Pasākumi

LZA organizē diskusiju par zinātnisko institūtu iespējām komercializēt izgudrojumus Latvijā un starptautiski

24-04-2015

13. maijā plkst. 15 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 2. stāva Sapulču zālē notiks saruna par likumdošanas praksi, mehānismiem un Latvijas zinātnisko institūtu iespējām reģistrēt un komercializēt savus izgudrojumus, piesaistīt finansējumu, meklēt investorus, kā arī diskutēt, kādā mērā Latvijas uzņēmējdarbība un kādā mērā starptautiskā industrija varētu tikt ieinteresēta Latvijas izgudrojumu komercializācijā.

Lasīt tālāk...

Konferencē atzīmēs vietējo padomju deputātu ieguldījumu Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā pirms 25 gadiem

13-04-2015

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) 21. aprīlī rīko konferenci "Vietējo padomju loma Latvijas neatkarības atgūšanā".

Konferences dalībnieku vidū būs tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, LTF bijušais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, bijušais Latvijas PSR Augstākās Padomes Tautas pašvaldības un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Jānis Škapars, bijusī LTF Informācijas centra vadītāja Sarmīte Ēlerte, vēsturnieks Kārlis Kangeris u.c. Ar ziņojumiem uzstāsies akadēmiķis Tālavs Jundzis, LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis, LTF bijušais vecākais lietvedis izdevējs Artis Ērglis, viens no LTF dibinātājiem Valdis Šteins u.c.

Lasīt tālāk...

Pēc nedēļas LZA uzņems 14. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences viesus

13-04-2015

Pēc nedēļas 20.-21. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmija uzņems 14. Baltijas intelektuālās sadarbības konferences viesus. Šī gada konference veltīta zinātņu akadēmiju lomai pētniecībā un inovāciju politikā, un tajā piedalās triju Baltijas valstu zinātņu akadēmiju prezidenti, kā arī Vācijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas un Slovākijas zinātnes administratori un redzamākie zinātnieki.

Pēdējā atjaunošana 14-04-2015
Lasīt tālāk...

LZA pavasara pilnsapulce

9-04-2015

LZA Pavasara pilnsapulce 2015. gada 9. aprīlī (videoieraksts)


"Šī nav parasta tikšanās reize. Ir 2015. gads un kopš janvāra mēs jau dzīvojam Latvijas akadēmiskās zinātnes romantiskās vēstures 200-gades atceres noskaņās, pārdzīvojam par mūsu zinātnes skarbās tagadnes konvulsijām, un nezināmās rītdienas gaidās bīstamies ilgtermiņā modelēt Latvijas zinātnes, ekonomikas, un sabiedrības attīstības procesus", Latvijas Zinātņu akadēmijas pilnsapulces atklāšanā uzsvēra LZA prezidents Ojārs Spārītis.


LZA prezidents Ojārs Spārītis

Pēdējā atjaunošana 13-04-2015
Lasīt tālāk...

Pavasara pilnsapulcē piešķirs Latvijas Zinātņu akadēmijas balvas, nosauks goda mecenātus, kā arī diskutēs par zinātnes finansējuma jautājumiem

8-04-2015

Rīt, 9.aprīlī, Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) norisināsies viens no gada nozīmīgākajiem akadēmijas pasākumiem - pavasara pilnsapulce. Pēc tradīcijas, arī šogad LZA paziņos vārdbalvu un jauno zinātnieku balvu laureātus. Balvas saņems deviņi zinātnieki un seši jaunie zinātnieki. Ar balvu laureātu sarakstu var iepazīties šeit.

Pēdējā atjaunošana 8-04-2015
Lasīt tālāk...
Powered by Elxis - Open Source CMS