Pasākumi

Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas laureāti - Arvīds Barševskis un Andris Šternbergs

25-11-2015

Rīt, 26. novembrī, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulces laikā tiks pasniegta  LZA Lielā medaļa - akadēmijas augstākais apbalvojums, ko katru gadu piešķir par izciliem radošiem sasniegumiem. Šogad tās laureāti ir LZA akadēmiķis, Daugavpils Universitātes (DU) rektors profesors Dr.biol. Arvīds Barševskis un LZA akadēmiķis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (CFI) direktors Dr.habil.phys. Andris Šternbergs.

Pēdējā atjaunošana 25-11-2015
Lasīt tālāk...

Cicerona balva 2015

23-11-2015

24. novembrī plkst. 14 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) 3. stāva zālē tiks pasniegtas ikgadējās Cicerona balvas. To piešķiršanas mērķis ir atzīt un veicināt publiskās komunikācijas nozīmi. Godināt tos, kuri sekmīgi darbojušies politikā, žurnālistikā, akadēmiskajos un radošajos procesos.

Lasīt tālāk...

Zinātniska lekcija-diskusija "Hokings un Dokinss par Dievu - patiesība vai maldi?"

27-10-2015

Latvijas Zinātņu Akadēmija (LZA) aicina uz zinātnisku lekciju-diskusiju, kas notiks 12.  novembrī plkst. 15 LZA Portretu zālē 3. stāvā. Vieslektors būs Oksfordas Universitātes matemātikas profesors Džons Lenokss (John Lennox), kas uzstāsies ar lekciju "Hokings un Dokinss par Dievu - patiesība vai maldi?" (Hawking and Dawkins:  Is God a Delusion?), kurā tiks analizētas S.Hokinga un R.Dokinsa, kā arī citu pazīstamu zinātnieku uzskati un tēzes par visuma un dzīvības izcelsmi un attīstību, un Dieva lomas esamību vai neesamību tajā. Lekcijai sekos jautājumu-atbilžu sessija un diskusija par lekcijā aktualizētajiem jautājumiem.

Lasīt tālāk...

LZA notiks otrā sanāksme par zinātnisko izgudrojumu komercializācijas problemātiku

23-10-2015

Šodien, 23. oktobrī plkst. 15 Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) notiks otrā sanāksme - diskusija par zinātnisko izgudrojumu komercializācijas problemātiku, kuras laikā plānots izvērtēt zinātnisko institūciju, atsevišķu zinātnisko kolektīvu un individuālo pētnieku iesūtītās anketas, kā arī lemt par turpmākajiem soļiem jau konkrēta rīcības plāna izstrādei ar mērķi izveidot komercializējamo izgudrojumu datu bāzi.

Lasīt tālāk...

Latgales mākslinieču kvarteta „V.I.V.A." izstādes atklāšana

9-10-2015

13. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) atklās četru Latgales mākslinieču Vēsmas Ušpeles, Ilzes Griezānes, Vijas Stupānes un Agras Ritiņas gleznu izstādi.

Pēdējā atjaunošana 9-10-2015
Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Rezultāti 82 - 90 no 256
Powered by Elxis - Open Source CMS