 70 Latvijas zinātnieku un to sadarbības partneru pētniecības projektu sasniegumi. Foruma darbā aicināti piedalīties vairāk nekā 200 dalībnieku. Viņu vidū - valsts augstākās amatpersonas, nozaru ministri, Saeimas komisiju vadītāji, Latvijas Pētniecības un inovāciju padomes locekļi, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadība, zinātnisko institūciju, profesionālo nevalstisko organizāciju vadītāji un eksperti, augstskolu rektori un prorektori, inovācijas procesos iesaistīto Latvijas uzņēmumu vadītāji, doktoranti un studenti, kā arī Zinātnes padomes grantu finansēto projektu vadītāji.

Pēdējā atjaunošana 8-10-2015
Lasīt tālāk...

27. Baltijas zinātņu vēstures konferences ietvaros atzīmēs Latvijas zinātnieku un zinātnes vēsturnieku sasniegumus

24-09-2015

Š.g. 1. un 2. oktobrī Rīgā un Jelgavā norisināsies 27. starptautiskā Baltijas zinātņu vēstures konference "Zinātniskās biedrības, zinātņu akadēmijas, akadēmiskā sabiedrība Baltijā" (Learned Societies, Science Academies, Academic Community in the Baltics), kuras ietvaros notiks Baltijas zinātņu vēstures un filosofijas asociācijas sanāksme, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (EZMA) kopīgā sesija.

Pēdējā atjaunošana 25-09-2015
Lasīt tālāk...

Sestais Letonikas kongress noritēs Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas zīmē

26-08-2015

Š.g. 10. - 11. septembrī Rīgā, Latvijas Zinātņu akadēmijā un Jūrmalā, Jūrmalas pilsētas muzejā norisināsies VI Letonikas kongress, kas šogad veltīts Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. Kongresu atklās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. VI Letonikas kongresa sekciju sēdes noritēs paralēli sešās sekcijās 11. septembrī Rīgā, gan - papildus - 15. un 16. septembrī Liepājā.

Pēdējā atjaunošana 27-08-2015
Lasīt tālāk...

Latvijas jauno zinātnieku vasaras nometnē Lēdurgā

10-07-2015

No 7. līdz 9. augustam Lēdurgā norisināsies jau sestā Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) rīkotā vasaras nometne "Pārdod zinātni!". Nometnes paneļdiskusijā, kuras moderatore būs žurnāliste, raidījuma "Zināmais Nezināmajā vadītāja" Sandra Kropa, tās dalībnieki pārrunās dažādus jautājumus, kas saistīti ar zinātnes finansējumu, zinātnieku un uzņēmēju sadarbību, pētījumu un ideju pārdošanu, valsts atbalstu zinātnei u.c. Par jaunajām finanšu iespējām zinātnē runās Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, notiks apmaiņa ar pieredzes stāstiem par zinātni ārvalstīs un zinātnes komunikāciju. Nometne tiek organizēta sadarbībā ar Krimuldas novada domi.

Programma


Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz starptautisku pētniecības semināru par nemateriālā kultūras mantojuma tiesību aspektiem

26-06-2015

2015. gada 29. jūnijā Rīgā, Latvijas kultūras akadēmijas "Zirgu pasta" ēkā, Dzirnavu ielā 46, noritēs starptautisks pētniecības seminārs "Nemateriālais kultūras mantojums: nacionālās un subjektīvās tiesības". Tas būs veltīts Eiropā un citos pasaules reģionos aktuāliem nemateriālā kultūras mantojuma tiesību jautājumiem un pulcēs starptautiski atzītus zinātniekus un jaunos pētniekus no Francijas, Lielbritānijas, Irānas, Igaunijas un Latvijas. Pētniecības semināra intereses lokā būs nemateriālā kultūras mantojuma tiesību saiknes ar citām tiesību jomām - cilvēktiesībām, intelektuālā īpašuma tiesībām, vides tiesībām un kultūras mantojuma tiesībām.

Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS